Autor Zpráva
lukas7
Profil
Rád bych se zeptal na rady zkušených. Aktuálně mám celkem navštěvovaný web a hosting, kde aktálně jsem mi psal ohledně větší zátěže a doporučuje přechod na VPS za menší příplatek. S přechodem souhlasím a bylo mi nabídnuto následující:

Virtuozzo technologie - Linux (CentOS, Ubuntu), Windows Server 2003 (32 bit)
nebo
Hyper-V technologie - Windows Server 2008 (64 bit)

-cena je stejná pro všechny varianty

Rád bych věděl která technologie a systém je lepší na VPS a proč:)

Administrace je řešena přes Plesk 9.5

Nevím které volba bude nejlepší a proto se chci zeptat na rady, které volba bude spolehlivá a kvalitní. Žádné aplikace instalovat nehodlám, jen provozovat klasicný web. Licence Windows je již zahrnuta v ceně. U konkurence jsem si všimnul, že je učtovana zvlašt.

Velice díky za Vaše rady
Lamicz
Profil
IMHO záleží hlavně na vaši aplikaci v čem je napsána a co vyžaduje.
lukas7
Profil
Normalní klasický web php,js,databaze, na jakémkoliv hostingu beží, jen mě vyhazují z duvodu vysoké návštevnosti a doporučují VPS. Mam si vybrat z výše uvedených variat a nevím která ma jaké výhody a nevýhody.
Beavis
Profil
lukas7:
Osobně bych šel do linuxového serveru, nevím sice, jaké to má oproti Windows výhody, ale sám mám VPS a s linuxem jsem spokojen :-).
Lamicz
Profil
lukas7:
V tom případě bych určitě volil linux.
warman
Profil
já hodně podporuji linux, ale proč nejít do win2k8 :) kdyz je v cene, tak bych asi jako jeden z mala volil windows. Uz jen kvuli jednodussimu nastavovani pro laika...
armin
Hosting armin.sk
Profil
lukas7: Pokud půjdete do linuxu (myslím že je to poněkud těžší na konfiguraci než windows platforma), předem se zeptejte, co vše v té ceně je. Ohromná hiťárna totiž je to, že klientovi se dá přístup na holý, nenastavený VPS, kde není absolutně nic. Ale za cenu v řádu pár tisíc korun Vám udělá daná společnost vehementní gesto a nainstaluje / nakompiluje čistý základ, který není nastaven. Tak jen aby jste nebyl zklamán - proto si jako první zjistěte, v jakém stavu VPS dostanete. Znal jsem pár případů, kdy se něco podobného nabízelo. Takže na to pozor.

0