Autor Zpráva
šufánek
Profil
Dobrý den,
sháním hosting (klidně v dražší cenové relaci), na kterém lze pouštět výpočetně náročnější PHP skripty v rozumném čase. Existuje takový hosting, nebo potřebuji vserver/dedik. server - a případně jaký byste mi doporučili. Tentýž skript jsem několikrát testoval na domácím apache, a na levnějších hostingách od onebit.cz a web4ce.cz s následujícími průměrnými výsledky (prodloužili mi max_execution_time). Rychlost kolem 20s bych považoval za dostatečnou.

doma 12 s
onebit.cz 35 s
web4ce 40 s

Abych předešel otázkám:
-ne, nejde to řešit optimalizací kódu
-ne, nevisí to na vnějších zdrojích nebo jiných zpomalovačích, je to skutečně výpočetně náročné
-ne, nechci to přepsat do javy nebo něčeho rychlejšího

díky za rady
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
Dobrý den,
mohu Vám doporučit náš virtuální server - max execution si můžete včetně dalších parametrů navolit sám.... Navíc máte týden zdarma na otestování a konfiguraci vám během toho týdne můžeme pružně měnit abyste zjistil co byste musel platit a za kolik sec. to doběhne... http://www.vas-hosting.cz/virtualni-server.html
šufánek
Profil
má první zkušenost s VPS hostingem dopadla neslavně. instalace, administrace, podpora ok, reálná rychlost však výrazně nižší než u obyčejných hostingů.
UPDATE:
doma 12s
onebit.cz 35s
web4ce 40s
vas-hosting.cz 90s (nutno přiznat, že levná varianta VPS Mini)
Neddy
Profil
Ten VPS Mini na tyhle výpočty opravdu není, stačí si přečíst jeho popis na stránkách VH - pouze na seznámení s možnostmi, jaké VPS nabízí. Rozdíl mezi Mini a Lite, který je jen o stovku dražší, je obrovský.
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
šufánek:
Psal jsem vám i do vašeho požadavku, že vám zvedneme výkon z mini ať si to můžete změřit.. divil bych se kdyby to hodně skokově nekleslo... Jinak těch 12s co máte doma - to je požadavek na zobrazení stránky? Pokud ano, tak to jestejně pro návštěvníka za trest...
šufánek
Profil
odzkoušeno i na Lite účtu. zrychlení je patrné ale stále nedostatečné. Vypadá to, že abych dosáhl rychlosti srovnatelné s běžným hostingem, musím jít ještě o 1-2 cenové úrovně výše. Nebo? nemáte někdo jiný tip?

Pro pořádek update rychlostí
vas-hosting.cz 90s (VPS Mini)
vas-hosting.cz 62s (VPS Lite)

P.S. nemam vubec nic proti sluzbam vas-hosting.cz, a chapu ze smysl VPS neni primarne v rychlosti ale v modulovatelnosti prostredi. Nicmene jsem netusil, ze ta rychlost bude takhle zaostavat za o rad levnejsimi sluzbami.
šufánek
Profil
Karel Dytrych:
Jinak těch 12s co máte doma - to je požadavek na zobrazení stránky? Pokud ano, tak to jestejně pro návštěvníka za trest...
ne to samozřejmě není, jedná se o zpracování dat, na které si návštěvník rád počká :). Ta data (velikost řádově 3-8MB) jsou navíc uploadována přes http post, tudíž doba po kterou čeká na response je stejně o upload delší...
armin
Hosting armin.sk
Profil
šufánek: Můžu Vám nabídnout taky nějaký výpočetní výkon na otestování. Kontakt zde.
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
Nojo.. běžný hostingový server má 16 GB RAM a 2 CPU... tak to je jasné že to bude rychlejší... to by tak bylo i na našem sdíleném hostingu, ale myslím že u většiny narazíte na limity nebo hlášené přetěžování... proto jsem vám radši navrhnul VPS.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Karel Dytrych: Počet procesorů roli hraje, paměť RAM až tak moc ne, vzhledem k direktivě memory_limit. Netvrdím že 1GB a 16 je to samé, ale rozdíl je nulový, za předpokladu, že se funguje normálně a servery se nedřou na plno...
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
armin:
Cože? Jasně že to nejvíc ovlivní samotný výkon CPU, ale RAM hraje roli také hodně velkou... pokud roste počet různých operací (včetně I/O) a server si nemůže udržovat v paměti vše co potřebuje, jako třeba cache SQL dotazů apod.... Vemte si že i blbý WP bere 15 - 30 MB paměti na request..
šufánek
Profil
Záleží na nárocích aplikace :). Pokud je to jako v mém případě - kdy se vejdu do 16 MB paměti a na server chodí méně než dotaz za minutu, tak mě množství přidělené paměti skutečně nepálí, jde spíš o výkon procesoru (v případě VPS je sympatické že ten mám garantovaný, na normálním hostingu lze čekat v rychlosti větší fluktuace).

