Autor Zpráva
Petra z Votic
Profil
Několik let již u firmy pes.cz mám zaregistrováno několik domén a webhostingů.

Nedávno mě vypršela platnost jedné domény, ale webhosting pro ní je zaplacen ještě na 6 měsíců. Po zaplacení nové domény a žádosti o přesunutí na původní a zaplacený webhosting jsem obdržel e-mail, že musím za tuto službu zaplatit 500Kč.

Vždycky jsem se domníval, že doména a webhosting jsou dvě naprosto odlišné věci.

Mají právo mně v podstatě takto zablokovat přístup na mnou řádně zaplacený webhosting? který mimochodem stojí asi 350 Kč na rok - vloni jsem jim navíc 500Kč zaplatil za změnu z dražší verze hostingu na levnějšía předtím zase požadovali 500Kč za přechod z podpory full na menší a ještě předtím 500Kč za přechod na Linux.


Je tento přístup běžný či nestandartní??? Mám pocit, že dloholetého zákazníka bývá v dobrých firmách si hýčkat ......

Můžete mě poradit jaké máte zkušenosti a co si o jejich přístupu myslíte?

Děkuji

Nikoho nekritizuji jen se ptám :))
Kajman
Profil *
Asi záleží na smlouvě, zda je webhosting od domény naprosto oddělen.
Šlaha
Profil
Nevím, jestli je to nestandardní, ale jestli se ti tam nelíbí (což jsem z tvého příspěvu pochopil), je možnost odejít jinam
gorge_No1
Profil
Po zaplacení nové domény a žádosti o přesunutí na původní a zaplacený webhostinga jsem obdržel e-mail, že musím za tuto službu zaplatit 500Kč


já spíš nerozumím tomuto a asi bude PES zakopaný tady. Jak to tedy přesně bylo?
printf_jinde
Profil *
myslím že pokud tuhle platbu mají v podmínkách tak se s tím u nich holt nic dělat nedá.
DoubleThink
Profil *
Pokud je mi známo, doména je od hostingu oddělena vždy. To, že se někde platí dohromady není až tak podstatné.
Těch 500Kč bylo zřejmě "všimné" za to, že někdo přepsal na DNS serverech název domény pro daný hosting.

Platit 500 za každé sáhnutí technika na klávesnici je časté ale ne běžné. Je spousta hostingů, kde by toto nic nestálo.

zaplatil za změnu z dražší verze hostingu na levnější

Toto už je pochopitelné - je to v podstatě odstoupení od smlouvy - takže penále je zcela na místě (pokud to tedy nebylo na konci zúčtovacího období).
Petra z Votic
Profil
(pokud to tedy nebylo na konci zúčtovacího období)

To zrovna bylo ...

Hlavně jde o to, že skoro všechny tyto platby lze obejít tím, že po vypršení webhostingu si ho u nich mohu založit druhý den znovu a ušetřím těch 500Kč a ještě dostanu 2měsíce zdarma na vyzkoušení.


Ale je třeba přepsat údaje k uploadovani obsahu webu s pouzitim protokolu FTP.
Petra z Votic
Profil
Ještě se zeptám - neznáte někdo webhosting v podobné cenové relaci jako má ten pes - 27Kč bez DPH?
Martin Kuželka
Profil
Za 35Kč/měsíc můžeš mít zelený tarif se 500MB od http://hosting.blueboard.cz .
Petra z Votic
Profil
Děkuju
mat
Profil
zaplatil za změnu z dražší verze hostingu na levnější

Toto už je pochopitelné - je to v podstatě odstoupení od smlouvy - takže penále je zcela na místě (pokud to tedy nebylo na konci zúčtovacího období).


napadá mě asociace - měl jsem internet expres, hned ten první tarif, teď jsem chtěl ušetřit a zvolil jsem ten nejpomalejší "impuls" - a za snížení rychlosti mi byl naúčtován migrační poplatek 990,- kč bez dph. Docela pohoda, asi to musela být těžké práce, snížit mi rychlost - ale aspoń mě to přesvědčilo a donutilo zrušit pevnou linku...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0