Autor Zpráva
SLUNCE
Profil
projekt: malý uzavřený komunitní server s multifunkčním rozšířením

Když jsem četl smluvní podmínky na onebit.cz, tak jsem se zděsil, co všechno je zakázané :

IV. Provozní podmínky
7. Na serverech poskytovatele je výslovně zakázáno:
b) provozovat game servery, warez servery, chat servery, download servery, stream servery, file servery, banner servery, servery nabízející nelegální software a servery nadměrně vytěžující databázový server

moje požadavky na hosting :
- povolený chat, povolené hry, povolený download, povolené soubory atd.

A co mě vyděsilo a úplně dožralo, bylo tohle :
III. Podmínky pokytování služeb
8. Uživatel je odpovědný za škodu, kterou svým neoprávněným, ať úmyslným či neúmyslným, užíváním služeb způsobí poskytovateli nebo třetím stranám.

moje požadavky na hosting :
- žádná odpovědnost za jakékoliv škody

Když jsem se díval na smluvní podmínky dalšího poskytovatele, tak jsem tam viděl:

axfone.cz
# Zákazník se zavazuje, že nebude prostor vymezený na serveru využívat ke sdílení jakéhokoliv nelegálního obsahu a to ani formou odkazování na nelegální obsah umístěný na jiných serverech. Dále se zavazuje, že nebude vymezený prostor využívat k prezentaci informací, které by ohrožovali bezpečnost státu, veřejný zájem nebo byly v rozporu s platnými právními předpisy. V takovém případě je poskytovatel oprávněn s okamžitou platností ukončit poskytování věškerých služeb.
# Zákazník se zavazuje, že nebude prostřednictvím serveru poskytovatele posílat nadměrné množství odchozí pošty ani tzv. spam. Je zakázáno provozovat na serveru poskytovatele tzv. freemail. Zákazník není oprávněn umožnit přístup k serveru odchozí pošty poskytovatele třetí osobě. Ve všech případech uvedených v tomto bodě je poskytovatel oprávněn ukončit poskytování služeb odchozí pošty v rámci webhostingu bez další náhrady. Ostatní služby poskytované v rámci webhostingu nebudou dotčeny.
# Poskytoval není povinen spravovat ani nijak aktualizovat obsah stránek prezentovaných v rámci webhostingových služeb zákazníkem, pokud nejsou tyto služby předmětem zvláštní objednávky.


Budu na svých webových stránkách provozovat diskusi, takže nemohu ručit za to, že někdo dá odkaz na nelegální obsah.
Nechápu, proč nemohu nabízet freemail. A také nechápu, proč je omezené množství odeslaných emailů.

moje požadavky na hosting :
- žádné zakazování obsahu, možnost nabízet freemail, neomezené množství odeslaných emailů, neomezené datové toky


viděl jsem tu nabídku od vas-hosting.cz
v jeho smluvních podmínkách bylo :

1.5.3 Porušení podmínek ze strany uživatele

1. Používání webhostingu a všech přidružených služeb pro nelegální účely, jakými je warez nebo jakýkoli jiný obsah který porušující zákony České Republiky, nebo platné mezinárodní úmluvy, jimiž je ČR vázána.
2. Využívání webhostingu jako download serveru nebo audiovizuálního úložiště.
3. Cílené přetěžování serveru, pokus o napadení či hacknutí serveru nebo odcizení cizích dat.
4. Propagace potlačování Ústavou zaručených základních práv a občanských svobod u skupin, jednotlivců nebo národů.
5. Nabízení nebo šíření nezákonných pornografických materiálů.
6. Provozování serverů a aplikací zaměřujících se na šíření spamu.
7. Provozování aplikací přetěžující databázové systémy (např. použití nevhodné databáze, neoptimální SQL dotazy, nevhodně indexovaná data apod.)
8. Provozování serverů uživatelů, kteří poškozují dobré jméno poskytovatele či jeho pracovníků.

Nechápu proč bych nemohl mít uložené na své webové stránky i audiovizuální soubory. Download server je snad každý server, stejně jako je každý server file (souborový) server. Pokud nemůžu ze serveru nic stáhnout, tak server postrádá svůj smysl.

moje požadavky na hosting :
- možnost uložit audiovizuální nebo jiné soubory (soubory nemohou být větší, než diskový prostor, který si pronajmu, takže jaké obavy ??)

Zaujala mě místní zmínka o Timehosting.cz svou možností pronájmu procesorového času.
Smluvní podmínky mě však vyděsily, stejně jako smluvní podmínky už mnoha jiných webhostingů:

"Uživatel odpovídá za škodu, kterou poskytovateli způsobí v důsledku jakéhokoliv neoprávněného užívání poskytnutých služeb."

Jak můžu poškodit poskytovatele ??? Jaktože se poskytovatel nedokáže zajistit ???

To abych se bál někde nějaký hosting pronajímat... Já nechci za nic zodpovídat !!!
Nejsem si vědom toho, že bych nějakým způsobem mohl poškodit poskytovatele, ale mám z toho strach.

Jaktože poskytovatel nikdy za nic nezodpovídá ? Jaktože zákazník zodpovídá vždy za všechno (včetně toho, co jde mimo něj) ?

