« 1 2
Autor Zpráva
SonyFalko
Profil
Od Wedosu jsem odešel, protože je to hodně limitující, za stažení záloh chtějí zaplatit, technicky služitý hosting

Jsem spokojeny s hostingy Blueboard a Ebola, které nabízejí dobré služby srovnatelné s
zahraničními kvalitními hostingy.

Mají jednoduché administrační rozhraní a instalaci Wordpressu na jedno kliknutí, takže pro začatečníky ideální.

Moderátor Chamurappi: Řekl bych, že jediným smyslem tohoto příspěvku je získat affiliate body u hostingů odkázaných v článku. Podobný spam už posílat nezkoušej.
Moderátor Chamurappi: S ohledem na vzniklou reakci vracím příspěvek zpět bez odkazu na článek.
Martin Adámek
Profil
SonyFalko:
ad "nebo který po vás požaduje za zaslání zálohy výpalné např. 500 kč."
To je podle mě trochu přehnaná formulace.
Obnovení ze zálohy by neměl být standardní postup. Když se chystám na nějaké nebezpečnější úpravy, tak si předem zazálohuji SQL. (Soubory, co jsou na FTP, mám u sebe aktuální pořád).
Takže obnovení ze zálohy ze strany hostingu je řešení pro případ zcela výjimečných nehod. A to ještě především spíš pro případ chyby na straně hostingu.
To, že jako programátor/admin/provozovatel můžu získat zálohu od hostingu, to beru jako bonus a záchranu poslední instance, na kterou se nespoléhám, když ji stejně nemám pod rukama.
A aniž bych chtěl kohokoliv obviňovat, celkově to na mě působí trochu jako maskované PR. Textací příspěvku počínaje, článkem konče.
Několik zcela rezolutních tvrzení, o nichž autor nepochybuje (zatímco já třeba o některých ano),
a pak zázračné řešení všech problémů spočívající v tom, že dva hostingy na světě jsou dokonalé, a zbytek je fuj, bez jakýchkoliv porovnání parametrů.
To je na můj vkus příliš jasné, jednoduché a binární.
Nechci křivdit případnému spokojenému uživateli, který jen doporučuje službu, s níž je spokojen, třeba to není placené PR,
ale přinejmenším je to strašně neúplné a neobjektivní.


edit:
Koukám, že než jsem svoji reakci dopsal, původní příspěvek podezřele doporučující Blueboard a Ebolu zmizel (počítám asi rukou některého admina).
Docela by mě ale zajímalo, co za ním stálo, protože pokud ten příspěvek byl některým hostingem financován, tak bych to bral jako signál, že je lepší se takto pokoutně propagovanému hostingu vyhnout.

edit2:
A jo, už to vidím, ony z toho článku vedou odkazy s get informací o autorovi odkazu. To jsem si taky moh všimnout dřív :) Ale aspoň už vím, jaká byla motivace toho celého :)

(A beru to jako užitečné varování, že to člověk s affiliate programy na svých projektech nemá přehánět,
protože pak někteří uživatelé mohou službu propagovat tak radikálně/křečovitě, až jí vlastně udělají ne úplně zaslouženou ostudu.)
nebezpecny
Profil
Wedos je fajn, mám u něj více jak 400 webů...
Škoda, že pro tyhle lidi nemaj nějakou super slevu .-)
Kubo2
Profil
Od WEDOSu som odišiel z niekoľkých dôvodov, zahŕňajúc tie, ktoré spomenul SonyFalko. Za mňa úplne najlepší hosting na československom trhu je takzvaný The Hosting od firmy WebSupport, cena je síce mierne vyššia než u WEDOSu, ale zahŕňa do bežného hostingu niekoľko skvelých možností, ktoré u ostatných hostingov chýbajú, napr. SSH pripojenie k hostingu, v rámci toho vytváranie symlinkov a plný prístup o úroveň vyššie než koreň webu, takže si tam človek môže vytvoriť v podstate ľubovoľnú adresárovú štruktúru. Taktiež majú nastavené AllowOverride all pre .htaccess, naproti tomu WEDOS mi z „bezpečnostných“ dôvodov zakazoval prispôsobiť si PHP použitím php_value/php_flag. A k tomu ponúkajú extrémne jednoducho použiteľné rozhranie pre pridanie ľubovoľného vlastného SSL certifikátu.
U WebSupportu mám zatiaľ dva weby, jeden z nich už viac ako dva roky a nezaznamenal som v podstate žiadne reálne výpadky. A majú skvelú podporu, ochotne pomôžu či poradia takmer so všetkým.

