Autor Zpráva
RockFire
Profil
Zdravím,
chtěl bych se poradit o výběru doménového jména pro osobní stránky. Jmenuji se Tomáš Volf. Ideální doména by tedy byl volf.cz, leč ta už není k mání. Stejně tak ani volf s koncovkou net, name, info. Chtěl jsem se tedy zeptat, jestli je špatný nápad založit doménu tomasvolf.cz, či zkusit vyhandlovat některou z výše jmenovaných.
mckay
Profil
RockFire:
jestli je špatný nápad založit doménu tomasvolf.cz
Není, spousta lidí to má v tomto tvaru. Avšak, není asi zrovna nejlepší na tomto fóru přímo vypisovat tvar domény, který chceš pořídit, aby se nenašel někdo, kdo by měl zájem na tom zbohatnout :-).
Petr ZZZ
Profil
RockFire:
První a nejdůležitější bod: Nepovažuji za chytré řešit takovou otázku veřejně, jinak ti jakoukoli rozumnou variantu může vyfouknout jakýkoli kolemjdoucí. Jinak: Pokud chceš zohlednit doménu v SEO, oddělil bych jméno a příjmení pomlčkou, nepsal bych to dohromady. Dobrá doména je zapamatovatelná a pokud možno krátká; pokud máš nápady a očekáváš, že se s webem někam dostaneš, můžeš si zvolit v podstatě jakoukoli vyslovitelnou kombinaci písmen a potom už jen buduješ značku (Honda, Mazda, Nissan, Canon - nic z toho nedává česky/německy/anglicky smysl a přece mají tyto značky na celém světě úspěch. Budování značky je samozřejmě běh na dlouhou trať. Povede-li se, stojí ovšem výsledek za to.
RockFire
Profil
Děkuji oboum za rady

mckay: To ten někdo může zkusit. Já o koupi nejsem definitivně rozhodnut a dráž bych jí rozhodně nekoupil.

Petr ZZZ: Podle toho co píšete o značkách jste zřejmě nepochopil, o čem mluvím. Já nehodlám kupovat doménu pro vznikající společnost, ale pouze pro mou osobní prezentaci. Co se pomlčky týče, pokud kupovat budu, tak jak s pomlčkou, tak bez.
warman
Profil
Petr ZZZ:
to ze z hlediska seo je vyhoda mit pomlcku- blbost :) na seo to nema zadny vliv, jak na seznamu, tak na google, stejne jak "pekne adresy" neco.cz/clanky/1-uvod... jinak ja mam radsi adresy bez pomlcek, nez s pomlckama, jako vetsina lidi.
RockFire:
urcite bych se snazil zvolit ceskou domenu s koncovkou cz, popripade eu,net,name,com...
Petr ZZZ
Profil
warman:
Pokud se někdo jmenuje Jan Novák a bude mít doménu jannovak, tak ho na klíčové slovo novak vyhledávač nenajde (leda že bude novak kromě domény i jinde na stránce), ale najde ho jen na klíčové slovo jannovak (což asi sotva bude někdo hledat, že). Bude-li mít doménu jan-novak, bude vyhledávač jako klíčová slova brát jan i novak. Netvrdil bych, že to je blbost. Jde o to, jaká klíčová slova jsou důležitá a zda je umístím i v doméně. Je-li moje klíčové slovo jannovak, udělám takovou doménu. Jsou-li moje klíčová slova jan a novak, vyberu si doménu jan-novak. Klíčové slovo v doméně pochopitelně nemá v SEO takový význam jako množství zpětných odkazů, ale jistý význam má a je určitě lepší je tam mít než nemít.
warman
Profil
Petr ZZZ:
opakuju znovu, vyhledavac domenu nebere v potaz, chapeme se? ;) je mu jedno jestli bude stranka pojd-na-sex.com nebo pklddasjl.com. neni to jedno pro cloveka, ale vyhledavac toto davno nerzlisuje :)
warman
Profil
mimochodem ten tvuj jan novak- http://www.google.cz/#hl=cs&source=hp&q=jan+nov%C3%A1k&aq=f&aqi=g10&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=7d18ab16d5abf756 no a co je na prvnim odkazu? a co tam je zvirazneny?
Petr ZZZ
Profil
warman:
no a co je na prvnim odkazu?

Uznávám, že je to zajímavé, nicméně na té stránce je to m.j. v <title>. Je možné, že vyhledávače velmi běžná slova poznají i jako část delšího, ale nespoléhal bych se, že to bude platit pro jakýkoli řetězec. Následující příklad se sice netýká domény, ale podívej se, jak najde Google frtokl a frtokluf. Přičemž toto už by se domény mohlo týkat:
jannova supertenke
novak supertenke

Zřejmě je to tím, že výsledky hledání zobrazuje úplně jiný program, než který hledá.

chapeme se?
To zatím nedokážu posoudit.

0