Autor Zpráva
moazzi
Profil
Dobrý den,
rád bych slyšel Vaše názory na to, kde sehnat hosting, který by splňoval tyto kritéria:
na tomto webu bude i dost obrázků v řádu tisíců ale docela malých (cca 600x400Px) takže každý tak 80kB

1)
-stačí malý prostor(max. 2GB)
-podpora MySql,PHP 5,mod_rewrite
-vysoká dostupnost, min. 99,9%
-1000 lidí online!!
-až 30 000 návštěv/den
2)
-stačí malý prostor(max. 1GB)
-podpora MySql,PHP 5,mod_rewrite
-vysoká dostupnost, min. 99,9%
-300 lidí online!!
-až 5 000 návštěv/den

píšu raději větší požadavky ale ze začátku budou sotva poloviční, zajímá mě zejména cena takovéhoto hostingu..
Bude tam sice dost obrázků ale malých a navíc se jedná pouze o doplňující obrázky (aut) takže nejde rozhodně o žádnou fotogalerii!!

Rozhodně se nechci starat o vlastní server, protože nemám tolik zkušeností, abych byl schopen zajistit takovou dostupnost atd..
Samozřejmě nemám na mysli webhosting ale spíše dedikované servery. Dostal se mi pod "ruce" větší projekt, než jsem myslel a nemám dost zkušeností s provozováním takové stránky s dost velkou návštěvností.
warman
Profil
splnoval by kriteria kde jaky hosting, spis napis cenu, za kterou si to predstavujes, podle me pod 200kč to nebude měsíčně :)
moazzi
Profil
Nechci vyloženě škudlit na každé koruně, chci kombinaci kvality a únosné ceny
warman:
Právě, že nemám o cenách v těchto kategoriích vůbec přehled.
Nechci říct, že na ceně nezáleží, protože o peníze jde úplně vždy!

Známý mi totiž říká, že na takový projekt bude potřeba celý server s 2 procesory quad-core 2,5GHz, 16GB Ram apod..
Ale myslím si, že by mělo stačit něco "obyčejnějšího" takovýto server by stál cca 8-10 tisíc Kč/měsíc a to si rozhodně takovýto web (ve variantě 1 nemůže dovolit)

Psal jsem dvě varianty takže představoval bych si to asi takto:
varianta č. 1) +-1 000 Kč/měsíc
varianta č. 2) +-300 Kč/měsíc
-pokud by byla cena menší tak samozřejmě uvítám :-)

myslím si, že jde o poměrně slušné částky, mám zkušenosti pouze s webhostingy okolo 20 návštěvníků online :-)

Každý projekt je jiný ale pomohlo by mi, kdyby se dalo říci, že na průměrný projekt je potřeba takový a takový výkon na 1 online uživatele, děkuji za každou radu!
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
moazzi:
Sice píšete, že byste nechtěl vlastní server, ale já bych vám chtěl přesto nabídnou náš virtuální server s VPS Centrem (jednoduchá a intuitivní administrace databází, pošty, ftp, apache a dalších částí serveru)... Server by byl plně předkonfigurován a na vás by bylo pouze přidat doménu a nakopírovat aplikaci.

Varianta Lite stojí 300 Kč na měsíc a v použití nejste nijak omezen. Pokud by byl váš projekt více náročný tak vám konfiguraci pružně a kdykoli změníme.

Zvažte ještě jednou tu administraci... s VPS Centrem je to hračka
http://www.vas-hosting.cz/sprava-serveru-moznosti-administrace.html
http://www.vas-hosting.cz/administracni-rozhrani-serveru-vps-centrum.html

Server dáváme i na týden zdarma na vyzkoušení, takže nemáte co ztratit. Kdyžtak napište.
moazzi
Profil
Karel Dytrych:
Děkuji za nabídku, o Vašich službách už vím. Přeci jen se zde vyskytujete často :-) Administrace by určitě problém nebyla.
Tím, že nechci vlastní server jsem myslel vysloveně pro sebe (nebo že bych ho provozoval u sebe) Virtuální server je jedna z poměrně zajímavých možností.
Takřka všude mi budou ochotni v případě potřeby zvýšit. Jenže pak se třeba cena ztrojnásobí a to by bylo špatné..

