Autor Zpráva
Anonym
Profil *
Dobrý den,

obrátila se na mě kamarádka hostující na K******.cz, že ji nefunguje mail, ftp a nelze kontaktovat administrátora.

Michal ***** bohužel nekomunikuje.

↓odkaz odstraněn (že by to bylo o něm?)

Měl bych pár otázek.

Lze nějakým způsobem převést doménu, u niž je k******.cz správce (bez jeho přičinění) někam jinam.

Ví někdo, kde lze toho člověka najít. (pokud není nezvěstný nebo mrtvý, alespoň bychom byli rádi za zálohu dat, ostatní je nám celkem jedno)

Děkuji.

Moderátor Davex: Přejmenováno, odstraněn název hostingu, příjmení správce a odkaz na Wikipedii.
Railbot
Profil
Anonym:
Ví někdo, kde lze toho člověka najít.
Zjistěte si jeho IČ, třeba z faktury, a dejte si jej vyhledat v živnostenském rejstříku. A máte kde začít.

Nebo podle domény - http://whois.smartweb.cz/object/k******.cz/
Manny
Profil *
Převést do jde. Hostoval jsem u K****** a minulý týden jsem převedl doménu i s hostingem jinam a mám pocit, že to bylo za minutu 12.
Petr ZZZ
Profil
Anonym:
Pokud si chceš veřejně postěžovat, doplň bližší ověřitelné údaje o své osobě a odkaz na web, se kterým máš problémy.

Manny:
Pro tebe platí to samé: Který web? Kdo jsi?
panther
Profil
Špatná sekce („Nezařaditelné dotazy o webu“), nedodržená pravidla, viz [#4] Petr ZZZ.

Po doplnění potřebných údajů můžeme navrátit do sekce Hosting, jinak smazat.
Anonym
Profil *
Petr ZZZ
Vůbec si nepotřebuji veřejně postěžovat, mě osobně k******.cz nic neudělala, stejně tak ten člověk mi nic neudělal, nemám s ním žádné zkušenosti, nemám zapotřebí někoho pranýřovat (dokážu si představit, že ten člověk dělá vše sám a je momentálně např. nemocný nebo mimo, nebo cokoliv …)

Otázky byly jasně položené (tedy nikoho nepranýřovat, ale vyřešit realný problém, to je to, co mě zajímá).

Lze nějakým způsobem převést doménu, u niž je k******.cz správce (bez jeho přičinění) někam jinam.
Odpověď může být jednoduchá: ano/ne

Ví někdo, kde lze toho člověka najít.
Odpověď jsem dostal od Railbota

Petr ZZZ
panther:
Omlouvám se za špatně vybranou kategorii.

Druhá otázka je tedy zodpovězená, opravdu je nutné, abych kvůli této otázce:
Lze nějakým způsobem převést doménu, u niž je k******.cz správce (bez jeho přičinění) někam jinam.
možná převedené do všeobecného tvaru:
Lze nějakým způsobem převést doménu, u niž je hosting X správce (bez jeho přičinění) někam jinam.
musel doplňovat osobní údaje?

Děkuji.

Moderátor Davex: Doplněna poslední věta z opravného a smazaného příspěvku
Davex
Profil
Anonym:
Lze nějakým způsobem převést doménu, u niž je hosting X správce (bez jeho přičinění) někam jinam.
Převést doménu je dost široký pojem. Pokud jde jen o to, dostat doménu pod svojí kontrolu, tak by mělo stačit vytvořit si účet u registrátora domény, požádat o převod domény a DNS na něj, odebrat hosting jako administrativní kontakt a změnit autoritativní DNS servery na nový hosting.

Jako majitel domény (držitel, registrant) musí být samozřejmě uveden zákazník. Pokud je jako držitel domény uveden webhosting, tak jí zákazník nemůže přesunout jinam, jestliže hosting nekomunikuje nebo nespolupracuje. Pokud se zákazník domnívá, že má na doménu právo, tak je nutné postupovat např. pro doménu .cz podle Pravidel a postupů při řešení sporů o doménová jména.

opravdu je nutné, abych kvůli této otázce musel doplňovat osobní údaje?
Domnívám se, že v kvůli této otázce nemusíš. Byly by vhodné pro tvrzení v první části [#1] (něco někde nefunguje a podpora nekomunikuje), aby se dala považovat za důvěryhodná.

Pokud nebudou údaje doplněny, tak navrhuji přejmenovat téma, odstranit jméno hostingu a příjmení pracovníka.
Petr ZZZ
Profil
Davex:
…navrhuji přejmenovat téma, odstranit jméno hostingu a příjmení pracovníka
Dobrý návrh, jsou tu užitečné informace, bylo by škoda téma mazat. Ještě bych odstranil ten odkaz na wikipedii.
Anonym
Profil *
Davex, Petr ZZZ:
Děkuji za informace, vše už rešíme, mělo by to fungovat.

PS: Ano, souhlas s přejmenováním a vymazáním určitých informací, (wiki odkaz byl zbytečný), v uvedení jména a konrétního hostingu nebyl záměr poškozovat něčí pověst, ale zaujmout pozornost právě lidí, kteří s tímto měli nějakou zkušenost (hlavně kvůli možné radě ohledně kontaktu a záchraně dat).
Děkuji.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Davexe:
navrhuji přejmenovat téma, odstranit jméno hostingu a příjmení pracovníka
Jsem pro.
Davex
Profil
Provedl jsem navržené změny. Pokud je to takto v pořádku, tak zbývá přesunout do vhodné kategorie (myslím, že není nutné promazávat, protože stejně naředěných témat je tu už spousta).
Moderátor Davex: Přesunuto.

0