Toľko za mňa.
Davex
Profil
Kubo2:
naproti tomu WEDOS mi z ‚bezpečnostných‘ dôvodov zakazoval prispôsobiť si PHP použitím php_value/php_flag
To by ti stejně nefungovalo, protože jim PHP neběží jako modul Apache. Je ale pravda, že tam kdysi fungovala konfigurace PHP přes .user.ini, což ale jednou potichoučku vypnuli a nepřiznali se.
Amunak
Profil
nebezpecny:
Zajímalo by mě, jak velký provoz na tolika webech máš. Nebylo by pak už lepší (a podstatně(?) levnější) pořídit si virtuální nebo dokonce dedikovaný server a hostovat si to tam?

Já u wedosu už delší dobu nemám webhosting, ale pár let tam mám serverhosting a myslím, že za tu cenu jsou docela dobří. Přijde mi sice, že v některých ohledech trochu zaspali (administrace je místy dost chaotická a nepraktická) a nelíbí se mi ty jejich podivné služby za příplatek, které rozhodně nestojí za to, co nabízí; stejně jako mi vadí relativně slabá konektivita a prakticky nulová DDOS ochrana [pro VPS], ale zase si říkám, že za ty peníze si nemůžu moc vymýšlet. Holt to všude jinde mají dráž.

Tedy, zkoumal jsem třeba jednu německou společnost která nabízela lepší služby za podobný peníz jako Wedos, ale pokud u nich hostingy fungují stejně jako ostatní společnosti (jakože o víkendech, svátcích a v pátek po dvanácté hodině se jich neovoláte), nechtěl bych to riskovat :-)
nebezpecny
Profil
Amunak:
Díky za radu,... ale jak tam píšou:
Jestliže s tím zkušenosti nemáte a ani nemáte nikoho, kdo by se vám o to staral, doporučujeme zvolit webhosting.

ale je fakt, že bych s nad tím měl zamyslet
Amunak
Profil
nebezpecny:
Tak pokud platíš ~8 tisíc za webhostingy, asi by sis mohl zaplatit i někoho kdo tomu jakž takž rozumí i se serverem. Ne teda zrovna experta a na full time, ale nějaké lepší řešení by asi vymyslet šlo.

Na druhou stranu pokud ti aktuální systém vyhovuje a výhody VPS bys nevyužil, asi nemá cenu to měnit.
Petr_D
Profil
Na Wedos jsem umístil čtyři weby a spokojenost, i když jsem nic nevyhrál...
Martin Adámek
Profil
nebezpecny:
Firma, u které mám hosting já, nabízí správu serveru jako službu.
S tím, že jak si do toho nastavení zákazník hrábne, tak na to pečou a dál je to jeho boj.
Což mi přijde být fér.
Jelikož taky nejsem typ, co by o server uměl pečovat, jsem na to předběžně koukal, ale zatím se mi to nevyplatí.

Třeba by stejnou službu uměly na dotaz nabídnout i ty hostingové firmy, které ji nemají explicitně v ceníku.
Jako výhodu pak vnímám, že veškeré hostingy na tom soukromém serveru vytvořené budou mít výchozí konfiguraci stejnou jako veřejný hosting dané firmy, na který už je zákazník zvyklý (a hlavně ty jeho aplikace a weby).
nebezpecny
Profil
Díky všem za rady....
Asi se opravdu nad tím budu zamyslet...
Za webhostingy neplatím já, ale mý zákazníci...
A o to víc by to bylo asi lepší...

Aktuálně mi to vyhovuje, VPS ani nevím co to je :-)
Líbí se mi, že nyní je zodpovědnost na nich, kdybych něco podělal...
Upálili by mě :-(

Ješět vypočítat, o kolik je to levnější...
bezpečnější
atd...
aDAm
Profil
vps je virtuální privátní stroj. nevím jak wedos, osobně hostuji u ovh, ale některé firmy ti dokážou nabídnout i managed vps
Mario
Profil
Mně se Wedos líbí, mám tam 3 weby, docela příjemné ovládání. Alespoň pro mne.

Jediný problém mám s rychlostí. Mám pocit, že občas je server přetížený a věci, které jindy běží svižně, se někdy strašně táhnou (třeba čekám 20 sec. na odezvu). Vzhledem k návštěvnosti mého webu je to pravděpodobně způsobené jinými než mými stránkami (jiný hostující web je přetížený a zpomalí tím i mne).

Tohle bohužel nedokážu nějak efektivně vyhodnotit ale je to jediný (bohužel podstatný) důvod, proč se poohlížím jinde. Máte někdo podobnou zkušenost, případně doporučení 1) jak to objektivně změřit (z logu?) a 2) existuje hosting, kde se tohle neděje? (VPS nechci, na to nemám kapacity).
Amunak
Profil
Mario:
Zkusil bych napsat na podporu Wedosu, třeba ti alespoň budou schopní říci čím to je a možná to i vyřeší.
« 1 2

0