« 1 2 »
Autor Zpráva
soucekgns
Profil
Rád bych se zeptal, jaký máte názor na hosting Wedos.
Pokud záporný, jaký jiný hosting s podporou php za rozumnou cenu byste mi doporučili?
Díky za rady.
Tori
Profil
Jsem u nich jen pár měsíců, ale zatím jen dobrý - dost velká nápověda/knowledge base, helpdesk reaguje rychle i na maily mimo provozní dobu on-line chatu. Zatím jsem nepotřebovala používat nic, co by neumožňovali (ale hostuji tam poměrně jednoduché weby, takže to je takové hodnocení nanic). Jediná chyba na kráse u multihostingu (jako x aliasů k jedné doméně) je to, že všechny emaily jsou pak na jednom serveru, takže emaily na např. admin@alias1.tld a admin@alias2.tld přijdou do stejné schránky.
__construct
Profil
soucekgns:
Jeden známy tam hostuje aplikáciu čo som pre neho robil a musím povedať, že je to hosting na vysokej úrovni. Majú ISO certifikáciu, takže sa o svoje dáta nemusíš báť. Majú prehľadnú administráciu, v celku ochotnú a rýchlu podporu, takže môžem len odporučiť.
zvěřiňák
Profil
soucekgns:
Přecházel jsem od Kapusty na Wedos. Díky rozsáhlé znalostní bázi, kterou na wedosu mají a fungujícímu fóru, jsem se nemusel absolutně na nic ptát technické podpory a bez nejmenších problémů jsem ty moje sranda stránky přestěhoval. Potom jsem wedos doporučil jedné kamarádce, která je absolutní začátečník a potřebuje poradit s každou drobností. Byla úplně nadšená z reakce technické podpory, která je velice ochotná a komunikativní a se vším jí rádi pomohli.
armin
Hosting armin.sk
Profil
__construct: ISO nič neznamená v tejto sfére. Ak sa pozrieš lepšie, tak aj na svojom webe píšu - http://datacentrum.wedos.com/a/149/certifikace-iso-9001-iso-14001.html - čo spadá pod danú ceritifikáciu. Neviem aky vplyv má napríklad ich dopad na životné prostredie verzus "nemusíš sa báť o svoje dáta", alebo revízia plynovej kotolne verzus "nemusíš sa báť o svoje dáta". V tejto sfére (webhosting) je to tak trochu zbytočnosť než prestižnosť. Oni to majú skôr z toho dôvodu, že majú datové centrum a tam je to defakto len detail, urobiť si aj ISO - tak ako tak všetky vypísané normy a kontroly musia splňovať, takže nie je to až taká námaha / problém získať ISO, stačí len doplniť pár stránok o riadení kvality.

soucekgns: Doposud asi nikdo nepozoroval žádný problém, stačí jen doufat, že tomu tak bude i nadále.
__construct
Profil
armin:
ISO nič neznamená v tejto sfére.
Samozrejme, že som nemal na mysli ISO 14001 EMS. ISO 9001 zaručuje dodržiavanie určitých pravidiel, takže Ti nehrozí to čo sa stalo u jedného zeleninového hostingu - nezazálohované dáta. Ty môžeš síce tvrdiť, že dáta pravidelne zálohuješ, ale stále je to len Tvoje tvrdenie. Tu je to potvrdené treťou stranou.
Určite by boli dôležitejšie certifikáty ISO 20000-1:2006 a ISO 27001:2006 (ktorých hodnotu by som rozhodne nespochybňoval), ale stále lepšie je mať 9001 ako na nejako diskusnom fóre spochybňovať jeho váhu.
armin
Hosting armin.sk
Profil
__construct: No to čo sa stalo v prípade ktorý popisuješ... asi nemá cenu sa o tom ani moc baviť. Každý ide po cene a čo najväčšom priestore, nikdo sa nepozastavuje nad tým, že za pár korún nie je možné mať zálohovaný priestor 20GB za každý deň spať aspoň týždeň späť. A ad zálohy - neviem, ale ak klient vidí v administrácií zálohy svojho FTP, databáz, tak to tam asi zo srandy nie je a vyvracať tvrdenie že sa zálohuje len na oko je zbytočné.