Je mi jasné, že hodně záleží na tom, jak je stránka napsána a těžko se dá takhle na dálku přesně poradit. Sice tyto stránky budou s jinou tématikou ale hodně se budou blížit požadavkům na ceskehory.cz jak už jsem psal.
Hlavní problém je v tom, že nejsem absolutně schopen určit, jaký asi bych potřeboval procesor (část procesoru) a jakou velikost RAM paměti.

Mohl by někdo z Vás nahodit nějakou stránku, která je náročná a víte zhruba na čem je provozována? Nebo jaký zhruba projekt může utáhnout běžný server s dvoujádrem 2GHz +4GB RAM otáčky disku např. 7200 či 10000/min. Stačí jen zhruba
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
Jak jsem psal, můžete si to v rámci týdne vyzkoušet.

Podle mě vám nikdo objektivně/zaručeně nepotvrdí co jaký server utáhne a co už ne. Každý projekt je jiný a budete mít k dispozici akorát "něčí názor". Hodně vždy záleží na databázi.. kolik pokládáte dotazů na načtení stránky, jestli používáte indexy, kolik záznamů je v tabulkách atd. Také bude záležet jestli vám tam lidé vlezou z 80 % v nějaké špičce nebo rovnoměrně po celý den.

Na první pohled si myslím že by jeden web ceskehory.cz lite utáhl, ale nevidím dovnitř, takže... jen můj názor. Mají průměr 20000 lidí za den (http://www.ceskehory.cz/reklama/audit/toplist.pdf).. což není zas tolik, ale do aplikace nevidím.
warman
Profil
moazzi:
zalezi jak je server nastaven, ale podle me kdyz vyuzijem cenik tady pana dytrycha http://www.vas-hosting.cz/ceny-serveru.html tak si myslim ze ten nevyssi tarif by mel zvladnout oba projekty a jeste byt tam mohlo neco malo vykonu zbyt :)

jeste jinak: je bezne ze na 1 serveru byva 300-400(banan ma treba 500 zakazniku prumerne na serveru odhadem) zakazniku cca, obcas i vic. Kazdy zakaznik ma web ktery navstivi prumerne cca 100-200 lidi dene, tak si myslim ze ten vs musi v pohode stacit :)
moazzi
Profil
warman:
z toho vyplívá, že jeden server obsluhuje cca 50 000 návštěv/den jenže VS zdaleka není tak výkonný jako jeden server na kterém může být osazen tak, že má třeba 20x větší výkon než VS či více.

Ale je jasné, že je zde u těchto "osobních" webů velká nestabilita vytíženosti....
Děkuji ti za pomoc a ochotu!!
Karel Dytrych:
Takže pokud nebude web nějak špatně napsán, tak by varianta č.1 měla stačit na VPS Lite případně na BASIC, což bych v případě nutnosti na přechod na vyšší tarif byl určitě ochoten platit.
Šlo mi hlavně o to, abych si potvrdil, že na takovýto projekt nepotřebuji "vyhodit" 3 000 Kč/měsíc.

Ještě na pan Dytrycha spíše obchodní dotaz, máte psané denní zálohování 10GB/měsíc za 1500 Kč což je pro tento projekt opravdu dost. Jak se tato cena případně mění, jestli bych potřeboval např. 1GB/den byla by desetinová?
Až projekt dodělám, což jen tak nebude :-) tak se určitě ozvu, těším se na případnou spolupráci!
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
Souhlasím s warmanem, ale ze zkušenosti zas vím, že tomu tak být nemusí... VPS má u nás např. http://mojerecepty.sk/ (je tam spousta subdomén nějaké wordpressy, statické stránky, phpbb fóra... ani nevím co vše, dle mě dost prasácký projekt celkově.. ve statistikách domény je 9 % requestů 404!) mají takový lepší basic a občas se stane že ho prostě přetíží... Přitom by si člověk řekl "nic moc stránky, žádná velká návštěvnost"... ale stane se to.

