Autor Zpráva
radimh
Profil
Jsem nově registrován na hostingu XY (jméno zatím není důležité). Technická podpora mi sdělila, že jejich server má vypnuté veškeré chybové hlášení. Takže když uděláte chybu například v PHP, zobrazí se vám jenom prázdná bílá stránka.

Přitom na jiném hostingu se chyby zobrazují normálně, takže buď si je programátor může v PHP kódu vypnout anebo tam holt má chyby a ví, kde je má najít.

Proč to mají na hostingu XY vypnuté? Je to standardní postup?
Dero
Profil
Tudíž nedovolují ani explicitní error_reporting(E_ALL); ?
Anonymní
Profil *
Proč? asi aby se přes chybové hlášky nevynášely žádné informace ze vnitřku skriptů
ronnie
Profil
http://www.cesky-hosting.cz/napoveda-detail-php-skripty.html#zobrazeni -chybovych-zprav
DoubleThink
Profil *
Je to standardní postup?
Ano


asi aby se přes chybové hlášky nevynášely žádné informace ze vnitřku skriptů
Přesně tak - hlavně aby se neodkrývaly bezpečnostní díry
radimh
Profil
Dero: Nedovolují žádné chybové zprávy :(
radimh
Profil
DoubleThink: No já jsem třeba u jiného webhostera a ten chyby běžně zobrazuje. Proto mi to přišlo jako poměrně nestandardní.
radimh
Profil
ronnie: Díky za tip, nicméně ten skript pro chybovou hlášku mojí situaci nevyřeší. Nepotřebuji do skriptu vkládat nadbytečné příkazy a simulovat chyby. Potřebuji vidět chování aplikace v reálu a případné chyby hned odstranit.
ronnie
Profil
radimh: Kdybych byl ve stejné situaci, našel bych si hosting se stejnou verzí PHP, která hlášky zobrazuje (třeba webzdarma) a tam přišel na daný problém.
izsak
Profil
radimh
Zrejme nie si moc skúsený PHP vývojár. Uvedený skript odchytáva všetky chybové hlášky v PHP, okrem syntaktických. A zobrazená chyba je len na ukážku. Podobné odchytávanie chýb je štandardný spôsob úpravy chýb tak, aby sa zobrazovali užívateľovi v prijateľnej forme.
radimh
Profil
izsak: Ne, to opravdu nejsem :). Jsem v PHP teprve v začátcích, nicméně už si tvořím vlastní redakční systém.
llook
Profil
Kdybych byl ve stejné situaci, našel bych si hosting se stejnou verzí PHP, která hlášky zobrazuje

Já bych zase do souboru .htaccess přidal php_value error_reporting 4095 a zjistil to na místě. Ale upravovat .htaccess myslím ČH neumožňuje, takže bych využil funkci error_reporting.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0