Autor Zpráva
drvaca
Profil
Zdravím,
před dvěma lety jsem si koupil doménu u Kapusty, na ní je v současné době spousta trestních oznámení a majitel webhostingu odmítá komunikovat. Smazal nám veškeré přístupy do FTP, databáze administraci atd, servery vypnul. A tak se poohlížím po nějakém webhostingu.
Dostal jsem se až na webové stránky cabrnoch-host.cz a uvažuji, že bych (podaří-li se mi třeba ještě získat zdrojáky od Kapusty) přešel tam. Běhá to tam velmi rychle a výpadek jsem tam za dobu co jejich webové stránky sleduji ještě nezaznamenal. Navíc se mi líbí že je to webhosting aktivní a s uživateli komunikuje.
Máte s touto službou nějaké zkušenosti, či byste mi doporučili něco jiného?
PS: Po zkušenostech s Kapustou už placený hosting nikdy více. Jo, a k pomalému nhx.cz nebo webzdarma, či ic s reklamami nechci.
Díky
Michal Hošna
Profil
Dobrý den
Jsem z Cabrnoch Host
Jen chci říct že jsme opravdu aktivní sledování zde byť tohoto důkazem.

S Pozdravem
Michal Hošna
Cabrnoch Host
Joker
Profil
drvaca:
Po zkušenostech s Kapustou už placený hosting nikdy více. Jo, a k pomalému nhx.cz nebo webzdarma, či ic s reklamami nechci.
Zajímavá úvaha, já osobně bych asi uvažoval přesně naopak: Kdybych naletěl neseriozní firmě a chtěl zajistit že se to nebude opakovat, poohlédl bych se pro nějaké zavedené, prověřené, byť třeba dražší, firmě.

Prakticky každý hosting je placený, byť třeba ne přímo. Hledat hosting zdarma, bez reklam, bez jakýchkoliv dalších „háčků“ a přitom rychlý a spolehlivý je nesmysl.

Ad zmíněný cabrnoch-host, kdyby to byl nějaký důležitý projekt, asi by byl trochu problém, že je zjevně úplně nový, viz výše.
Nemají ani dokončené webovky. Nikde není jaká firma za tím stojí, IČO, neviděl jsem jak se vlastně hosting objedná, a tak podobně.

Čili já osobně bych asi počkal, až to bude kompletní.
Lamicz
Profil
Proč mám ten pocit, že je to domluvené - nenápadná reklama... Rád se budu mýlit ;)
drvaca
Profil
Lamicz:
Ne, opravdu není nic domluvené :)

Joker:
já osobně bych asi uvažoval přesně naopak: Kdybych naletěl neseriozní firmě a chtěl zajistit že se to nebude opakovat, poohlédl bych se pro nějaké zavedené, prověřené, byť třeba dražší, firmě.
Kapusta tehdy byla také prověřená a zavedená. A nakonec jsou peníze fuč a webhosting nejde, ke zdrojákům nemám přístup. Tak radši free. Když se něco zkazí, tak aspoň ať za to nemusím nic platit. A zálohovat raději budu sám k sobě. . .
Joker
Profil
drvaca:
Kapusta tehdy byla také prověřená a zavedená.
Podle mě hosting za kterým stojí jediný člověk nikdy nemůže být v kategorii těch „seriozních“.
Mj. i kvůli tomu je dobré se na webu hostingu dívat na informace o provozovateli, jestli tam mají kontakty, provozovatele, IČO atd.
Za prvé kvůli ověření, že to není nějaký podvod. Mám pocit, že tyhle informace na firemním webu musejí být ze zákona, každopádně když tam nejsou, je to automaticky podezřelé.
A za druhé právě kvůli tomu, že když provozovatelem hostingu je fyzická osoba, která je „shodou okolností“ i technická podpora, šéf marketingu a „generální ředitel“ (některým lidem nepřijde hloupé se titulovat CEO ve firmě tvořené dotyčným CEO a jedním brigádníkem)

A zálohovat raději budu sám k sobě
Což potvrzuje můj dojem „podaří-li se mi třeba ještě získat zdrojáky od Kapusty“, že ten projekt nebyl ani zálohovaný.
Tak pro projekt který ani nestojí za to zálohovat je freehosting myslím bez problému.
Michal Hošna
Profil
Dobrý den IČO nemáme protože jsem studentský projekt což doufám nijak nesnižuje naši autoritu a důvěryhodnost.
Stránky nemáme tak pěkné a dodělané protože jsem hlavně programátoři a ne designeři a pracujeme na tom.
Přeci jenom nic z toho nemáme (ani neproděláváme) a nemůžeme tomu věnovat všechen čas i když se plně vynasnažíme.