Nadruhou stranu jede na stejné konfiguraci VPS plno mích vlastních projektů www.automedik.cz, accommodation-hotel-prague.eu, a několik dalších... a za celou dobu se takto nezasekl.
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
moazzi:
Ano pokud vám budeme zálohovat data do jiné lokality o velikosti 1 GB, tak zaplatíte 150 Kč. Jinak varianta bez zálohování znamená, že VPS je na serveru kde jsou disky po párech v RAID 1 (zrcadlení), a na každý takový pár disků připadá max 5 klientů, disky tedy nejsou přetěžovány a každé 3 roky je měníme za nové. Disky do páru bereme také z různých serií takže v kombinaci s kvalitním chlazením celého serveru nevěřím že dojde k chybě obou disků. Toto řešení je z pohledu bezpečnosti o dost lepší než varianta xx serverů + diskové pole...
DrAtom
Profil
Obrázky aut a 30 000 návštěv/den???....kdepak auta.....to bude adult:o)))
warman
Profil
moazzi:
Na jednu stranu máš pravdu. Ale na druhou stranu ber taky v potaz to, že musí dělat rezervy :) a to že mají průměrně 500 zákazníků, znamená že na ednom jich maj 100 a na druhým třeba 1000 :) podle me, teda nemam s hostingem nejaky extra zkusenosti, ale pokud se jedna o kod, ktery sis napsal ty a ne joomlu, tak muze byt treba i 20x min narocnejsi jak joomla :) byt tebou tak se tady s dytrychem pokusim domluvit, ze byste udelali nejaky zatezovy test :) navic nabizi tydenni testovani zdarma. popripade si jde udelat i vps podle vlastniho navrhu.

Podle me, by to ten vs ale doopravdy mel zvladnout, samozdrejme zalezi, co pouzivas za rs popripade jesli mas svuj.
warman
Profil
jeste sem si vsiml nabidky primo u master.cz

http://www.master.cz/cenik-virtualnich-serveru/ ale ceny sou bez dph a pri rocni platbe tam asi nejsou zadne slevy, jak u vas-hosting :)
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
warman:
Při roční platbě mají slevu.. neúčtují zřizovací poplatek.
moazzi
Profil
DrAtom:
Bohužel pro tebe ne.. ale máš pravdu, že 30 000/den je hudba budoucnosti ačkoliv očekávaná. Na českém trhu by to bylo opravdu hodně ale na německém šanci máme a velkou. Ačkoliv pokud bych na tom dělal sám, tak by asi ani nevěděli co je tam napsáno :-)
warman
ano ty rezervy tam určitě jsou.
moazzi
Profil
Karel Dytrych:
a kdo zavolá do 5ti minut má tříkolku zdarma :-)
warman
Profil
moazzi:
jesli chces na nemeckem trhu, tak jedine nemecky hosting :) uz z hlediska lepsi odezvy a za 2. z hlediska ze bys vyuzival u webhostingu tranzit(ne vnitrostatni nix.cz, ale mezinarodni internet). Do zahranici je konektivita obvykle mensi-treba 100mbit pro cz a 10mbit pro zahranici je bezna zalezitost :) a to by se asi nelibilo zadnymu hostingu, kdybys vytezoval jejich par mbit linku treba na 50%. ovsem kdyz si to zaplatis, tak neni problem. s nemeckym trhem ti neporadim ovsem.
moazzi
Profil
warman:
ono půjde o dvoujazyčnou "mutaci" která poběží jak v německu na vlastním hostingu tak i v čechách. Ale v čechách očekáváme variantu č.2 takže cca 5000 lidí/den možná 10 000/den a dáváme přednost kvalitě před vyloženě nízkou cenou takže i pro tento web budeme zřejmě po dohodě preferovat VS.

0