Autor Zpráva
spartan13
Profil
Dobrý den,
vybírám nový hosting, předchozí nesplňoval moje požadavky na dostupnost a rychlost. Vybírám mezi gigaserverem a onebit.

POžadavky jsou poměrně nízké: prostor stačí bez problémů 100MB,nutná je podpora php, mysql, .htacces-mod_rewrite, nepotřebuji e-mail, v databázích postačí 20MB. U předchozího (současného) hostingu se mi načítali velice pomalu stránky a dostupnost byla jen něco přes 99,5%. Jedná se o stránku www.slunecnadovolena.cz myslím, že není tak náročná, aby se musela přenášet např. 15 sekund, zvláště když měřím rychlost vygenerování na serveru pohybuje se okolo 1-20ms podle toho, jestli jsou používány na stránce DB.

návštěvnost webu je nízká -20 návštěv/den myslím, že reálný cíl je kolem 100 návštěv/den do 3-4 měsíců. což je poměrně málo.
Důležitá je samozřejmě dostupnost, určitě vyšší než 99,8% ale to by oba hostingy měli bez problémů splňovat. Další důležitou věcí je cena, chtěl bych se vejít cca do 500Kč/rok +- pokud máte nápad ještě na jiný hosting, tak budu rád za každou radu, nebo názor na daný server.
warman
Profil
oba dva jsou podle me srovnatelne, ovsem pro tvuj projekt vychazi cenove niz gigaserver, s cz domenou a s hostingem 100MB se vejdes do cca 300 kč bez DPH, s DPH neco malo pres 350kč :) coz je podle me vyborna cena
warman
Profil
si najdi oba dva tady na foru ;) dokonce tusim ze kdysi tady uplne stejny srovnani uz bylo onebit vs. gigaserver
spartan13
Profil
warman:
tak jsem se rozhodl pro gigaserver, na onebitu mě lákala jejich pověst s dostupností.
mattyZEM
Profil
spartan13:
pro gigaserver
Nedůvěřoval bych hostingu, který již někdo několikrát hacknul (naposledy před pár dny). -> http://img.damak.cz/images/xdtwt.png
warman
Profil
mattyZEM:
nema chmatakov svuj VPS? :)
mattyZEM
Profil
VPS? To je co? :)
warman
Profil
mattyZEM:
virtual private server.

Oprava: nemaji VPS :) ale klasicky sdileny hosting
mattyZEM
Profil
Viz who.is, jedou na GIGASERVER-u ;)
warman
Profil
mattyZEM:
ale to neznamena ze u gigaserveru nemuzou mit VPS viz http://www.gigaserver.cz/vlastni-server/virtualni-server/ .Jedou na sdilenym hostingu a hack mohu potvrdit, co jsem tak sledoval (pred 3 dnama zrhuba...)

0