Každopádne ISO je v tejto súvislosti hlavne kvoli datovému centru, nie kvoli hostingu. A myslím, že každý rozumný prevádzkovateľ (čo to nemá len ako bokovku popri zamestnaní, ale je to hlavný zdroj príjmu), si za žiadnych okolností nemôže dovoliť hazard, ako je nezálohovať, neraidovať disky. Je zbytočné to tu ale asi ďalej riešiť.
houbeless
Profil
To co predikují na firemním webu funguje velmi dobře. Ovšem zásadním nedostatkem je, že u webhostingu za 25kč, nemají zpřístupněnu podporu protokolu SSL. Tedy na zabezpečené přihlášení HTTPS, můžete zapomenout, takže pozor! Ne všechno levné se vyplatí...;)
Davex
Profil
houbeless:
Pochybuji, že si někdo, kdo to s webem myslí opravdu vážně a potřebuje SSL, bude pořizovat tak levný webhosting. Wedos má úplně jinou cílovou skupinu, které to stačí a nevýhody jsou vyváženy nízkou cenou.
houbeless
Profil
Važně - nevážně;) - SSL je běžná věc, a to i u free hostingů.. myslím, že dnes je to minimální zabezpečení ...
Davex
Profil
houbeless:
Pokud se budeme bavit o skutečném SSL s vlastním certifikátem, tak to není vůbec běžná věc. Připlatit si pět stovek ročně za veřejnou IP adresu a dva tisíce za rok platný certifikát převýší sedminásobně cenu hostingu u Wedosu.

Sám sebou podepsaný, wildcard nebo neplatný certifikát na freehostingu je zabezpečení srovnatelné s pohlednicí.
houbeless
Profil
Davex:
No dobře, tak ale i kdyby to byla pohlednice za 2000,- ročně pro wedos, tak to není zase takový náklad, aby je to zruinovalo a i když to neni bussinesID (což bych po nich samozřejmě nechtěl), tak je to alespoň nějaké zabezpečení, než vůbec nic...
__construct
Profil
houbeless:
Zrejme nevieš čo to vlastne SSL je a ako funguje. Tých cca 2 000,- platí vlastník certifikátu - čiže Ty, nie hosting. Tým pádom je Tvoja kritika neopodstatnená.
houbeless
Profil
__construct:
Ale je předmětná, pochopil jste to špatně..
O certifikátu za 2000 byla reakce na Davex, kdyby mělo jít o něco lepšího...
Ale moje připomínka nebyla o nějakém korporátním certifikátu s třeba elektronickym podpisem. K čemu by mi taky byl a od hostingu za 25,- bych to opravdu neočekával. Já vznesl připomínku k tomu základu, stačí si přečíst můj první příspěvek! K obyčejné šifrované komunikaci sám sebou podepsané, prostě https připojení, například pro admina - to základ je! To není zase žádný drama, aby to běželo pro klientovu doménu, zvlášť když to má wedos zprovozněné pro správu klienta...i to málo je pořád lepší, než troubit hesla admina jen tak do netu...
Tori
Profil
houbeless:
i to málo je pořád lepší, než troubit hesla admina jen tak do netu...
Však existuje JavaScript a můžete posílat haše hesel, ne? Jestli teda jde jen o to.
wedos
Hosting WEDOS
Profil
Dobrý den,
my SSL mít budeme, připravujeme to a brzo bude k dispozici. Budou zřejmě různé varianty.
Amunak
Profil
Jak jsem psal o pár příspěvků vedle, přešel jsem k Wedosu od Active24 a jsem nadmíru spokojený - nechybí mi tu zhola nic a cena je jedna z nejlepších, ne-li nejlepší co se dá sehnat (u kvalitního hostingu)
Martin Adámek
Profil
Může, prosím, někdo z uživatelů Wedosu napsat stručné aktuální info, jestli a jak Wedos celkově funguje?
Vidím, že tu je velká časová prodleva, tak bych byl rád za soudobé zkušenosti, pro případ, že třeba došlo ke změnám.

Subjektivně, prakticky, empiricky...
Parametry vidím u nich na webu,
zajímá mě to ostatní, jako např. reálná dostupnost webu i podpory, reálná rychlost, apod.

Podle nabídky na jejich webu ta firma vypadá poměrně neortodoxně,
na jednu stranu nabízí hodně muziky za málo peněz,
na druhou stranu má pár neobvyklých omezení
(sice rozumně zdůvodněných a pochopitelných;
ale kdysi býval jeden jiný teoreticky velkorysý hosting proslulý tím, že v praxi uživatelům rušil účty jako na běžícím pásu, tak jsem trochu opatrný)

Díky.
Marschmallow
Profil
Tori:
Pokud používáš WEDOS Roundcube mail, tak máš maily pod jinými aliasy zvlášť.


