« 1 2
Autor Zpráva
warman
Profil
Michal Kolesa:
promin, ale nemit tech par kacek navic, obvzlast, kdyz ty si dospely clovek.

a kde si slysel ze php5.cz je jen na testovani?
mckay
Profil
warman:
Myslím, že možná i tady někde v diskusi, nevidím tu tento názor poprvé (ale nejsem si jistý, jestli poprvé to neříkal opět Michal)
Michal Kolesa
Profil
Kdyby byl php5 na "stálý" web tak by asi nenabízel jen 20 MB

Citace z úvodní strany PHP5:

"Projekt PHP5.cz freehosting vznikl pro podporu uživatelů, programátorů a vývojářů, kteří se chtějí seznámit a v ostrém provozu vyzkoušet nejnovější technologii PHP a MySQL. "
mckay
Profil
Michal Kolesa:
Nikde tam nevidím zmínku o tom, že by byl web nestálý. Vzhledem k tomu, že hosting existuje dost dlouho, silně pochybuji o tom, že také jen tak skončí. Svou osobní stránku na něm provozuji a neměl jsem jediný problém.
warman
Profil
JJ psal to tusim Michal viz.http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=6&topic=103634

Jnak zpet k tematu, ja si osobne myslim, ze wz.cz (kde tedka hostujes) neni spatny hosting

zkusit taky muzes http://www.profitux.cz/freehosting/
warman
Profil
Michal Kolesa:
Tobe je 20MB malo? Se podivej, kolik ma ten tvuj web... ja si myslim ze ani ten 1MB nema. Spis bych rekl ze na nejaky maly weby je delany, ale na neco megalomanskyho ne, jako kazdy jiny freehosting. ALe narozdil od nich ma php5 tu vyhodu, ze tam neni hostovano neco jako joomla a podobny redakcnaky, ktere zatezuji zbytecne server.
Michal Kolesa
Profil
Připravuji projekt zaměřený na studentky SS a potřebuji PHP5 a hlavně funkci mail()
Joker
Profil
Michal Kolesa:
na nekomerční projekt to nemá cenu
Proč? Spousta nekomerčních projektů má své domény. Třeba já mám taky doménu jen tak na hraní.
Dneska, když doména na rok vyjde levněji než drtivá většina Internetových připojení na měsíc a na zhruba stejně jako 2-3 obědy v restauraci, nevidím problém.
mckay
Profil
Michal Kolesa:
Endora.cz, profitux.cz, ... vyber si, až ten projekt bude na světě bude, řekni, rád bych se pobavil _;-)
warman
Profil
Michal Kolesa:
stale nechapu proc hlavne funkci mail.... misto mail() se da pouzit ledacos jinyho. http://phpmailer.worxware.com/ a k tomu, php5.cz ma pdoporu mail() ale nema na serveru smtp server.
Michal Kolesa
Profil
Profitux, chce ukázku dosavadní tvorby a nevím jestli by můj web vzali. Endora chce doménu a když mámě řeku o peníze na doménu ta,k dostanu před držku.
mckay
Profil
Michal Kolesa:
a když mámě řeku o peníze na doménu ta,k dostanu před držku.
Zkus to, za pokus to stojí, kdyžtak to potom můžeš svést na mě.

Endora nechce doménu, stačí si zjistit, jaké přípony endora podporuje a zadat doménu v tom tvaru.

Takže zjištění provedeš tak, že zadáš do pole doména jen slovo a odešleš, ono tě to vrátí a připomene ti to, jaké domény jsou podporovány.
warman
Profil
Joker:
2-3 obedy? To musi byt jo pajzl.... U me jen jeden obed vyjde na cenu te domeny :D
Michal Kolesa
Profil
Tak dobrý v PHP nejsem, abych uměl použít PHPMailer
mckay
Profil
Michal Kolesa:
Jak potom můžeš vyvíjet projekt, když v neumíš takové základní operace?
Michal Kolesa
Profil
a navíc PHP mailer potřebuje SMTP server a ten nemám
Kcko
Profil
mckay:
Ze te to bavi, Kolesu, muze ktery ma o koleso navic neuspokoji zadna odpoved :-)
warman
Profil
Kcko:
trosku min narazek.
Michal Kolesa:
smtp server? seznam.cz?centrum.cz? je strasne moc freemailovych sluzeb se smtp serverem....
Medvídek
Profil
Michal Kolesa:
PHP mailer potřebuje SMTP server
:-O Kam ty na to chodíš?
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
K té endoře se dá použít doména .tv ne? Ta je myslím zdarma... nebo nějaká obdobná nevím to teď přesně/jistě.
Michal Kolesa
Profil
Freemaily už neposkytují SMTP server. Musíte použít server providera
Vraťmě se raději k hostingůmm než to admini začnou promazávat
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
Nebo se raději vrátit přímo k ic.cz aby to nebylo tak offtopic :)
mckay
Profil
Karel Dytrych:
To bude možná .tk

[#21],[#22]
Myslím, že už tady ani není co řešit, asi tady s tím nikdo nic nevymyslí, a budeme se neustále dostávat do offtopicu.
11111
Profil
Michal Kolesa:
Kdy plánuješ k dílu Co potřebuje konstruktér? přidat taky díl Co potřebuje webdesignér?
Joker
Profil
warman:
2-3 obedy? To musi byt jo pajzl.... U me jen jeden obed vyjde na cenu te domeny :D
<mimo-téma>Bral jsem za doménu 300 a nějaký ilustrativní průměr, v běžné restauraci v Praze se za 150 najíst dá :-)
Myslím netřeba diskutovat o tom, že rozptyl ceny může být opravdu velký v závislosti na místě a požadovaných standardech.
</mimo-téma>

Michal Kolesa:
Vraťmě se raději k hostingůmm než to admini začnou promazávat
Já bych řekl, že alternativy tu už padly, například:
- php5.cz
- doména + endora
- WebZdarma
- profitux.cz

Hledáním důvodů, proč to nejde, bychom mohli strávit další desítky stránek
Jimmy Hayek
Profil
Michal Kolesa:
K tomu PHPmaileru — maily se dá odesílat i přes tu fci mail()... jde ale o to, že PHPmailer ti usnadní práci, více například zde → http://blog.zdenekvecera.cz/item/phpmailer-snadne-posilani-html-e-mailu-z-php

když mámě řeku o peníze na doménu ta,k dostanu před držku.
A proč bys to musel říkat mámě? Snad dostáváš inv. důchod, ne? A jestliže tento důchod odevzdáváš mámě, která třeba s těmito penězi hospodaří, tak alespoň dostáváš něco jako kapesné, ne?
Každopádně, pokud chceš nějakému (i nekomerčnímu) projektu věnovat nějaký čas, tak by se opravdu vyplatilo zaplatit doménu.
Michal Kolesa
Profil
Bohužel kapesné nedostávám. To už se řešilo na jiných diskuzích.
mckay
Profil
Michal Kolesa:
Bohužel kapesné nedostávám. To už se řešilo na jiných diskuzích.
Možná by sis to měl napsat do osobního webu, protože tady na diskusi se na tvoji osobu zaměřuje málokdo, aby si to všechno co se děje u vás doma pamatoval;-)
Joker
Profil
Michal Kolesa:
Bohužel kapesné nedostávám.
Jak jsem už psal ve vláknu o SWebu:
Správný postup: Založit vlákno s obsahem zhruba „Sháním hosting, potřebuji *podmínky*, musí být bezpodmínečně zdarma“
Špatný postup: Zakládat vlákna s dotazy „Má hosting hosting X vlastnost Y?“
« 1 2

0