Autor Zpráva
FMK
Profil
Zdravím.
Chci se zeptat, jak se dá zakázat zobrazení některých údajů ve whois domény - držitel/kontakt.
Sorry jestli jsem to špatně formuloval, snad pochopíte, díky.
Neddy
Profil
Pokud tuto možnost nenabízí registrátor v administračním rozhraní, pak asi jedině ho kontaktovat...
Petr ZZZ
Profil
FMK:
Máš web, ke kterému se nechceš veřejně přiznat? Očekával bych, že přinejmenším u komerčních webů bude veřejná dohledatelnost majitele ze zákona povinná, nevím ale zda (anebo ve kterých zemích) tomu tak skutečně je.
Neddy
Profil
Petr ZZZ No podvodné weby porušující všemožné zákony mohou být registrovány na jméno "aaa bbb" a CZ.NIC to nevadí, takže to tak horké nebude...
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
Neddy:
CZ NIC to vadi... posilaji i dopisy / emaily aby si to lide dali do poradku, ale myslim ze mnoho nezmuzou. Setkal jsem se uz ale s zadosti od NIC o "prave udaje"...
Neddy
Profil
Karel Dytrych:
Na neexistující adresu dopis nepošlou a s anonymním e-mailem taky mnoho nezmůžou. Mají mít podmínky nastaveny tak, že v případě úmyslného uvedení nepravdivých údajů bude doména odebrána (a např. možnost získání zpět při uhrazení pokuty).

Když jsem na takovou doménu upozornil, trvalo 2 měsíce, než se u ní objevily pravdivé údaje. Kdyby to CZ.NICu vadilo, mohli by dát limit např. 2 týdny na opravu údajů a pak doménu zablokovat.
quinux
Profil
FMK:
Chci se zeptat, jak se dá zakázat zobrazení některých údajů ve whois domény - držitel/kontakt.
To jsou povinné údaje a ty dle pravidel registrace nelze skrývat (ptáš-li se na CZ doménu)

Neddy, Karel Dytrych:
CZ.NIC to nevadí, takže to tak horké nebude
ale myslim ze mnoho nezmuzou
vadí a můžou takovou doménu zrušit. v prvé řadě se však snaží sjednat nápravu neboť neznají důvod nepřesných či nepravdivých údajů (a ten nemusí být vždy úmyslný či s nekalým úmyslem)

Neddy:
Mají mít podmínky nastaveny tak, že v případě úmyslného uvedení nepravdivých údajů bude doména odebrána
tak je ale nastaveny mají


jinak je dobrý si občas přečíst podmínky http://www.nic.cz/page/314/pravidla-a-postupy/
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
quinux:
Vzdyt jsem psal ze vadi... ale nezmohou nekdy vse... vim o subjetu tery dodal radobypravdive udaje a domenu nezrusili...
Neddy
Profil
quinux:
a ten nemusí být vždy úmyslný či s nekalým úmyslem
A co třeba se podívat na weby, které jsou na doménách provozovány? Při anonymitě a podvodech na webu lze těžko očekávat, že jméno "aaa bbb" apod. jsou jen omylem zadané chybné údaje. Důvod uvedení nepravdivých údajů je očividný...

Podmínky k odebrání domény nastaveny mají, ale nemají tam žádné lhůty a bohužel se chovají tak, aby žádnou doménu odebírat nemuseli. A tak se toho zneužívá.
quinux
Profil
Karel Dytrych, Neddy:
Musíte si taky uvědomit, že cznic nemůže říct - na téhle doméně je páchána trestná činnost a tak jsme ji zrušili - o tom jestli se stal nebo nestal trestný čin může rozhodnout pouze soud. V tomto případě tedy cznic dělá jen to co může a nebude bezhlavě rušit domény a riskovat soudní spory. Navíc zrušením domény podvodníka nic nevyřešíte, ten se prostě přesune na jinou doménu. Jediná možnost je kontaktovat policii a v takovém případě je potřeba, aby byla daná doména v provozu.
Neddy
Profil
quinux:
Ale CZ.NIC může říct, že byla registrovaná na neplatné údaje, a tak ji zablokovali... ;-) A určitě by ty lhůty na vyřízení mohly být kratší než 2 měsíce... a pokud ten podvodník má trafic a ranky, pak ho přesun na jinou doménu určitě zbrzdí v činnosti.
KarelKrejkal
Profil
Forpsi to primo podporuje. http://kb.forpsi.com/article.php?id=496 Je to to na co se ptal puvodni FMK ?

0