Autor Zpráva
spartan13
Profil
Dobrý den, scháním hosting pro projekt, který se bude teprve rozjíždět a ani nevím zda někam dojede :-)

Budu potřebovat PHP,MySQL, mail není nutnost
Mysql cca 20MB bude stačit.
Prostor bude stačit 500MB(1GB) s případným rozšířením

ale je pro mě důležité, aby nebyli časté výpadky a abnormálně pomalé načítání!(uživatel s rychlým připojením by přece neměl čekat 20s na obrázek o velikost 100kB)

Co se týče trafficu nevím vlastně ani co se do něj přesně započítává, jestli jen to co se zobrazí uživatelům nebo i veškerá práce databází apod.

Projekt bude potřebovat pravidelné vyhledávání v databázích(na tom je vlastně založen!) a také budou k dispozici nějaké fotografie, které si mohou uživatelé prohlížet(řekněme že určitě 50MB možná 200)
Rád bych, aby všechno fungovalo s relativně normální rychlostí i kdyby bylo na stránce třeba okolo 50 lidí online(řekněme že by to mohlo být klidně i maximum)

Jelikož je to začínající projekt, který nemám zrovna vysokou šanci na úspěch jsou moje hlavní požadavky tyto:
-spolehlivost
-traffic(jak už jsem uváděl nejsem znalý)
-rychlost(aby měl každý uživatel možnost prohlížet stránku s rychlostí přes 100kB/s 2Mb/s by byli ideální)
-cena-vzhledem k nejistotě projektu je to samozřejmé
-velkou výhodou mít ze začátku třeba menší(horší)(((avšak rád bych aby byli výše uvedené podmínky splněné.))) služby za menší peníz s tím, že je možnost připlatit za lepší, aniž bych musel peníze investované do aktuálního hostingu této společnosti "věnovat".

ze začátku bych byl rád za nějakou opravdu velice nízkou částku, prohlížel jsem:

otoman.cz-velice levné, avšak bojím se "kvality" navíc tento tarif se musí zaplatit na 2 roky, případně že bych po pár měsících přešel na jiný, nikdo mi tuto investici nevrátí, navíc jsem slyšel o problémech s komunikací.

Další zajímavá možnost je:http://www.ovh.cz/webhosting/-příjde mi to až moc levné, nechápu tu cenu??

a pak ještě ebola-balíček Basic.

Tyto programy mají okolo 10GB místa ale ten stejně nevyužiji...
Jan Tvrdík
Profil
spartan13:
Pokud jsi student a projekt bude neziskový, tak můžeš zkusit armin.sk.
Nox
Profil
Pokud pro tebe není GB kritické, tak ho moc nesleduj, přeceňuje se to, disky jsou levné, tak můžu dát hodně místa

Ten armin by na toto byl rozhodně vhodný....a názory jsou zde na něj pozitivní

za sebe bych doporučil onebit.cz, je kvalitní, ač je pravda že ceny nejsou úplně ty nejnižší a větší prostor je až u dražších tarifů
spartan13
Profil
Jan Tvrdík:
Pokud jsi student a projekt bude neziskový, tak můžeš zkusit armin.sk.
Neziskový by právě být neměl..
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
Co třeba virtualní server? Dodá ti i flexibilitu pokud tvůj projekt poroste - navýšíš kapacitu, výkon apod. navíc má neomezený traffic. Náš VPS mini začíná na 199 / měsíc - http://www.vas-hosting.cz/virtualni-server.html

Když budeš chtít, tak napiš...
spartan13
Profil
Karel Dytrych:
Co třeba virtualní server? Dodá ti i flexibilitu pokud tvůj projekt poroste - navýšíš kapacitu, výkon apod. navíc má neomezený traffic. Náš VPS mini začíná na 199 / měsíc - http://www.vas-hosting.cz/virtualni-server.html
>
Když budeš chtít, tak napiš...
Děkuji ale já potřebuji ze začátku ještě nižší cenu, je možné(velice pravděpodobné) že to vůbec nevýjde a bude tam chodit 5 lidí za den..
Co se týče kapacity tak 20GB je pro mě úplně zbytečných. A ostatní paramatetry jako RAM, traffic vůbec netuším protože nemám představu kolik server pro jaký projekt potřebuje, nejlépe kdybych si mohl na klasickém local serveru sám změřit kolik server potřebuje ale nevím jak na to..

máte prosím někdo zkušenosti s ebolou či ovh? ceny jsou až "podezřele" malé ale přesně takové já prozatím hledám.
Shulík
Profil
Doporučuju kapusta.cz. Hostuju tam projekt řekl bych náročnější než středně náročný (tahání mnoha dat z databáze, dynamicky gnerované obrázky přes GD knihovnu) a všechno jede krásně rychle. Mám tarif meruňka, 30Kč za měsíc, 1GB prostoru, "neomezený" traffic.
mckay
Profil
spartan13:
Nejlepším českým hostingem byl myslím nedávno vyhlášen OneBit.cz, kamarád tam hostuje, tarif weboptim, cena 45/měsíc.

Jinak do trafficu se započítává to, co si uživatel natáhne od serveru, tedy pokud má stránka x kb, tolik kb si natáhne uživatel.

A k té tvé nejistotě projektu - velcí a úspěšní podnikatelé nepočítají s tím, že jejich projekt krachne a věnují mu všechno co to jde. Možná mě za tenhle přístup někdo zkritizuje, ale řekl bych, že se to hodí.

Moderátor Chamurappi: Odmazán affiliate odkaz.
spartan13
Profil
mckay:
A k té tvé nejistotě projektu - velcí a úspěšní podnikatelé nepočítají s tím, že jejich projekt krachne a věnují mu všechno co to jde. Možná mě za tenhle přístup někdo zkritizuje, ale řekl bych, že se to hodí.

Kdybych neviděl možnost, tak bych do toho nešel ale zase to chce nadhled..
spartan13
Profil
Momentálně vybírám mezi:
onebit.cz-jednoznačně kvalita
kapusta.cz-nyní asi nejreálnější..ale moc se mi nelíbí dostupnost dle měření
ovh.cz- na ně je strašně málo recenzí takže nevím...(skoro až moc levné-aha je to asi sdílené se spoustou dalších..)
ebola(basic)-tahle nabídka mě docela zaujala
otoman.cz-o tom už moc neuvažuji, četl jsem špatné názory na spolehlivost apod.

důležitá je pro mě dostupnost a ta rychlost aby dostačovala cca pro 200 lidí za den(20 online)
cenově bych to viděl max. na 800Kč/rok
spartan13
Profil
Shulík:
Doporučuju kapusta.cz. Hostuju tam projekt řekl bych náročnější než středně náročný (tahání mnoha dat z databáze, dynamicky gnerované obrázky přes GD knihovnu) a všechno jede krásně rychle. Mám tarif meruňka, 30Kč za měsíc, 1GB prostoru, "neomezený" traffic.

Mohl bys mi případně na e-mail zaslat název tvé stránky, popř. i informace o tom, kolik máš přístupů za den apod. za každou informaci budu vděčný, díky!
spartan13
Profil
Máte někdo zkušenosti s ovh.cz-webhostingem?
juk_jana
Profil
spartan13:
K ovh.cz bylo něco nedávno na webtrh.cz

0