Autor Zpráva
Filip
Profil
Prosím o radu:
Na www.franklin.bloguje.cz se v MSIE6 se při přejetí hlavičky myší ztratí pozadí odkazu (celá hlavička je odkaz). Při odjetí z hlavičky se obrázek zase znovu načte. Na odkazu nemám nastavené žádné hover efekty. V MSIE 5.5, Opeře 8.1 a Firefoxu 1.5 je vše v pořádku.

Děkuji
PaulM
Profil
Tě zdravím. Bych to prubnul "redukční metodou". Prostě z toho souboru (a souboru stylů) postupně vyhaž všechno, co tam být nemusí. Dělej to postupně a každý krok znovu testuj jestli se něco nezměnilo. Sem teď řešil stupidní chování IE a nakonec uspěšně.
Filip
Profil
Zkoušel jsem vymazat všechno v css kromě té hlavičky a v html jsem to zkoušel různě přesouvat na jiná místa a stejně to nepomohlo. Je zajímavé, že ta stejná stránka (akorát bez Bloguje tagů), kterou mám uloženou na disku v tom IE funguje.
habendorf
Profil
Při odjetí z hlavičky se obrázek zase znovu načte.
Mě se dokonce nenačte ani po odjetí.
Filip
Profil
Musíš počkat (jestli máš pomalej net), tahá se totiž znovu.
habendorf
Profil
Aha, takhle večer jsem na gprs, tak to je tím.
Fred
Profil
Nedaří se mi to zlikvidovat, ale tady je tohle chování excelentně popsaný http://www.fivesevensix.com/studies/ie6flicker/
Filip
Profil
No tak jsem zkusil to, co navrhoval PaulM a nechal jsem z celýho css jenom toto: "a#header {background:#d14548 url("header.jpg");}" a ono to funguje! Takže teď je jasný, že je chyba v css a ne v html, teď jenom přijít na to kde :-(
Filip
Profil
Excelentně popsaný to tam je, ale v angličtině, moc tomu nerozumím.
Filip
Profil
Excelentně popsaný to tam je, ale v angličtině, moc tomu nerozumím.
Filip
Profil
Už jsem to vyřešil, na těch stránkách se píše, že příčina je nastavení repeat, barvy, nebo napozicování pozadí, tak jsem to zredukoval jenom na "background-image:url("header.jpg");" a už to funguje. Jenomže ne zas tak docela. Pozadí sice zůstane na svým místě, ale když párkrát popřejíždím hlavičku, tak stejně nakonec zmizí a ještě se tam objeví naklonovaná h2, patička a kus navigace. U Microsoftu mají prostě smysl pro humor...
Fred
Profil
To vypadá, jako by tomu vadil hover s decoration:none. Nemohl by jsi tam na chvíli poslat ten styl přes link místo přes import, mrknul bych se na to bookmarkletem (neumí ten import), docela by mě to zajímalo.
Filip
Profil
Jo dobře. Hned to předělám.
Filip
Profil
Už je to přes link.
Fred
Profil
Hm i když jsem odmazal vše a zůstalo jen
a#header {
position:absolute;
top:0;
width:760px;
height:90px;
background:url("header.jpg");
}
dělá to furt, nakonec jsem to stáhnul a offline je to v pohodě. Zkusil bych být tebou ještě ten htaccess
ExpiresActive On
ExpiresByType image/gif A2592000
ExpiresByType image/jpeg A2592000
ExpiresByType image/png A2592000
Fred
Profil
A upravit hlavičky tohle se mi nezdá
# Cache-Control: no-store, no-cache, must-revalidate
# Pragma: no-cache
http://slayeroffice.com/?c=/content/tools/headerViewer.html
Filip
Profil
Jak ho tam mám nakopírovat (na Bloguje)?
Filip
Profil
Ty hlavičky se tam vkládají automaticky a nejde to nikde vypnout.
Fred
Profil
Hm to je blbý, zkus schválně ten obrázek natvrdo dát nakonec kódu jako viditelný <img> jestli se to nezačne chovat jinak.
Filip
Profil
Dal jsem ho tam <a href...><img src="header.jpg"... / ></a> a nemizí, jenže to je řešení tak napůl, já jsem původně nechtěl mít žádný designový obrázky vkládaný pomocí <img>, ale asi to jinak nepůjde, že? Jinak díky moc za snahu a za pomoc!
Fred
Profil
Takhle jsem to vůbec nemyslel, myslel jsem aby jsi dal ten img úplně mimo na konec documentu před body a ten header nechat tak jak to bylo, pokud by se to chování změnilo stačilo by pravděpodobně nechat na konci kódu ten obr viditelný v podmíněném komentáři pro ie6 ve velikosti 1x1px
Filip
Profil
Zkusím to tak zítra udělat, díky za rady. Vstával jsem v 5 ráno, takže se na to teď musím pořádně vyspat. Ráno je moudřejší večera :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0