Autor Zpráva
Jiří Ketner
Profil *
Zdravim, mrkněte na to sami...v mozille je web www.mountfieldcz.cz - není to mfa jen test na doméně je jiný design co koduju...tak v mozille je to OK ale v IE jsou boxy a levy box reference posunut jinak...navíc je v ie strašně moc roloávní dolů a myslím, že kdybych tam přidal footer tak bude nekdě dole v pr...cicich... jinak css - www.mountfieldcz.cz/style.css

Díky za rady je to důležité vyřešit co nejdříve :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jiřího Ketnera:
Co je to za chorobu, která nutí lidi dělat layouty relativním pozicováním? Letos jsi už několikátý pacient.

navíc je v ie strašně moc roloávní dolů
Tam ti zabírá místo pravý sloupec. Při „position: relative“ zabírají elementy místo tam, kde by byly, kdyby nebyly posunuté.
Jiří Ketner
Profil *
A jak na to? jak to zpravit? já měl zato, že když budu pozicovat absolutně, tak se to bude zobrazovat jinde při jiném rozlišení...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jiřího Ketnera:
Při správném použití to nehrozí, ale kdyby ses podíval, jak se běžně dělají layouty, zjistil bys, že pozicování nepoužívají. Užívá se float.
Jiří Ketner
Profil *
Takže to musim celé předělat a udělat nějak pomocí float?
panther
Profil
Jiří Ketner
Takže to musim celé předělat a udělat nějak pomocí float?
nemusíš, ale bylo by to lépe (i pro příště).
Jiří Ketner
Profil *
no jo...ale teď když už to mám skoro celé...nebude jen potřeba upravit nějakou drobnost? a dej mi se pak např nějaký web, kde bych mohl prakticky pozicovani float videt pls :) díky
Miloš
Profil
Chamurappi:
pozicování nepoužívají. Užívá se float.
Tak já nevím, ale pokud bych dělal stránku, kde je vlevo menu a zabírá celý sloupec, respektive místo pod menu už zůstane nevyužité, pak bych blok s menu napozicoval vůči nadřazenému divu absolutně a bloku s textem nastavil příslušný levý margin.
Oproti tomu float bych použil, kdyby bylo menu krátké a prostor pod ním bych chtěl využít pro hlavní blok, který by tam shora „dotekl“.
Jiří Ketner
Profil *
Pod menu jsou reference...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0