Autor Zpráva
Budulinek
Profil
Zdravím,

stala se mi taková podivná věc, nedávno mi expirovala doména, kterou jsem nestihl včas zaplatit, neboť jsem byl pryč v internetem nedotčeném kraji. Moje blbost, že jsem na to nemyslel dřív... Nicméně, dorazil jsem domů přesně v den, kdy doména expirovala, provedl platbu a čekal na její přijetí na straně hostingu. Po cca dvou dnech platba dorazila doména byla prodloužena - i podle WHOIS by měla expirovat zase až za rok.

To by všechno bylo v pořádku, ale funkčnost v pořádku rozhodně není. Někomu stránky jedou, někomu ne. Osobně mi jedou v práci, ale z domu vidím jen stránky www2.searchresultsdirect.com. Stejně tak další návštěvníci. Někdo jede bez problémů a někdo si ani neškrtne. Říkal jsem si, že za to možná můžou DNSka, ale už jsou to dva dny po přijetí platby a stav se nelepší...

Je toto normální nebo je něco shnilého ve státě českém? Doplním ještě, že jde o doménu .com
warman
Profil
tak to je hodne divny :) to vypada na nemoznou vec- ze si v jednu chvili registrovalo domenu 2 lidi :D kazdopadne, postni semka o jakou domenu se jedna. jeste me napada dalsi vec- neprestalo to treba uz delat? mohla byt nekde jen malicla chybicka...
Hitman
Profil
DNS zůstali stejné jako předtím?
Budulinek
Profil
warman:
doména existuje už několik let - do teď bezproblémů. Vzhledem k tomu, že platba byla přijata dva dny po expiraci (ne po vypršení ochranné lhůty), tak je nesmyl, aby ji současně koupili dva lidé. I tak mi to přijde jako nesmys... Jinak problémy se objevují od pondělka - tedy čtyři dny. Střídavě to jede a nejede.

Hitman:
pokud vím, tak se DNS nijak neměnily.
warman
Profil
Budulinek:
sak jsem rekl ze je to nesmysl, ale jiny vysvetleni pro "obcas to jede a obcas ne" nemam :D jedine napsat primo registratorovi...
Budulinek
Profil
Tak nakonec se problém vyřešil, už to snad funguje všude. Zkusil jsem si obnovit DNS záznamy a po několika hodinách problém zmizel. Těžko říct, jestli to bylo tím, ale každopádně je už vše v pořádku.
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
Bylo to proto, že při obnovení domény z expirace se nastavovaly zpět původní dns servery, změna se může projevit od pár minut do 24 hodin.

0