Autor Zpráva
wolfik
Profil
Dobrý den,
chtěl poprosit o radu.
Nejdřív trochu historie ve zkratce:
zakoupil jsem si doménu a webhosting u společnosti web4u.cz. Jejich nejlevnější hosting s podporou PHP byl na mě až moc drahý, tak jsem si na další rok hosting koupil u kapusta.cz a doménu měl pořád u web4u.cz. Teď mi končí platnost domény a za chvíli i hostingu a tak jsem se rozhodl, že si doménu převedu taky na kapustu.cz abych to mohl platit najednou a ne na 2 faktury.. Což jsem udělal, jenže se teď nemůžu s podporou Kapusty spojit, abych si prodloužil doménu.

A teď otázka: Co se stane s doménou, která vyprší? Dá se potom nějak oživit? Doména mi končí 4.7.2010 a já zítra odjíždím na dovolenou a vracím se až 5.7.2010.
Takže jestli to můžu zachránit tak jedině dnes.

Poraďte mi, prosím.
Davex
Profil
Doména je po expiraci ještě 45 dnů v ochranné lhůtě, ve které ji lze prodloužit. Po 30 dnech od expirace, ale přestane fungovat, protože je zrušena její delegace v DNS. Takže s prodloužením můžeš počkat do 5.7.
Pokud se dívám na správnou mafiánskou doménu, tak jí máš platnou do 4.7.2011.
wolfik
Profil
Ty jo, tak to je divné. Ano, díváte se na správnou doménu. Kde jste to našel, že mi to platí až do 2011?
Já jsem to nechtěl psát hned zprvu, ale jak mi převedli doménu ke kapusta.cz, dal jsem prodloužit hosting i doménu (která byla ten den ve slevě - 1kč na celý rok), zaplatil jsem 901,- což je 900,- hosting a 1,- za doménu. Na faktuře mi ale došlo že jsem zaplatil jen 900,- a doména tam nebyla uvedena, takže jsem se obával, že mi doména vyprší. I v adminstraci na kapusta.cz je stále uvedeno, že mi to končí již teď.
Jak jsem se tak díval po netu, nejsem jediný komu kapusta.cz vůbec neodpovídá na dotazy.
Davex
Profil
Platnost domény lze ověřit přímo v registru CZ.NIC.
wolfik
Profil
Aha, je to tam. Takuž mi jen chybí dořešit nesrovnalosti v administraci a je to hotové.
Mockrát děkuju

0