Autor Zpráva
zvěřiňák
Profil
Nevíte někdo, jestli Kapusta už skončila definitivně nebo co se děje? Výpadek trvá už asi dva dny.
__construct
Profil
zvěřiňák:
Výpadok sa Teba možno dotkol až teraz inak kapusta.czproblémy cca. od 31.5.2010. Môžeš si pozrieť túto a túto skúsenosť z tým hostingom.
Mike8748
Profil
heh, nojo, na mě dnes taky u kapusty došlo. stránky mi ještě předevčírem fungovali.

díky za upozornění pánové :)

napřed inethosting, teď kapusta... rok co rok stěhovat web...(snad mam někde zálohu, pochybuju že se na kapustu ještě dostanu aby šlo stáhnout data).

začíná to být otrava
Railbot
Profil
Mike8748:
A co čekáš, když hostuješ na nejlevnějším hostingu, který provozuje nějaký študák? Ono si to chce trochu připlatit za kvalitu a pak to otrava není.
Mike8748
Profil
Railbot:
nj, přístě až budu hledat hosting tak majitele/provozovatele necham prověřit rovnou u CIA případně dalších agentur.

když jsem tam před časem šel, tak si na kapustu nikdo nestěžoval, každej je spíše chválil.
a proč levný (nejlevnějš v té době mimochodem nebyl) hosting? jednoduše proto že daná stránka si na sebe nevydělá, a platit několik stovek měsíčně za hosting by se nevyplatilo.

a to o ceně.... chceš snad říct že třeba banán, nebo pipni jsou kvalitní hosting protože stojí víc? :D
ShiraNai7
Profil
Není to o ceně, ale jak je něco moc levné, tak to právě mívá háček.
Když už je řeč o kvalitě, zkuste onebit. Používám delší dobu a jsem maximálně spokojen.
Railbot
Profil
Mike8748:
Nezaháněj to do absurdit. Stačí hostovat u firmy, nikoli studenta, a nejlépe u firmy, která již pár let funguje. Takových je na českém trhu dost a hosting tam stojí pár desítek korun měsíčně, nikoli stovek.

a to o ceně.... chceš snad říct že třeba banán, nebo pipni jsou kvalitní hosting protože stojí víc? :D
Pojem "kvalitní" je relativní, ale v porovnání s kapustou jsou kvalitní. Nestojí to na jednom člověku a jednom serveru, který když umře, tak je po datech jako v případě kapusty.
imploder
Profil
Railbot:
Stačí hostovat u firmy, nikoli studenta, a nejlépe u firmy, která již pár let funguje
Jako třeba Banán? :-)
(pro neznalé: to je ironie)
zvěřiňák
Profil
Tak už jsem se definitivně odstěhoval na wedos. Ani nebyly žádné problémy s převodem domény a šlo to všechno docela dobře.
warman
Profil
imploder:
ten je evidentne kvalitnejsi nez tady ty oneman show ;)

Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Moderátor Chamurappi: Slevový spam odmazán. A příspěvek [#11] bude poslední, který tu nějak reaguje na naprosto nesouvisející zmínku o Banánu. Děkuji za pochopení.
Railbot
Profil
imploder:
I takový banán je určitě lepší než hosting, který provozuje jeden student.
zvěřiňák
Profil
Na Kapustě jsem měl stránky od r. 2008. Od začátku jsem věděl, že je provozuje student a protože takovým lidem fandím, tak jsem si tam hosting zřídil. Jak jinak bych mu měl pomoct. Byl jsem zvědavý, jak se s tím popere. No, moc se nepovedlo, i když pořád se chce nějakým způsobem dostat z tohoto posledního karambolu. Dokázal obnovit soubory ze záloh poněkud prastarých. Ale co naděláme, život není peříčko, udělá ti bebíčko. Ale stejně mu fandím. Třeba se poučí a další budoucnost Kapusty se už bude odvíjet na základě získaných zkušeností.
Joker
Profil
Tak dnes prý byla Kapusta i ve zprávách na Nově, prý to přebral XHosting.
warman
Profil
co vim tak byl na prime. http://www.youtube.com/watch?v=xPGBAMJKYI8
jinak na webtrhu je taky rozjeta diskuse http://webtrh.cz/121573-jede-kapusta/page8 kdyby to bylo proti pravidlum tak to smazte ;)
drvaca
Profil
Klienti z papriky a ještě jednoho serveru přišly o všechna svoje data. Krása, jsem mezi nimi.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Kde jsou nyní oblíbení diskutéři na téma vanmenšou? Dyť se stačí mrknout na kontakty u kapusta.cz - hafo lidí - tedy "zajetá firma", podobně jako jiný ovocný hosting - jak je tedy možné, že tak kvalitní, prosperující firmy s takovým luxusním zázemím jsou tak lehce napadnutelné? Asi se opakuji, ale počet kontaktů na webu nic neznamená, pevně věřím že se o tom ještě v několika případech lidi přesvedčí a časem přehodnotí, zda má smysl ušetřit cca. stovku ročně ;)
Joker
Profil
armin:
Kde jsou nyní oblíbení diskutéři na téma vanmenšou?
Eh? Vždyť těmi diskusemi se kritika, že to byl projekt jediného člověka, táhne jak červená nit.

Dyť se stačí mrknout na kontakty u kapusta.cz - hafo lidí - tedy "zajetá firma"
Hafo lidí? Mám pocit, že když jsem tam před časem koukal, provozovatel byl p. Jeník jako fyzická osoba (!), zároveň byl ředitel a technická podpora, společně ještě se dvěma lidmi. Teď je ta stránka koukám upravená (poněkud narychlo, zdá se, má trochu rozhozený vzhled).
Čili řekl bych one-man show.
armin
Hosting armin.sk
Profil
Joker: No já tam v kontaktech vidím cca. 4 lidi + provozovatel. Někdo si třeba potrpí na zveřejňování kontaktů na brigádníky a uměle se staví na pozici, na kterou zdaleka nemá. Častým trnem v oku vzhledem ke mě byl třeba fakt, že v kontaktech jsem byl jen já - a už ani mé jméno tam není. Pokud si někdo myslí, že vše v této oblasti lze realizovat v 1 osobě (podpora, dohled nad servery, servis serverů, upgrade, meetingy, účetnictví,..) tak to opravdu možné není, resp. možné je, ale pak to takto dopadá...
Cody
Profil
Kapusta skončila, převzal ji Xhosting. Celou kauzu "Kapusta" se snažím sledovat v mém článku a průběžně aktualizovat.
imploder
Profil
Railbot:
Banán taky hackli, dokonce několikrát, a taky to řešili katastrofálně. Ten bych rozhodně jako příklad nedával. Kapusta aspoň nespamuje a nekecá.
Moderátor Chamurappi: Bububu! Dobře, tak tenhle bude poslední.
Cody
Profil
imploder:
A nemá zálohy:-)
armin
Hosting armin.sk
Profil
imploder: Základem hostingu je každodení zálohování a mít alespoň za mák rozumu a nemít servery otevřené resp. nemít dohledatelné ssh loginy přes google ala banán (n)eseró. Akorát, každodení zálohování při nabízení desítek GB prostoru jaksi není realné, tudíž se nezálohuje vůbec a sází se na RAID, což je extrémně rozumné. Na druhou stranu, proč by si homo sapiens (drtivá většina uživatelů) kupoval hosting, kde mu je nabízen 1GB prostoru, když za stejnou cenu má 20GB a především když využije ve skutečnosti 300MB. Je jasné, že půjde do kvalitnější služby, kde má 20GB prostoru. Nezbývá mi nic, jen se ironicky usmívat nad tímto vláknem. Hlavně se prosím lidi nepoučte, když Vám nevyhovuje kapusta, tak jděte do pórku nebo brambor, podstata je co nejvíc prostoru, za co nejmenší peníze :D

0