Autor Zpráva
regy
Zdravím,
už je to docela dlouho, co jsem přešel s mojí stránkou na jiný webhosting. Na starém fungovali domény třetího řádu tak, že se na ně dalo dostat, i když před něj uživatel napsal www. (např. www.blog.example.com). Na současném webhostingu to ale nešlo a když by někde napsal před doménu www, tak se mu prostě nic nenačte. Jde mi hlavně o to, že na wostingu mám stránky své známé, co jsem dělal a ta si i na reklamu napsala před doménu www. když jsem psal webhostingu, jestli nelze nějak udělat, aby doména byla přístupná, i když se před ní to www napíše, tak mi odpověděli, že to berou jako doménu čtvrtého řádu a že za zřízení chtějí jednorázový poplatek 200 Kč. Tak se tedy ptám, jestli na to mají vůbec právo takhle mě vydírat :-) a za to, co fungovalo na jiném webhostingu automaticky, oni chtějí u jedné subdomény za 200.

Před díky za názory a rady, co s tím.
nightfish
regy:
Tak se tedy ptám, jestli na to mají vůbec právo takhle mě vydírat
To, že si někdo nechá zaplatit za "pro něj nestandardní úkon", bych vydíráním nenazýval. Každopádně máš možnost se sbalit a přejít k jinému hostingu, kde takovéto poplatky vybírat nebudou.
panther
regy:
Tak se tedy ptám, jestli na to mají vůbec právo takhle mě vydírat :-)
pokud mají v ceníku, že doména 4. řádu stojí 200Kč, vydírání to moc není.
Nox
Za 200 už by sis ale rovnou mohl pořídit 2. řádu a bylo by :)
regy
nightfish:
To mě právě zaráží, že je to, co je pro jedny automatické, pro druhé je nestandardní.

panther:
Myšleno s nadsázkou, ale já totiž v podstatě doménu čtvrtého řádu nechci. Jak se každý může dočíst na internetu, dnešní uživatelé často zadávají www bezmyšlenkovitě, ale 200 se mi za to dávat zase nechce.

Nox:
To je fakt, ale musel bych si asi koupit i další webhosting. navíc tato adresa už ja na dosti místech uvedená a byl by to problém.

Jinak v ceníku toto konkrétně vůbec nemají.
Joker
regy:
Tak se tedy ptám, jestli na to mají vůbec právo takhle mě vydírat
Co si dojednáte, to platí. Viz nightfish, chtít poplatek za nestandardní úkon není vydírání, naopak Vy samozřejmě můžete jít k někomu, kdo ho chtít nebude.

ale já totiž v podstatě doménu čtvrtého řádu nechci
Tak teď nevím, chcete tu doménu "www", nebo ne?

musel bych si asi koupit i další webhosting. navíc tato adresa už ja na dosti místech uvedená a byl by to problém.
Můžete si přece koupit jiný hosting, starý ukončit a doménu přesunout na ten nový.
regy
Joker:
Už jsem psal, že to bylo myšleno s nadsázkou.

Můžete si přece koupit jiný hosting, starý ukončit a doménu přesunout na ten nový.
Ano. A půl roku předplaceného hostingu mi propadne ;-).