Autor Zpráva
elkamil
Profil
Zdravím,

potřeboval bych poradit. Nyní provozuju své weby na klasickém hostingu, nicméně poslední týden dochází k problémům s phpBB fórem, které přetěžuje tamnější PHP server. Jedná se o zaběhlé komunitní fórum s cca 100k postů, 3k uživatelů, průměrná denní návštěvnost je cca 900 lidí, ve špičce bývá online cca 30-40 lidí. Je pravděpodobné, že časem může návštěvnost či počet lidí online skokově vyskočit řekněme na dvojnásobek.

Dále provozuju dva weby:
1. denní návštěvnost průměrně 2800, průměrně lidí online +- 100
2. denní návštěvnost průměrně 1500, průměrně lidí online +- 50-60

Zajímal by mne váš názor, jestli (hlavně kvůli fóru, se kterým jsem měl problémy již před dvěma lety, kvůli čemuž jsem musel opustit minulý hosting a fórum spustit znova) mám již přejít na VPS nebo to na VPS ještě není. Nemám s VPS žádné zkušenosti, trochu se bojím té administrace, vypadá to, že je tam toho hodně, co se dá "zkazit"...

Nerad bych dělal nějaké unáhlené rozhodnutí, abych pak nepřešel někam, kde by problémy vyvstaly znovu. Na druhou stranu se mi zase nechce platit za služby, které třeba ani z poloviny nevyužiji.

Díky všem za rady.
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
elkamil:
Zajímal by mne váš názor, jestli (hlavně kvůli fóru, se kterým jsem měl problémy již před dvěma lety, kvůli čemuž jsem musel opustit minulý hosting a fórum spustit znova) mám již přejít na VPS nebo to na VPS ještě není. Nemám s VPS žádné zkušenosti, trochu se bojím té administrace, vypadá to, že je tam toho hodně, co se dá "zkazit"...

U toho co se dá zkazit záleží server od serveru resp. administrace od administrace... Z toho co píšeš předpokládám, že velké zkušenosti nemáš, proto budeš využívat klikací správu... U těchto aplikací jako je Webmin, ISPConfig atd. skutečně můžeš dost věcí pokazit na druhou stranu jsou i administrační rozhraní, která jsou víceméně jednoduchá a s těmi nci nezkazíš... Pro porovnání zde je několik rozdílných postupů http://www.vas-hosting.cz/sprava-serveru-moznosti-administrace.html

Co se týče náročnosti, tak bych se ubíral na vyšší hostingové programy popř. již zmiňované VPS. Teoreticky můžeš mrknout i na naší nabídku...
elkamil
Profil
Karel Dytrych:
Dobrý den, podle screenshotů to vypadá dobře. Dívám se na Vaši nabídku VPS, zajímalo by mne, jak moc výkonný je server, který má vyhrazený výkon procesoru 200MHz (přijde mi to celkem málo), tedy, "kolik" toho dokáže obsloužit a zda by na mou aplikaci (viz výše) stačil? Když se na to ale tak dívám, je u něj omezený měsíční traffic na 90GB, což já spolehlivě překročím, takže by pro mě eventuálně přicházel v úvahu až ten za 300/měsíc. Přesto, otázka zůstává.
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
Nedokážu vám na to dát zcela zaručenou 100% odpověď (stejně jako kdokoliv jiný)... Neznám náročnost vaší aplikace, kolik dat je v databázi, jestli máte indexy na důležitých sloupcích atd. atd. Jediné co vám mohu nabídnout je 7 denní testovací období zdarma. Pokud to máte dobře napsané, tak si myslím že by to utáhnout měl.
warman
Profil
elkamil:
Já si myslím že spíš za těch 600 by mohl stačit, jestli to forum je phpbb, tak to potěš pánbůh :). Samozdřejmě, jak psal Pán Dytrych, chtělo by to vědět na čem to je postavený a nebylo by špatný napsat webový adresy těch stránek :)
elkamil
Profil
Jedná se o stránky http://www.gothicz.net a http://www.risen.cz ... fórum, kámen úrazu, je nyní bohužel (opět) odpojené.

warman:
Já si myslím že spíš za těch 600 by mohl stačit
Myslíte ten s 600MHz nebo ten za 600,- Kč?

0