Martin Adámek:
Jsem s Wedos spokojen. Mám u nich devět webů :)
abc
Profil
Martin Adámek:
Celkem bez problémů, ale zatím mají jen PHP 5.3
Za poslední 2 roky jsem zaregistroval jeden výpadek, ale ten myslím nebyl ani jejich vinou, ale připojením, nevím tež už jistě. Na maily reagují poměrně pružně, třeba do hodiny, ale moc jsem od nich zatím nepotřeboval.

Kdybys měl zájem, tak tady je slevový kupón, který nevyužiju.
Zde
Jan Tvrdík
Profil
abc:
Celkem bez problémů, ale zatím mají jen PHP 5.3
Není pravda, PHP 5.4 je k dispozici už docela dlouho. Viz hosting.wedos.com/cs/webhosting/php.html
Marschmallow
Profil
abc:
Celkem bez problémů, ale zatím mají jen PHP 5.3
Stačí to změnit v administraci v záložce daného webhostingu v Konfigurace.
abc
Profil
Jan Tvrdík, Marschmallow
Aha, pardon a díky za upřesnění
houbeless
Profil
Jsem u nich asi 4 roky a jsem spokojený. Za ty peníze u běžného hostingu tam samozřejmně určitá omezení jsou (např. pouze tři události CRONu apod.), ale hodně věcí se dá řešit příplatky a nebo do budoucna VPS. Mají slušnou administraci a support. Pokud jde o výpadky, tak jsou naprosto minimální a většinou jde o útoky na firmu ze strany konkurence.
Abych byl objektivní - jsem i jejich drobný akcionář, ale s tou reklamou to nepřehánim ;)
Amunak
Profil
Stále jsem u nich. Problémy byly tak poslední rok a půl, zaznamenal jsem i pár větších výpadků, a třeba IRC jelo kolikrát dost mizerně. Zřejmě kvůli DDOS útokům. Stupňovalo se to tak až do nedávna, kdy to bylo dost nesnesitelné, a oni nahodili nějakou DDOS ochranu. Od té doby jsem neměl jediný problém. A za výpadky, které byly, jsem vždy dostal kompenzaci v podobě několika týdnů poškozené služby zdarma.

Podpora je pořád super, na ceny si taky nemůžu stěžovat, vyhrál jsem od nich notebook... Jo, jsem s nimi spokojený. Domnívám se, že se orientují hlavně na nadšence, jednotlivce a malé firmy; Občas jsem viděl lidi stěžovat si na to jak neprofesionálně jednají, a obvykle měli požadavky, na které WEDOS zřejmě moc necílí. Takže ikdyž ta nízká cena občas trochu poznat je, je to pořád velmi kvalitní hosting.
Davex
Profil
houbeless:
většinou jde o útoky na firmu ze strany konkurence
To je spekulace. Máš důkaz?
houbeless
Profil
Davex:
přečti si toto, ty spekulace :)
http://datacentrum.wedos.com/a/351/co-se-deje-v-siti-aneb-neco-malo-o-ddos-planovanych-upravach-site.html
ještě jsem četl jiné info, ale teď ty články nenajdu..
juriad
Profil
houbeless:
Jediná zmínka tam je tato:
Je vidět, že někomu strašně moc vadíme, protože pořádat na nás takový "hon" není zadarmo a už to musí někomu vážně stát za to...
Nikde není zmíněno slovo konkurence, to si jen domýšlíš ty a tobě podobní na fórech a fejsbucich.
houbeless
Profil
Ano domýšlím, je to logické zdůvodnění, proč by to někdo takto systematicky dělal..
Nicméně je mi to jedno. Každý, ať si udělá názor sám, já firmu neobhajuju ani nekritizuju, a na slovíčkaření nemám čas.
Jako klient jsem rád, že služba i přes problémy funguje, a že chlapi na ochraně firmy pracujou..toť vše.
Lukáš Voplakal
Profil
Za 12 let tvorby webů můžeme doporučit Wedos:

1/ bezproblémová technická podpora, která funguje 24h denně
2/ velice ochotní, poradí i s věcmi, které třeba přímo nemají na starost
3/ velmi jednoduché administrační prostředí, kde se vyzná každý

Technické zázemí mají dle nás na nejlepší úrovni v ČR. Možná ještě Ignum či Active 24...ale Wedos je opravdu vynikající a spolehlivý
« 1 2 »

0