Autor Zpráva
Cup
Profil
Prosím vás. Potřeboval bych vědět co vše potřebuju nainstalovat na server a jak upravit povolit aby mi tam jely webové stránky. Dejme tomu že tomu moc nerozumím nebo spíš vůbec nerozumím, nejedná se o můj server, ale vím že na něm je nainstalováno toto:

Linux, Debian Lenny, 2.6.27.10, x86_64

Apache: apache2-mpm-prefork 2.2.9-10+lenny6
MySQL: 5.0.51a-24+lenny2
PHP: 5.2.6.dfsg.1-1+lenny4
Suhosin: 0.9.27-1
PHP5-xcache: 1.2.2-3


tak ... a teď bych se chtěl zeptat jestli to stačí, nebo co je potřeba povolit ... chtěl bych aby tam jelo to co kdekoli na hostingu (třeba to co je na to co mi dovoluje C4 nebo tak ... nevím jaké má možnosti ale vím že mi tam jede mod_rewrite ... a víc tak nějak myslím nepotřebuji). když se najde někdo kdo by byl ochotný mi poradit tak bych poskytl email, kde bychom to mohli vyřešit. díky.
mckay
Profil
Cup:
O tom, jak nainstalovat webový server je něco málo zde.

Tebou uvedené parametry jsou dle mého to, co potřebuješ na dynamicky generované stránky v php + databáze MySQL.
Cup
Profil
díky, ale kdyby se našel někdo kdo by mi pomohl nakonfigurovat PHP ... tím myšleno hodnoty v phpinfo() ... pokud jsou tam potřeba nějaké určité ... tak bych byl rád.
mckay
Profil
Cup:
Na svém vlastním serveru, nebo na serveru nějakého internetového zprostředkovatele?
Cup
Profil
dalo by se to tak říci, server ale není v mém vlastnictví, jeho majitel mi nabídl hosting(nevím co na něm provozoval do teď ale webové stránky asi ne), a já musím ale zjistit co je potřeba zajistit. :)
mckay
Profil
Cup:
Navrhoval bych ti přečíst si pár stránek, které se tím zabývají:
http://articles.techrepublic.com.com/5100-10878_11-5268948.html
http://articles.techrepublic.com.com/5100-10878_11-5272345.html?tag=rbxccnbtr1
http://www.webcheatsheet.com/php/install_and_configure.php
Davex
Profil
Cup:
To co je na serveru teď, by mělo pro základní provoz stačit.

Nejdříve si musíš ujasnit co je teď k dispozici a co bude potřeba v budoucnu (připojení k internetu, napájení, chlazení, kdo to bude udržovat v chodu a kdo to opraví, když se to rozbije...). Potom si rozmysli, co budeš na serveru provozovat a jestli jen pro sebe nebo i pro někoho cizího. Pak můžeš nainstalovat vše potřebné (např. FTP a mail server) a vhodným způsobem to také zabezpečit. Obecný návod na to vše neexistuje, protože každému se hodí něco jiného.

Můžeš se inspirovat ve vláknech
 Jak založit server pro webhosting?
 Jak založit webový server?
Cup
Profil
Davex:
No server už je v chodu, ale jede na něm nevím co ... neřeším, já jsem dostal nabídku že když si zjistím co doistalovat a věci kolem toho ... tak tam budu mít nějaký prostor pro projekt. Co na serveru jede kdo to bude spravovat a věco kolem toho já neřeším ... já potřebuju jen prostě vědět jaký přesně součásti doinstalovat ...

To co je na serveru teď, by mělo pro základní provoz stačit.
ale když říkáš že by to mělo stačit tak ok :) no. snad tam nebude nějakej zádrhel. kdyžtak se tu ještě zeptám. budu to řešit cca za 14 dní ale rád bych v tom měl jasno abych pak nebyl za blba ... což asi stejně budu ...
Davex
Profil
Cup:
Bylo mi právě divné, proč to neřešíš s tím, kdo se o server stará - ten by už měl vědět. Pro provoz webu budeš obecně potřebovat Apache (se zapnutým mod_rewrite a .htaccess) + PHP (rozšíření dle potřeby) + MySQL s databází + FTP server.

0