Uznávám ale, že to je poměrně nestandardní případ - většinou bude ta RAMka větší strašák.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Karel Dytrych: Záleží od koncepce OS. Za standardních podmínek ano, je to pravda. Za nestandardních podmínek tomu tak není. Proč zbytečně jít do megalomanských konfigurací, když je k dispozici rokmi ověřena konfigurace, nebo lépe řečeno koncepce OS + obslužní aplikace, které umí fungovat rychleji "na horší konfiguraci". Zní to trošku špatně, ale podstata je taková, že se 4-6GB paměti na špičkově odladeném OS lze fungovat líp, jak u stroje se 16GB paměti. Pokud se RAMka zaplacává zbytečnostma, tak je jasné že je jí potřeba hodně.
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
armin:
To teda zni hodne divne :) takze kdyz budu mit dva stejne odladene systemy tak bude vykonejsi ten s 6 GB RAM nez ten se 16 GB? :)
armin
Hosting armin.sk
Profil
Karel Dytrych: Ne. Mluvím o drtivé většine strojů, kdy se to dělá živelně bez přemýšlení. Takovýto holý stroj, neodladěný, může mít klidně 2x takovou konfiguraci a hravě ho předčí odladěný stroj. Asi jsem to nenapsal úplně srozumitelně v předchozím příspěvku. Pokud budou 2 odladěné systémy v různých konfiguracích, je logické, že stroj s vyšším výkonem a kapaciou bude na tom lépe. Já srovnával typickou instalaci jak OS, tak obslužních aplikací, kdy se nic nekompiluje, ale vychází se "z ověřeného" návodu "pro geeky" a používá se buď opensource administrace, nebo nějaká zakoupená pro správu veškerých služeb, protože tomu nikdo nerozumí a jiná cesta neexistuje.
šufánek
Profil
Tak ještě jeden update, měření ve večerní špičce - kdy se dá čekat že výkon hostingů půjde dolů.
(pro lepší porovnatelnost reportuji rychlosti zpracování položek za sekundu. Web4ce padá na timeout a celkový čas zpracování tedy dopočítávám)

onebit 9300 items/sec (runtime 23.28s)
web4ce 2714 items/sec (ocekavany runtime 90s)
vas-hosting.cz 4758 items/sec (runtime 47s)
armin
Hosting armin.sk
Profil
šufánek: Ty přístupy co jsem posílal jste nezkoušel?
šufánek
Profil
armin:
Ty přístupy co jsem posílal jste nezkoušel?
dobry den, zkousim je ted - vykon je trochu variabilni, tak uvadim prvni tri mereni, misto prumeru. pri dalsich runech to ale vypada na cisla mirne lepsi nez u onebit.

onebit 9300 items/sec (runtime 23.28s)
web4ce 2714 items/sec (ocekavany runtime 90s)
vas-hosting.cz 4758 items/sec (runtime 47s)
armin.sk 2690,17660,9404 items/sec (runtime 90s, 12s,23s)
armin
Hosting armin.sk
Profil
šufánek: Klidně si udělejte měření kolik potřebujete. Kontakt máte, v případě jakýchkoliv dotazů jsem k dispozici na mailu. Pokud by výkon na současném stroji nebyl dostatečný, můžeme se pak dále bavit mimo tuto diskusi o jiné variantě (testování).
Petr Benešovský
Profil
Dobrý den,

pouze doplním - po domluvě s klientem jsme rozjeli kopii skriptu na produkčním serveru s PHP 5.3 (lehce novější HW než měl klient u PHP 5.2) a zde jsme dosáhli průměru zpracování skriptu kolem 8.5s, viz.:

Script ran for 7.991 seconds
Script ran for 9.293 seconds
Script ran for 8.068 seconds


Testováno v průběhu celého dne (vč. špiček). Limity nastaveny standardně pro tarif WEB-PROFI.


S přáním hezkého dne

Petr Benešovský
ONEbit.cz

0