--------------------------------------------

takže abych to shrnul, moje požadavky na hosting :
- povolený chat, povolené hry, povolený download, povolené soubory atd. (úplně každý server je souborový a download, na každém druhém serveru je chat)
- možnost uložit audiovizuální nebo jiné soubory (nikdo mi nebude diktovat, jaké soubory ano a jaké ne !!)
- žádná odpovědnost za jakékoliv škody
- žádné zakazování obsahu, možnost nabízet freemail, neomezené množství odeslaných emailů
- žádné podrazácké ********** ve smluvních podmínkách
- neomezené datové toky
- 10 GB prostoru pro webovou prezentaci
- 99.9% dostupnost

Snad se dočkám alespoň takových smluvních podmínek, které mě nebudou děsit.
warman
Profil
virtual server? ale tam to bude horsi s dostupnosti :)
__construct
Profil
SLUNCE:
Já nechci za nic zodpovídat !!!
- možnost uložit audiovizuální nebo jiné soubory (nikdo mi nebude diktovat, jaké soubory ano a jaké ne !!)

Takýto hosting imho ťažko zoženieš ..
Nox
Profil
SLUNCE:
Šmarja člověče :-(

Věty typu žádná odpovědnost za jakékoliv škody vyloženě děsí zase mě ... už snad nejsi dítě a prostě nějakou odpovědnost vždy mít budeš, ať se ti to líbí nebo ne

Naopak je to bezohledné vůči ostatním.... někdo tu odpovědnost mít musí....proč by ji měl mít za tebe někdo jiný?

1) Máš to docela popletené, díváš se na podmínky hostingů a přitom na to tvůj projekt není absolutně vhodný, na projekt s takovou zátěží je server
2) U kvalitního hostingu (onebit) je možná individuální dohoda, neříkám že ti to vezmou, ale teoreticky by šlo domluvit, že ze začátku budeš u nich a pokud by to vypadalo, že budeš vytěžovat moc, dají ti vědět a přešel bys třeba na virtuál

Navíc když se zamyslíš, tak ty termíny "download server", "chat server" neznamenají, že nikde na stránce nesmíš mít soubor ke stažení nebo chat.... znamenají, že nesmíš mít projekt zaměřený na download souborů nebo chatování... a i přesto by ti ho imho povolili, pokud bys měl prostě malou zátěž, málo návštěvníků

To že ti někdo vloží do diskuse nějaký odkaz na nelegální data, za to ti hned hosting nezruší... ale nesmí to prostě být na tvém serveru ani tolerované, ani běžná praxe, natož aby to bylo zaměření

warman:
Proč by měla být dostupnost u VPS horší než u hostingu? Na hostingu se dělíš o zdroje s mračnama jiných, u VPS je to zásadné méně
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
Vyjádřím se jen k podmínkám Vas-Hosting.cz. Na svém webu samozřejmě můžeš mít na stažení soubory ať už audiovizuální nebo jiné, ale rozhodně není možné klasický sdílený hosting využívat jako masivní download server - a to je to co se v podmínkách myslí. Což musí každý normální člověk pochopit. Také nemůžeme tolerovat nelegální obsah nebo cokoliv za co by nám hrozil postih. Je zcela běžné, že uživatelé mají na svých stránkách různé přílohy ke stažení, ale to není download server.

Mrkni na nabídku virtuálních serveru ať už u nás http://www.vas-hosting.cz/virtualni-server.html nebo jinde... Tam bude chat a cokoliv dalšího jen na tvé libovůli protože se nebude moci stát, že přetížíš třeba SQL server a snížíš tak kvalitu dalších uživatelů.
SLUNCE
Profil
Nox:
Šmarja člověče :-(
>
Věty typu žádná odpovědnost za jakékoliv škody vyloženě děsí zase mě ... už snad nejsi dítě a prostě nějakou odpovědnost vždy mít budeš, ať se ti to líbí nebo ne


PROVOZOVATEL WEBHOSTINGU NEMÁ ZODPOVĚDNOST NIKDY ZA NIC, TO JE V POŘÁDKU ??? :-(((
Plaváček
Profil
SLUNCE:
moje požadavky na hosting :
- žádná odpovědnost za jakékoliv škody

Pořiď si vlastní server, konektivitu a vůbec všechno, co potřebuješ, a budeš zodpovědný výhradně sám sobě. I to ale bývá občas nebezpečné.

To abych se bál někde nějaký hosting pronajímat... Já nechci za nic zodpovídat !!!

To máš blbý, protože praxe ukazuje, že každý živý tvor zodpovídá za to, co dělá. Lepší to asi nebude.

Zdá se, že spoustu věcí nechápeš, ale to se snad časem srovná. Mé doporučení zní: zkus nějaký zahraniční hosting, tam bývají o fous benevolentnější, ale zase ne o moc.
SLUNCE
Profil
Karel Dytrych:
Mrkni na nabídku virtuálních serveru ať už u nás http://www.vas-hosting.cz/virtualni-server.html nebo jinde... Tam bude chat a cokoliv dalšího jen na tvé libovůli protože se nebude moci stát, že přetížíš třeba SQL server a snížíš tak kvalitu dalších uživatelů.

Já mám chat i bez využití SQL, bez jakékoliv databáze. Ale i pokud někdo využije SQL (a není to takový idiot jako pracovníci firmy seznam), tak to není důvod k masivnímu zatížení. Jasně, pokud to někdo dělá tak amatérsky, jako pracovníci seznamu na serveru lide.cz, tak potom to může vytěžovat servery.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0