Autor Zpráva
N3S4
Profil
Zdravím,

máme webovky na free hostingu od ic.cz a chtěli bychom stránky převést na placený hosting s doménou .cz.

Chtěl bych se zeptat, jak to bude s vyhledávači, když stránky na ic.cz mají Pagerank 3 a velmi, velmi slušnou pozici na daná klíčová slova ve vyhledávačích Seznam.cz a Google.cz. Protože pokud stránky z ic.cz stáhnu a bude tam pouze přesměrování, tak ale pokaždé, když někdo vyhledá slovní spojení např. abcde, tak pokud mu na seznamu vyjede naše indexovaná stránka (ale již adresa nebude funkční) a klikne na odkaz , hodí ho to sice přesměrováním na novou doménu .cz, ale článek to už nenajde.. A ani se tyto stránky na novém hostingu s .cz doménou nebudou zobrazovat na takových místech jako ty na tom ic.cz.

Takže pokud se nepletu, bude opět nějakou tu dlooouhou dobu trvat, než se opět dostaneme na ty slušné pozice ve vyhledávačích s každým článkem, který na stránkách máme?

A nehledě na to, že asi ztratíme PageRank 3 a budeme mít znovu PR 0 ??

Chci se tedy zeptat, jestli to nejde nějak zachránit - ty pozice ve vyhledávačích, jak to tedy máme udělat, abychom nepřišli o návštěvníky...

Uvedu smyšlený příklad:
na klíčové slovo "domácí zabezpečení" jsme ve vyhledávači google na druhém místě. Ale pouze stránka domaci-zabezpeceni.ic.cz, když se tedy převedeme "jinam" na cz doménu domaci-zabezpeceni.cz, tak při vyhledání slova "domácí zabezpečení" tam opět dlouho bude stránka domaci-zabezpeceni.ic.cz ze které mě to jen přesměruje..

Pak ještě pokud na stránkách máme článek o kamerovém systému např.: domaci-zabezpeceni.ic.cz/kamerovy-system.html, tak po vyhledání slova např. "kamerový systém" jsme na páté pozici ale se stránkou domaci-zabezpeceni.ic.cz/kamerovy-system.html, takže po kliknutí na odkaz nás to pouze přesměruje na novou doménu domaci-zabezpeceni.cz (protože vlastně ty stránky na ic.cz budou smazané a bude tam pouze index na kterém bude přesměrování na novou doménu) a tím se návštěvník dostane pouze na index a ne na požadovaný článek..

To ale asi nějak zajistit nelze, předpokládám.. A jak dlouho asi tak potrvá, než se místo té zrušení stránky ic.cz objeví naše nová s doménou .cz??

Já vím, je to trochu zmatečné, ale nějak tento problém nechápu.

Děkuji tedy předem za případné odpovědi.
Joker
Profil
N3S4:
Chci se tedy zeptat, jestli to nejde nějak zachránit - ty pozice ve vyhledávačích
Přesměrování hlavičkou 301 ze starého hostingu na odpovídající adresu nového hostingu by mělo pomoci.

se návštěvník dostane pouze na index a ne na požadovaný článek
Proč?
Je struktura nového webu tak radikálně odlišná, že nejde určit správnou adresu, na kterou se má přesměrovat?
N3S4
Profil
Joker:
A mohu se zeptat, jak se to přesměruje - tím způsobem "hlavičkou 301"? To na soubor index.html vložím nějakej kód do hlavičky do tagu <head> ?

No vlastně struktura nového webu bude naprosto stejná jako ta nyní, akorát se změní ta doména. Btw. používáme redakční systém SunLight CMS.
Joker
Profil
N3S4:
No vlastně struktura nového webu bude naprosto stejná jako ta nyní, akorát se změní ta doména
Tak vida. Pak by stačil celkem jednoduchý .htaccess:
RewriteEngine on
RewriteRule ^(.*)$ http://nova-domena.cz/$1 [R=301,L,QSA]
N3S4
Profil
Tak pokud toto bude stačit a přesměruje mi to na stejnou stránku ale na nové doméně, tak je to super.. Tímto se tedy návštěvník dostane přímo na daný článek a na nové doméně.. Bezva.

Děkuji mnohokrát za radu
Davex
Profil
N3S4:
Jen pozor na to, že na IC.cz je toto přesměrování v pravidlech zakázáno pro titulní stránku, takže by se asi měla udělat jako statická s odkazem a informací o přestěhování webu a do mod_rewrite pravidel pro ní přidat vyjímku.

