Autor Zpráva
Rob
V současné době hledám pro jednoho známého taky nějaký hosting. A není to vyloženě jednoduchá věc. Zatím mám všechno co jsem dělal na wz, takže se těmito problémy zabývám poprvé. Nepřílišná jednoduchost hledání mě dovedla k jedné myšlence…

Po mnohém hledání jsem došel k závěru, že stejně nejlepším hostingem na světě bude pravděpodobně vlastní server. Je to taky jediná možnost, jak získat dobrého admina :-) Vím, že takový server bude k******* (za tento výraz se omlouvám, ale je to nejvýstižnější) drahá záležitost. A proto by mě zajímalo jak moc drahá záležitost. Je to spíše taková úvaha, jen tak ze zvědavosti – jaké jsou přibližné ceny serverů a co všechno to obnáší (Kde to sehnat, jaká je cena provozu atd.)??? Jednoduše, co taková sranda stojí? Docela by mě to zajímalo.
Martin Kuželka
Na řádově jednotky webů je to dost velká blbost.

Ceny hardwaru a housingu nejsou velké. Server může být klidně běžně výkonný počítač za běžnou cenu, housing začíná na nějakých 700 - 800Kč/měsíc (je to opravdu základ - server na poličce se sdílenou konektivitou).

Problémy samozřejmě nastávají v krizových situacích - třeba jseš na dovolené a odejde ti zdroj. Co bys v takovém případě dělal?

Navíc ani správa softwaru, zabezpečení serveru - to není žádná sranda...
Rob
Martin Kuželka
No jak píšu, je to zatím (!!!) jen takové uvažování. Jen, mohl byste něco více k housingu? To jsem trochu mimo. A jak přesně zabezpečení? To je potřeba něco extra nadstandartního?
Leo
"To je potřeba něco extra nadstandartního?"

Ne, ale musite mit nekoho, kdo tomu hodne dobre rozumi. Instaloval jste treba nekdy Apache? Leo
Rob
Leo
No Apache mám na svém počítači. Nainstaloval jsem ho, funguje, na práci s PHP to stačí, ale na nějaký server - ruku do ohně bych za to nedal.
pavlik
Zdravim , rad Vam pomuzu odpovedet na Vase dotazy ale nechci tu delat reklamu, tak pokud chcete vedet neco konkretniho napiste mi na pavel@server-housing.cz.
Martin Kuželka
pavlik: pokud to bude k tématu, tak odpověz klidně sem.
Rob
pavlik
Děkuji, taď nemám moc času, ale během zítřka bych napsal. Tedy snad
Václav Martinovský
Managed server (server, ktery po hw a sw strance zajisti a spravuje! externi firma a jste jeho jedinym uzivatelem) se pohybuje v cenach od 4-5 tis. Kc / mesicne (za nejzakladnejsi konfiguraci, cena stoupa s pozadavky na zelezo). Pokud nemate dostatecne znalosti pro spravu vlastniho serveru, je cokoliv jineho velke riziko (tim myslim umisteni vlastniho stroje).
Rob
Václav Martinovský
Děkuji za informace
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0