Autor Zpráva
Casper
Profil
Dobrý den,
provedl jsem změnu nameserverů u domény na forpsi. Ovšem i po uplynutí daných 24h se při zadání adresy http://www.mojedomena.cz dostávám na starou verzi webu (jsem přesměrován na původní hosting), verze bez www mi však funguje správně (dosanu se na nový hosting). Předpokládám, že půjde o nějaký cache (možná na straně ISP, nevím), protože lidé, kteří web nikdy předtím nenavštívili, tak mají obě verze správné (nový hosting). Navíc tuto chybu dostávají i lidé připojení ke stejnému poskytovateli jako mám já i přesto, že dříve na webu nikdy nebyli (spolubydlící, možná dokonce celá kolej).

Nevím zda, je to podstatné, ale používám přesměrování v htaccessu na pouze jednu verzi webu (tu bez www).
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.(.+)
RewriteRule (.*) http://%1/$1 [R=301,QSA,L]


Prosím o jakoukoli radu, nevím pořádně na čí straně je chyba, natož jak jí řešit. Předem děkuji.
Casper
Profil
Tak vyřešeno, forpsi při změně nameserverů na jiné než jejich špatně upravilo záznam pro *.mojedomena.cz, takže bylo potřeba zvolit jejich (forpsi) nameservery a A záznamy nastavit ručně (IP a typ).
Casper
Profil
Ještě doplním:
tímto nastavením sice web fungoval, ovšem funkce hostingu (emaily) kvůli špatným nameserverům nefungovali správně, bylo tedy potřeba tedy zpět nastavit správné nameservery (NSSETID). Původní chybu pravděpodobně způsobila cache sítě, takže možná jen stačilo vyčkat pár desítek hodin navíc.

0