Autor Zpráva
radek178
Ahoj,

potreboval bych radu ohledne MX zaznamu. Nevim si rady. Potrebuju vedet, kde mam zaznamy menit. Mam to totiz rozhazene na 3 mistech a tak si nejsem jisty, jestli to vubec pujde nejak udelat. Volal jsem na podporu a tam mne rekli, ze si to mam vyridit u registratora, ale tam to zase nejde, protoze to pise, ze u nich nemam DNS zaznamy. Takze popisu situaci.

1. domenu mam registrovanou u firmy XY (ani tam uz nefunguje email, i kdyz ho poskytuji, protoze DNS jsou od firmy v bode 2)
2. DNS zaznamy mam na jinou firmu, kde mam ted na zkousku web, ale neni tam moznost mit email schranku.
3. U dalsi fimy mam email schranku(tady pak bude hosting), kde je mozne nastavit MX zaznamy pro domenu. Ale jak jsem psal, domena na ne nema smerovane DNS zaznamy a ani u nich neni registrovana.

Je mozne to nejak nastavit tak, aby domena zustala u registratora z bodu 1 a zaroven aby DNS byly na firmu z bodu 2 a pritom jsem nejak zmenil MX zaznamy na firmu z bodu 3 a vybiral si u ni emaily?

U firmy z bodu 2, to zatim mit musim, protoze mne delaji web, hosting po dokonceni webu bude jinde.

Nebo existuje nejaka varianta, jak z tohodle vybruslit tak, aby emaily fungovaly kdyz vsechny body a firmy musi byt zatim zachovany?

Jestli jsem neco napsal nepochopitelne, tak rad dovysvetlim.

Dik.

Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Kajman_
Profil *
Hlavni je to, kdo spravuje DNS záznamy pro tu konkrétní doménu - tedy firmě 2 říct, jak má nastavit MX záznamy (dle přání firmy 3).
radek178
Aha, to jsem si myslel, ale muze firma 2 mit pristup k DNS zaznamum, kdyz me sama zadala, abych DNS zmenil na ne u firmy 1? Nebo po tom, co jsem nastavil DNS na ne uz oni muzou ty MX zaznamy menit?
nightfish
když nám napíšete, o jakou se jedná doménu, tak vám zřejmě budeme schopni poradit, kterou konkrétní firmu s čím kontaktovat
radek178
Je to domena www.saveafricananimals.org Registrator je v US a tam to zmenit nejde, protoze to pise, ze DNS nejsou u nich.
Kajman_
Profil *
Name Server:DNS.LTWEB.CZ

Takže tam Vám můžou vložit MX záznamy (ale musíte jím říct, jak je chcete nastavit). Oni po Vás chtěli asi změnu name serveru, který obstarává dns záznamy pro konkrétní doménu.
radek178
DNS vim jake mam, sam jsem je menil. Jen ted nevim komu rict jake ma nastavit MX zaznamy. Takze se ozvu tam, kde mam DNS, ale jak zjistit, jake MX zaznamy potrebuju nastavit?

Prijde mne divne, ze by tam, kde ma ted smerovane DNS meli pristup ke zmene zaznamu domeny. Navic, kdyz je registrator v USA. Podle meho to nepujde a budu asi muset prevest domenu k jedne firme nebo DNS k jedne. Nebo se pletu?
Kajman_
Profil *
Zeptejte se firmy 3, co přesně chce nastavit do dns za mx záznamy. Tyto pak sdělte firmě 2 s prosbou o vložení. Ale to už víte od příspěvku #2.
radek178
Ok, ja jen, ze se do toho vlozil jeste nekdo dalsi a diskutujem dal.

Jen se ale zeptam, kde se firma 2 dostane ke zmenam DNS? Nemaji pristup k memu registratorovi a tak jak jsem psal, to ani menit nejde. Ptam se spis ze zvedavosti.
Kajman_
Profil *
U registratora máte nastavený NAME SERVER, na něj jsou pak směřovány požadavky o DNS ZÁZNAMY. Ten server je firmy číslo 2, tak jí je registrátor ukradený a na změnu DNS záznamů ho nepotřebuje.
radek178
Aha, tak to jsem potreboval vedet. Takze diky za vysvetleni.