Autor Zpráva
tapies
Profil
Dobrý den,

používám free webhosting, kde mám doménu 3. řádu.
Chtěl bych si někde zaregistrovat doménu 2. řádu, a tu pak přesměrovat na tu free webhostingovou doménu 3. řádu.

Je to možné? Jak mám prosím postupovat? Který poskytovatel domén mi toto umožní?

Děkuji.
fuckin
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/presmerovani.html

První zkusit hledat by nebylo na škodu.
tapies
Profil
fuckin:
Ano, to jsem už předtím četl, ale odpověď jsem nenašel.
V problematice s příliš nevyznám. Jde mi v podstatě o to, abych měl doménu 2. řádu a mohl použivat free webhosting.
Nevím například, zda lze přesměrovat zaparkovanou doménu.
Radek9
Profil
tapies:
Jde mi v podstatě o to, abych měl doménu 2. řádu a mohl použivat free webhosting
Ale i freehostingy nabízejí nastavení DNS. Tzn. můžete používat doménu druhého řádu a hostovat na freehostingu. Nabízí to například endora, ale i IC a plno dalčích.
tapies
Profil
Radek9:
Děkuji za odpověď.

Pokud tedy dobře rozumím, mohu postupovat takto:

- registrovat doménu mojedomena.cz třeba u domena.cz
(doménu nechat zaparkovat?)

- domluvit nastavení DNS s freehosting poskytovatelem tak, aby se mojedomena.cz přesměrovala na mojedomena.freehosting.cz
(pokud to freehosting poskytovatel nenabízí, kde mohu požádat o DNS nastavení? u registrátora své domény? )
Radek9
Profil
tapies:
domluvit nastavení DNS s freehosting poskytovatelem tak, aby se mojedomena.cz přesměrovala na mojedomena.freehosting.cz
Ne, domluvit aby obsah na jejich serveru byl přístupný z mojedomena.cz. Některé freehostingy (např. endora.cz) toto nastavení už mají v sobě.
1) Registrujete doménu
2) Na hostingu jí přidáte do seznamu vašich domén
3) V administraci domény nastavíte DNS servery vašeho hostingu
tapies
Profil
Radek9:
Děkuji.

0