Autor Zpráva
Michalowic
Profil *
Dobry den,
mam takovy problem. Libi se mi radkove layouty, proste header, tlacitka, obsah, kazdy na jeden radek. Ale mam problem. Kdyz chci stranku zobrazit na mobilu v opere mini, tak se vzdy tlacitka usporadaji do sloupce, proste se kazde tlacitko zobrazi na jednom radku :( Nejak nemuzu prijit na to, cim to spravit. Poradi nekdo? Napr stranka www.studiostylkh.cz :(

Moderátor Str4wberry: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
ninja
Profil
Mate zapnute mobilni nebo normalni zobrazeni?

Obecne se ale musite smirit s tim, ze Opera Mini neni bezny prohlizec a stranky upravuje pro lepsi zobrazeni na male obrazovce.
Bubák
Profil
Jednoduchá odpověď, máš velká tlačítka a nevejdou se vedle sebe.
Podobně zobrazí "velká" Opera při simulaci Zobrazit > Malý displej (DPA)
ninja
Profil
Nevim jestli jsou tlacitka "velka". Display na mem telefno ma na sirku 240 pixelu, viewport v Opere Mini mam cca 236 pixelu. Tam se tech 6 tlacitek z menu proste vejit nemuze.
fuckin
Profil
Obecne se ale musite smirit s tim, ze Opera Mini neni bezny prohlizec a stranky upravuje pro lepsi zobrazeni na male obrazovce.
Nikoly, je to bezny prohlizec bez js, stranky jsou zpracovany na serveru a nasledne odeslany do mobilu.

O tom ze jsou ty tlacitka velka by se dalo polemizovat. Autor tohoto clanku nema na mysli mobilni zobrazeni ale klasicke takze bych rekl ze to pada.

Ukaz sem css tridu jak to stylujes +html.
Bubák
Profil
fuckin
Ukaz sem css tridu jak to stylujes +html.
Odkaz ti nestačí?

O tom ze jsou ty tlacitka velka by se dalo polemizovat.
Mám na mysli velikost tlačítek v porovnání s velikostí viewportu.
joe
Profil
fuckin
Nikoly, je to bezny prohlizec bez js, stranky jsou zpracovany na serveru a nasledne odeslany do mobilu.

Samozřejmě, že zobrazení je jiné než v normální Opeře. Tak jak píše ninja.

Michalowic
Konkrétně k uvedené stránce. Pokud chcete mít i v Opeře Mini tlačítka na jedné řádce, tak je třeba je přizpůsobit velikostně tak, aby se na jednu řádku vešla. Navíc menu na uvedené stránce je řešeno dost nešťastně.
Str4wberry
Profil
Reakce na fuckina:
Opera mini částečně JavaScript podporuje. Třeba zdejší formátovací tlačítka či odkaz „Citovat“ by tu jinak nebyly.


Reakce na joa:
Samozřejmě, že zobrazení je jiné než v normální Opeře.
Pokud není zapnuté tzv. mobilní zobrazení, tak mi skoro přijde, že je zobrazení dost podobné. Posuď sám (obrázky jsou maximálně komprimované):



Reakce na Michalowice:
Já bych se tím netrápil. Při větším rozlišení se odkazy vejdou, při menším se sice rozhodí na víc řádek, ale v navigaci po webu to nikterak nebrání.
joe
Profil
Str4wberry
Taky záleží na jakém mobilu ta Opera Mini funguje :-) Pokud na mobilech, připomínající spíš osobní počítač než mobil, tak tam se to vejde, tak tam se to zobrazit může stejně jako na normálním pc a tam se Opera od Opery Mini asi moc nelyší.
Str4wberry
Profil
Zkus si nastavit velikost okna v normální Opeře stejnou jako je rozlišení testovaného mobilu a zapnout „Přizpůsobit šířce“ (zkratka Ctrl + F11). Potom je, zdá se mi, zobrazení shodné v obou Operách i při rozlišení menším, než je potřebné pro danou webovou stránku, co myslíš, joe?
joe
Profil
Str4wberry
Jistě, máš pravdu. Ale já taky. Protože skutečně záleží na jakém mobilu se daná stránka otvírá a protože vím, že Opera Mini na mém mobilu zobrazuje stránky jinak, tak jsem napsal, že to je odlišné. Nejsem uživatelem mobilu typu iPhone. Pokud se okno Opery zmenší hodně, zruší se i zobrazení stylů a floatování elementů. Už i z tohoto důvodu je lepší dělat menu pomocí CSS (což na uvedené stránce není), protože pak se zobrazí jen textové odkazy a ne velké obrázky.
Michalowic
Profil *
Dekuji vsem za rady,
vidim, ze mam asi smulu a proste s tim nic moc neudelam, jak je tedy ale mozne, ze napriklad http://lamer.cz se zobrazuje dobre a pritom jsou tlacitka v radku..je to tim, ze jesou textova?

joe: Smim se tedy zeptat, jak tlacitka resit lip, priznam se, ze jsem nic stastnejsiho zatim nevymyslel..diky..
joe
Profil
Michalowic
To smíš :-)
Dobré řešení pro menu, které je z obrázků a je na nich i obrázkový text je třeba:
<ul id="menu">
<li class="l1"><a href="#">link 1<span></span></a></li>
<li class="l2"><a href="#">link 2<span></span></a></li>
</ul>

a pro CSS by kód vypadal zhruba takhle
#menu a { position: relative; }
#menu a span { position: absolute; left: 0; top: 0; width: 100%; height: 100%; background: url('menu.png'); }

#menu .l1, #menu .l1 a { width: ___px; }
#menu .l1 a span { background-position: 0px 0px; }
#menu .l1 a:hover span { background-position: 0px -50px; }

#menu .l2, #menu .l2 a { width: ___px; }
#menu .l2 a span { background-position: 120px 0px; }
#menu .l2 a:hover span { background-position: 120px -50px; }

Trik je v tom, že se použije jen jeden velký obrázek, kde třeba nahoře jsou naskládány položky menu vedle sebe a pod nimi k nim příslušný hover. Pak se jen hýbe s obrázkem a nedochází ke znovu načítání obrázků (v jiných prohlížečích).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0