Autor Zpráva
Frantisek1
Profil *
Dobrý den,

mám problém, mám webhosting a doménu u xhosting.cz, hosting je zaplacený do 5.4.2011 a doména má expiraci 7.4.2011.
Ale o prodloužení PHP hostingu nemám zájem a chci jen prodloužit doménu a DNS si nasměrovat na jiný hosting.
Ale xhosting od pátku nereaguje a jen mi chodí automaticky genrované faktury na hosting + doménu.
V pátek jsem jim psal, ať mi pošlou fakturu jen na doménu.

Rozhodl jsem se, že bych si tu toménu převedl k jinému registrátorovi. Třeba subreg.cz, u nich si můžu i sám editovat DNS.
Jenže pro převod musím mít "Autorizační heslo". Jenže kde to heslo mám vzít, to tam přijde na mail někomu z té firmy xhosting.

Ještě doplním, že se jedná o *.name doménu.

Teď jsem v pasti, poradtě co mám dělat.
l564
Profil
A co kontaktní místo? Kde má společnost, mě kdyby o toto šlo tak bych vše vyřešil na místě.
Frantisek1
Profil *
Jsem z moravskoslezského kraje a sídlo je v Praze.

Ale když čtu ty komenáře na zdi http://www.facebook.com/pages/httpkapustacz/51809158943 tak mi začíná být vše jasné.
patlal
Profil
Teď jsem to zkoušel a telefony zvedají.
l564
Profil
Frantisek1:
Aha kapusta, nojo uzavřený případ nejhorší hosting. CSKlikovy shodil MySql databáze a nemůže je dostat zpět, tak že musí začínat od znova, velmi smutné když na ně podávají trestné oznámení.
Chamurappi
Profil
Viz pravidla: Dotazy týkající se hostingů nesmí být mimo kategorii Hosting + přispívat do kategorie Hosting mohou pouze registrovaní členové + každé doporučení/hanění musí obsahovat bližší ověřitelné údaje o svém autorovi. Máš pár hodin na nápravu, Frantisku1. Pak vlákno buď přesunu do správné kategorie, nebo smažu.
Frantisek1
Profil *
Do hostingu jsem to nedal, protože tam nebyl formulář. Jak říkáš pouze pro registrované. Mě už unavuje se pořád někde registrovat.
DoubleThink
Profil *
Frantisek1:
Nečekáš od nás snad nějaké řešení tvého problému, že ne?
Kromě toho, patří ti to. Nejmíň rok ti bylo jedno, že je tvoje doména registrována na někoho jiného.
patlal
Profil
DoubleThink:
Jak může být doména registrována na někoho jiného? Pokud vím, tak doména nemůže mít víc majitelů.
Bubák
Profil
Chamurappi:
Dotazy týkající se hostingů nesmí být mimo kategorii Hosting + přispívat do kategorie Hosting mohou pouze registrovaní členové + každé doporučení/hanění musí obsahovat bližší ověřitelné údaje o svém autorovi.
Což bylo proto, aby se tu nevyskytoval a pomluvy na jiné hostingy. Myslím si, že Frantisek1 nelhal, o spamování nemluvě. Tím, že se Frantisek1 zaregistruje, se nestane důvěryhodnějším a jeho vlákno hodnotnějším. Proto si myslím, že smazání, nebo ponechání vlákna tohoto by nemělo záležet na tom, zda se Frantisek1 zaregistruje, ale na tom, nakolik je přínosem pro tuto diskusi.
Moderátor Chamurappi: Hm, máš pravdu. Nezkoumal jsem, co je zač ten xhosting.cz, ani rozsah problému. Vlákno ale stejně přesunu do kategorie Hosting.
DoubleThink
Profil *
patlal:
Pokud vím, tak doména nemůže mít víc majitelů.
Tvrdím snad něco takového?
patlal
Profil
DoubleThink:
Jak by mohl Frantisek1 používat doménu někoho jiného? Kdyby nebyla jeho, tak by jí používat nemohl. Možná si jí jen pronajímal, ale to by znamenalo, že není a nebyla jeho.
Frantisek1
Profil *
Doménu jsem registroval 3 roky zpátky u netzóny spolu s hostingem.

A doména je sice psaná na mě, ale administrativní kontakt nemá můj mail.

Ale to není nová praktika. Je to, řekl bych běžná praktika skoro všech českých hostingů u kterých si objednáš doménu spolu s hostingem.
DoubleThink
Profil *
Frantisek1:
Je to, řekl bych běžná praktika skoro všech českých hostingů u kterých si objednáš doménu spolu s hostingem.
To bys řekl špatně. Doména má mít vždy tebe jako majitele - to jest tvé jméno, adresu a samozřejmě mail. Webhostér je pak jen technický správce (ten co může nastavovat NSSETy a podobně). Jakýkoliv jiný postup není seriózní.
G3n3sis19
Profil
Frantisek1:
někde se dá určitě přes administraci odeslat to heslo a email by se měl změnit sám...
Frantisek1
Profil *
Nelze.

Administrace - Technické
* Ftp
* Mail
* Mysql
* Cron

(Pozn.: velikost písmen jsem uvedl schválně stejně jako to mají v té administraci)
armin
Hosting armin.sk
Profil
DoubleThink: Webhostér je pak jen technický správce (ten co může nastavovat NSSETy a podobně). Jakýkoliv jiný postup není seriózní.
U .cz domény je kontakt na majitele + administrativní kontakt. U majitele je bez debaty, že musí být psána na konkrétní osobu včetně mailu. U administrativního kontaktu (kam se taky zasílá auth-id heslo) je dobrým zvykem uvádět webhostingovou společnost, protože je dost veliké procento lidí co sice uvedou jako majitelé svůj mail (ideálně od ISP, od kterého už x let připojení nečerpají), na tento mail se nedostanou a jakákoliv operace s doménou není možná. Řešit tuto věc samozřejmě písemně nechtějí s TLD správcem. Takže serióznost / neserióznost je relativní. Jiná věc jsou zvěřstva, kdy se uvedou ze strany nákupčího domény inicialy u majitele korektně, ale mail není majitele.

0