RewriteEngine on
RewriteCond %{REQUEST_URI}  !=""
RewriteRule ^(.*)$ http://nova-domena.cz/$1 [R=301,L,QSA,NE]

Ještě jsem přidal flag NE, pro odstranění problémů s escapováním parametrů při přesměrování.
N3S4
Profil
No já si to vyzkoušel "nanečisto" na ic.cz jsem si vytvořil dvě adresy: stara-adresa.xx.cz a nova-adresa.xx.cz a nahrál tam index a stranku: "jeden-clanek.p3.html" a nahrál na tu stara-adresa.xx.cz ten .htaccess s těmito parametry:

RewriteEngine on
RewriteRule ^(.*)$ http://nova-domena.cz/$1 [R=301,L,QSA]


a po zadání adresy do prohlížeče: stara-adresa.xx.cz/jeden-clanek.p3.html mi to opravdu přesměrovalo na nova-adresa.xx.cz/jeden-clanekp3.html - ani jsem tam neměl index.html ale pouze soubor .htaccess. Ale pokud tam index.html musí být dám ho tam a bude to pouze statická stránka pouze s meta tagy jako je popis, titulek a klíčová slova..

Takže jsem navýsost spokojený
Davex
Profil
N3S4:
Ale pokud tam index.html musí být dám ho tam a bude to pouze statická stránka pouze s meta tagy jako je popis, titulek a klíčová slova..
Přidej tam informaci o přestěhování webu s odkazem na novou adresu, aby se uživatelé dozvěděli, že se něco změnilo a mohli si opravit záložky. Je to dobré i pro vyhledávače.
N3S4
Profil
Davex:
Ale to je stejně přeci k ničemu, když tam mám ten soubor .htaccess, který je stejně hned přesměruje ne? Ať už přijdou na jakoukoliv stránku na webovkách, tak je to hned hodí na novou doménu.. Tak jak se jim zobrazí index.html kde by tato informace byla??
Davex
Profil
N3S4:
Ono to souvisí s těmi pravidly hostingu, že se titulní stránka přesměrovávat nesmí. Pokud je chceš porušovat, tak je to tvoje věc a nějakou dobu to fungovat může.
N3S4
Profil
Davex:
Jo aha, tak to jsem nevěděl.. Tak to by nebyl problém tam hodit text že se stránky přesunuly atd...
A jak to tedy udělám, aby se hlavní stránka tj. index.html nepřesměrovával? To pomocí toho zápisu:
RewriteEngine on
RewriteCond %{REQUEST_URI}  !=""
RewriteRule ^(.*)$ http://nova-domena.cz/$1 [R=301,L,QSA,NE]


a můžu poprosit kam mám co vyplnit v tom zápisu?? Kromě té nové domeny, to vím, ale kam napsat tu vyjímku toho indexu?
Davex
Profil
V tomto pravidlu je již vyloučeno přesměrování titulní stránky s lomítkem na konci - tedy http://www.example.com/. Pokud se na tom webu používá delší URL http://www.example.com/index.html, tak by se pravidlo muselo ještě upravit. Záleží na konkrétní situaci.
N3S4
Profil
Davex:
ne, používá se toto: http://www.example.com/

Takže když na server nahraju soubor .htaccess s těmi údaji uvedenými o dva příspěvky nahoře, tak to přesměruje vše kromě hlavní stránky?
Davex
Profil
Ano, přesně tak (pokud jsem někde neudělal chybu :-).
N3S4
Profil
Tak jsem si to zkusil s tou podmínkou RewriteCond %{REQUEST_URI} !="" a teď to stejně funguje tak, že to rovnou přesměruje na novou asresu, a žádná původní stránka index.html s upozorněním že stránky byly přesunuty se nezobrazí, a občas to vyhodí chybu 503... čím to asi bude?

v .htaccess mám toto:
RewriteEngine on
RewriteCond %{REQUEST_URI}  !=""
RewriteRule ^(.*)$ http://nova-domena.cz/$1 [R=301,L,QSA,NE]
ale s mojí dosazenou doménou.
Davex
Profil
Do toho přesměrování se mi vloudila chybička, zkus opravit podmínku na:
RewriteEngine on
RewriteCond %{REQUEST_URI}  !=/
RewriteRule ^(.*)$ http://nova-domena.cz/$1 [R=301,L,QSA,NE]

Chyba 503 bude způsobena něčím jiným a s přesměrováním by souviset neměla.
N3S4
Profil
Ok, teď už to přesměrovává vše kromě hlavní stránky.

Díky moc! :)
N3S4
Profil
Ještě bych se chtěl zeptat, jaké je to pravidlo, pokud jsou na stránkách používány odkazy ve tvaru: http://www.example.cz/kontakt.htm ?
Děkuji

0