Autor Zpráva
mickom
Profil
Zdravíčko,

obracím se na Vás s prosbou o radu. Hledám hosting, který by měl vyhrazenou kapacitu 30 Mbps do NIXu pro upload. Potřebuji totiž zajistit plynulé přehrávání několika videí současně. Potřebná disková kapacita je 30 GB a k tomu PHP/MySQL.

Víte o něčem?
warman
Profil
tak to se porozhlidni spis po nějakým virtual serveru :) master.cz coolhousing.cz,... :) pochybuju ze te nechaj na webhostingu ukusovat 30mbps konektivity.
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
Klientum k VPS muzeme nabidnout vlastni uplink port do switche... tedy i vic nez 30 Mbps..
mickom
Profil
Jde o to, že potřebuji těch 30 Mb pouze ve špičce - např. když nahraji nové video. A je to převážně do NIXu. Při normálním provozu se provoz vejde do 5 Mbps. Svůj server, ani virtuální, nechci z důvodu obtížnosti zálohování a administrace v případě nenadálého problému.
DJ Miky
Profil
mickom:
v případě nenadálého problému

Existují managed servery (i ty virtuální), které se pronajímají i se správou, tzn. není potřeba se starat o nic víc, než na sdíleném webhostingu.
mickom
Profil
Ano, to vím, ale stačí mi hosting s dobrou konektivitou :-)
warman
Profil
mickom:
tady nejde o konektivitu, ale o to ze kdyby chtelo 30mbits treba 100 lidi zaraz, tak to asi tezko pujde :) kvuli tomu ty tvoje naroky odpovidaji spise virtualnimu serveru. A nebo si pekne priplatis ;)
mickom
Profil
Zeptám se takhle, do 2000 Kč měsíčně taková služba neexistuje? A v případě, že by ta kapacita pro upload nebyla vyhrazená, pouze by poskytovateli hostingu nevadilo, že budu mít velký traffic, by se něco našlo?
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
Zdravím u www.vas-hosting.cz Vám mohu dát nabídku VPS + vlastní vyhrazený 100 Mbps uplink do NIXu s trafficem omezeným na 24/7 x 100 Mbps přenosu... Výsledná cena by byla zhruba od 1500 měsíčně podle výkonu samotného VPS. V případě zájmu se ozvěte...
warman
Profil
Karel Dytrych:
psal, ze nechce VS, ze by chtel klasicky webhosting :)
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
warman:
Karel Dytrych:
psal, ze nechce VS, ze by chtel klasicky webhosting :)

Pardon.. ale nevim jak jinak opravdu zarucene vyhradit pasmo u sdileneho hostingu.. I kdyz s vlastni IP by to snad i jit mohlo..
mickom
Profil
VPS může být, ale pouze pokud cena bude do těch 2000 Kč měsíčně, jak jsem psal výše, včetně administrace a zálohování.
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
Za 2000,- Kč / měsíc by byl VPS lite s vlastním uplinkem ve fyzickém serveru + zálohováním do jiné lokality. Pokud se Vám to zdá OK napište na náš email nebo rovnou vyplňte objednávku a připište to do poznámek...
warman
Profil
Karel Dytrych:
za 2000 100mbps konektivivta + VPS lite? tak to se mi zda hoodne premrstena cena :) za 2 litry nabizi hodne firem uz i server s touto konektivitou, sice tam neni to zalohovani. ale i tak...
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
To mi teda ukazte server s vlastni neomezenou 100 Mbps linkou a dennim zalohovanim do jine serverovny za tu cenu... Rad se necham inspirovat :-)
Neddy
Profil
warman:
sice tam neni to zalohovani“ - a právě to kvalitní zálohování je dost navyšující cenu ;-)
warman
Profil
Karel Dytrych:
je nejaky rozdil kdyz je linka 1Gbps sdilena pro 10 uzivatelu a 100mbits sdilena pro 1 uzivatele? :) zalohovani do jiny serverovny v dnesni dobe dela kde kdo. V posledni dobe se rozsiruje zrcadleni serveru (resp. cluster- vypadne 1, jede jeste druhy) a to bych s tema 2litrama souhlasil za takovej VS :)
mickom
Profil
Karel Dytrych:
Děkuji za nabídku. Mimo zálohování potřebuji i administraci, proto hledám raději hosting. Nechci platit i svého administrátora, který se serveru bude věnovat dvě hodiny měsíčně.
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
Co si představujete pod pojmem administrace? Plno věcí lze udělat přímo v aplikaci VPS centrum... přidávání domén apod. Na pravidelných aktualizacích za mírný poplatek se lze také domluvit... možná i v té ceně, ale opravdu záleží co konkrétně.
mickom
Profil
Pravidelné aktualizace a okamžitý zásah v případě nefunkčnosti webu.
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
V tom problém nevidím, nonstop dohled máme nad mnoha servery... Jak si spíš představujete nestandardní situaci, kdy si něco se serverem uděláte nebo se něco stane... debug a oprava by pak měla být v ceně? Neříkám, že k tomuto musí nutně vůbec kdy dojít, ale je dobré být domluven..
mickom
Profil
Pokud se něco se serverem stane, nestačilo by obnovit zálohu? Já kromě aktualizací a instalace PHP rozšíření neplánuji do chodu serveru zasahovat. Jak říkám, kromě konektivity a spolehlivosti nepotřebuji nic speciálního.
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
Myslím že bychom si oboustraně vyhovovali... ale jinak ano buď obnovit zálohu a nebo jiný zásah... Plno oprav systému může být mnohem rychlejší než obnova zálohy (kor z jiné lokality)... admin vždy vidí co to píše, co je v logu, proč to nejde... rozhodně se vždy snažíme o zprovoznění serveru než abychom obnovovali...
Neddy
Profil
Jo, to můžu potvrdit - taky mám u nich (Váš-hosting) pronajaté VPS, aniž bych nějak moc uměl s Linuxem. Dostaneš funkční server, na kterým můžeš ihned vytvářet nejen webhostingy ve webovém rozhraní jak je libo... je to něco jako multihosting s tím, že máš možnost vlastní správy serveru se vším všudy, nejen přes webové rozhraní vytvořené poskytovatelem.
Pokud neplánuješ do chodu serveru zasahovat, tak by se nemělo nic pokazit... takže se nemáš čeho bát :) Já jsem si dobu pracoval na ssh a když jsem dal reboot, tak mi už server nenajel.... nevím, co tam bylo blbě, a chtěl jsem taky raději obnovit server ze záloh, aby admin nemusel trávit hodiny hledáním chyby... nakonec jsem ale chvíli počkal, admin to spravil a já nepřišel ani o špetku dat ;)

Prohlídni si toto:
http://www.vas-hosting.cz/administracni-rozhrani-serveru-vps-centrum.html
http://www.vas-hosting.cz/sprava-serveru-moznosti-administrace.html

VPS pro tebe bude znamenat možnost registrovat si domény a okamžitě na nich rozjíždět webhosting, aniž bys musel za ten hosting platit... když tam budeš mít 20 webů, no problem :) A pak teprv poznáš ty pravý výhody... s každým dalším webem budeš platit už jen cenu domény ;-)

0