Autor Zpráva
Rbn_R
Profil
Dobrý den,

Potřebuju převést doménu a webhostingu www.bla-bla.cz od anowebu k forpsi. Převod domény a ani zařízení nového webhostingu není problém. Ale nevím jak je to s emaily. Na anowebu je vytvořen email neco@bla-bla.cz a ten potřebuju aby fungoval i poté na forpsi. Jak toho docílit? Když převedu doménu tak se mi i ten email automaticky převede? Nebo ho v rámci zřízení nového webhostingu budu muset znova založit? A jak to je s emaily, které už tam jsou...jak docílit i jejich zachování?

Děkuji za každou odpověd
Saky
Profil
Rbn_R:
Emaily si budete muset založit u nového poskytovatele znova, snad jedině pokud byste chtěl nadále využívat hosting anowebu, nastavit MX přesměrování. Co se týče stávajících emailů, ty nemají s doménou nic společného, pokud je máte v nějakém WebMailu, jedině snad Export, pokud to daný webmail podporuje. U Forpsi lze využít "Přípravy DNS serverů", tudíž po aktivaci doména (včetně emailových adres) funguje téměř okamžitě. :)
Rbn_R
Profil
Takže pokud to chápu dobře: normálně nechám přenést doménu k forpsi, zřídím si tam webhosting tak se mi ten email zruší a založím si znova email s uplně stejnou adresou (neco@bla-bla.cz) u forpsi
Cody
Profil
Rbn_R:
Ano, pokud chcete převést stávající maily u na imapu, tak vklientovi se je zkopírujete do lokální složky a až budete mít nový u Forpsi, tak je z zkopírujete zpět.

0