A opravdu toto není reklama prostě si hlídáme kde se o nás mluví.

-------
S pozdravem
Michal Hošna
Cabrnoch Host
Kcko
Profil
Michal Hošna:
Dobrý den IČO nemáme protože jsem studentský projekt což doufám nijak nesnižuje naši autoritu a důvěryhodnost

Ba naopak.

Přeci jenom nic z toho nemáme (ani neproděláváme) a nemůžeme tomu věnovat všechen čas i když se plně vynasnažíme. .
Podřezávání si větve pod sama sebou číslo 2 :-)

Nic , fandím Vám, ale ....
Joker
Profil
Kcko:
„Přeci jenom nic z toho nemáme (ani neproděláváme) a nemůžeme tomu věnovat všechen čas i když se plně vynasnažíme. .“
Podřezávání si větve pod sama sebou číslo 2 :-)
Tak proč ne, říct „Hosting máte zadarmo, když zrovna někdo bude mít čas bude i podpora a pojede to než nás to přestane bavit nebo než doděláme školu“ je pořád férová nabídka, řekl bych.
Samozřejmě bych tam nedával projekt, kde by byl nějaký problém pokud to nepojede anebo se ztratí nějaká data, ale to bych nedával na žádný freehosting.

Michal Hošna:
Stránky nemáme tak pěkné a dodělané protože jsem hlavně programátoři a ne designeři a pracujeme na tom.
Nekritizuji vzhled, ale obsah.
Jestli mohu poradit: Chybí mi třeba úplně základní věc, nějaká jasná informace, jak vlastně nějaký hosting „objednat“ a jaké jsou podmínky.
Když vidím hosting zdarma a bez reklam, jako první mě napadne: Kde je háček? Neškodilo by napsat jak to vlastně funguje, proč to je zdarma.
Vtipné jsou taky uvedené tři hostingové programy, přičemž všechny jsou zdarma. Proč bych měl chtít jiný než ten nejvyšší? :-)
armin
Hosting armin.sk
Profil
drvaca: Můžete prosím uvést důvod, co Vás přesvědčilo, cituji "před dvěma lety jsem si koupil doménu u Kapusty"? Byla to cena domény, cena hostingu, množství nabízeného prostoru, počet zaměstnanců technické podpory, hezký web,...?

Tvrzení, že už nikdy nechcete jít do placeného hostingu na jednu stranu chápu, po takovýchto zkušenostech, na druhou stranu mi nejde do hlavy, proč jste očekával, že hostingová společnost která je na trhu pár měsíců, Vám může nabídnout identické služby, jako již ostřílené firmy fungující několik let. To je jako dělat v dnešní době weby ve FrontPage na Windows 98, opravdu.
drvaca
Profil
armin: Dalo by se říci, že všechno. Tedy - ta doména byla všude tak postejná, ale nabízeli málo prostoru (což mi stačilo pro moje webové stránky) za málo peněz (což jsem tenkrát jako žák základní školy také bral), čtyři lidé v technické podpoře u malé firmy stačí, odepisovali obvykle hned druhý den. A že mají hezký web taktéž souhlasím, líbí se mi nejvíc ze všech webovek českých webhostingů.
PS: Nakonec jsem přešel k X-hostingu, který už pár let existuje a stojí za ním více lidí. Víte co je sranda? Že zhruba 5 hodin na to co jsem přešel jej také hacknuli. . .
warman
Profil
drvaca:
ze to hacknou se stane, ale jde o to, jak rychle to obnovi do puvodniho stavu... Samozdrejme pouzivat vzdy jiny hesla,... snad kazdy hosting si prosel tim, ze byli hacknuti (o nekterych se mlci o nekterych mluvi jak napr B.A.N.A.N.-i kdyz defakto vypadek byl minimalni a data mu byli k nicemu)

0