Autor Zpráva
Bronzi
Profil
Zdravím,
nechcou se mi prozkoumávat jednotlivé hostingové programy a tak se nejdřív zeptám tady, jestli někdo neví o webhostingu který podporuje následující:

PHP 5.x
Mysql 5.x

mod_rewrite
mod_expires
mod_headers

vypnuté safe_mode, register globals a magické uvozovky
Procedury v MySQL
povolený přístup do sdílené paměti přes funkce shmop_
Knihovny simplexml, CURL, GD, hash aj.

Nastavení (téměř) jakékoli konfigurační direktivy ať už v php.ini nebo v .htaccess

Neomezený nebo velký počet databází.
Zpráva emailů s neomezeným nebo hodně velkým počtem emailů a možností nastavení doménového koše.

Vše co jsem napsal bez toho abych musel s čímkoli kontaktovat administrátory.
A když už se něco pokazí, tak rychlou a ochotnou technickou podporu. Taky dobrou dostupnost a možnost hosting předem vyzkoušet.

Pokud o něčem takovém víte, pak dejte vědět.
Díky všem za reakce.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Dovolím si reagovat - mnoho z uvedených věci na sdíleném serveru prostě nelze povolit, hraničilo by to totiž s bezpečností provozu. A co je občas ohromný hit - vypnutý safe mode - tak to je pouze slovní hříčka, dovolím si to rozvést. Direktiva safe_mode v konfigurace php.ini blokuje veškeré nebezpečné funkce, jako třeba příkazovou řádku, nějaké subfunkce v curl knihovně atd. A pokud i naleznete hosting "s vypnutým safe_mode", tak je to ta samá situace, akorát si dotyčná webhostingová společnost dala tu práci a ručne vypsala v php.ini veškeré nebezpečné fce do disable_functions. Čili suma sumárum jste na tom pořád stejně. Zlobit můžou leda tak opensource projekty od profesionálů (jak už to zvykne být pravidlem), kde je u instalace podmínka, že pokud je safe_mode=On, tak vás to dál v instalaci ani nepustí. Ovšem to, že celá koncepce serveru i se zapnutým safe_mode nemá žádný vliv na vytváření souborů a adresářů, to už se neřeší vůbec.

Takže lpět na safe_mode=Off, je do jisté míry hloupost. Jen sebevrah by v takovémto režimu povolil třeba exec, shell_exec, putenv, atd., nakolik kdokoliv kdykoliv by poslal server na restart, nebo ho vypnul a považoval by se za "profi hackera".

Jinak co se týče požadovaných modulů pro webserver, knihoven pro php atd. to je snad standard všude, resp. není problém to (alespoň doufám) doinstalovat na přání.

P.S.: Pokud to není tajemství, proč požadujete vyplej safe_mode?
Bronzi
Profil
safe_mode=Off chci mít právě proto aby PHP neblokovalo vytváření souborů a adreářů. Pokud je to jinak oštřeno tak je mi to v zásadě jedno.

Co se týče modulů, tak vím že to většinou všude bývá. Ale lepší je si říct o každou blbost hned na začátku i když je to snad všude než si něco pořídit a pak zjišťovat že to tam vlastně nejde.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Bronzi: No však u mě to je nastaveno korektně a pokud se nepletu tak bronzi.cz je hostováno u mě :)
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
Bronzi:
safe_mode=Off chci mít právě proto aby PHP neblokovalo vytváření souborů a adreářů.
Záleží na nastavení práv na serveru. Safe_mode může být zapnutý, a i přesto můžou jít soubory vytvářet ;).

0