Autor Zpráva
Tomkinss
Profil
Dobrý deň,

Mám menší problém s hostingom od Elbiahosting.sk
Poctivo už asi rok si platím hosting u Elbiahosting.sk. Mám zaplatený hostingový plán Klasik, ktorý využívam nasledovne:
Použité miesto (v percentách): 1.11 % (34,1 MB)
Prenesené dáta (2011): 4.8 GB
Doména: www.Madlink.sk

Hosting sa na prvý pohľad zdal seriózny a "neobmedzený". Pravdaže s náročnosťou mojej stránky by mi bol zbytočný. Zaskočilo ma keď mi po pár mesiacoch naskočili obmedzenia. Na webe nemôžem mať naraz viac ako 15 dotazov. Keď je viac ako 3 užívatelia online, je to dosť neprijemne obmedzenie, keďže po prekročení ich to hodí na chybovú stránku.

Tiež ma dnes zaskočila reakcia majiteľa, ktorý mi na žiadosť o vydanie poslednej zálohy FTP vystavil faktúru na 12 €. Zo zálohy (34 MB) potrebujem jeden php súbor o veľkosti pár KB. Keď si ale pozriem bližšie informácie o hostingu je tam jasne napísané "Denné zálohovanie dát uložených na FTP". To som napísal aj poskytovateľovi a jeho reakcia bola nasledovná:

"Nic Vam predsa nebrani vo vytvarani vlastnych zaloh, ak tam mate naozaj len par MB, tak by to nemal byt ziadny problem ani pre pomalsie pripojenia do internetu."

Môžete mi prosím poradiť ako postupovať, keďže ten súbor naozaj potrebujem.
Ďakujem za každú reakciu.
Davex
Profil
Tomkinss:
Porušuješ pravidla.

Zaskočilo ma keď mi po pár mesiacoch naskočili obmedzenia. Na webe nemôžem mať naraz viac ako 15 dotazov.
Mají to ve všeobecných podmínkách, se kterými si při objednání služeb musel souhlasit, bod 6.11: http://www.elbiahosting.sk/vseobecne_podmienky.pdf.

Tiež ma dnes zaskočila reakcia majiteľa, ktorý mi na žiadosť o vydanie poslednej zálohy FTP vystavil faktúru na 12 €.
Mají to v podrobném ceníku: http://www.elbiahosting.sk/cennik_sluzieb.pdf.

Môžete mi prosím poradiť ako postupovať, keďže ten súbor naozaj potrebujem.
Pokud od souboru nemáš jinou kopii nebo ho nelze získat jinak (třeba ho napsat znova), tak asi nezbývá nic jiného, než zaplatit.
Tomkinss
Profil
cHostcz:
Někde omezení znáte, někde neznáte. Nízká cena se vykompenzuje zpoplatněním toho, co jinde třeba zpoplatněné není.
Ako som napísal, je mi jasné že žiadny hosting nieje neobmedzený ide mi len o to, aké obmedzenia zaviedli bez akýchkoľvek varovaní alebo upozornení.

Podla štatistik môj web využíval asi 0.2% procesoru servera, a asi 1.5 MB ram. Elbia nieje ani zdaleka lacná ako píšeš.

Chcel som len upozorniť, na amaterizmus tejto hostingovej spoločnosti a upozorniť jej klientov, že sa nemajú spoliehať na prvý pohlad pravidelné zálohy.
cHostcz
Hosting cHost.cz
Profil
Tomkinss:
Nejlepší na Vašem příspěvku je, že citujete příspěvek, který nám zde někdo smazal (všímáme si tady tohoto jevu již déle v této sekci). Zpět k tématu, asi opravdu budete muset zaplatit poplatek za obnovu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na cHostcza:
který nám zde někdo smazal (všímáme si tady tohoto jevu již déle v této sekci)
Tak si ještě všimněte pravidel této sekce. Příspěvek jakkoliv komentující konkurenci tady nemá co dělat.
Prochy
Profil
cHostcz:
Nikdo ho nesmazal, pouze byl přesunut do kontejneru, kvůli porušení pravidel zdejšího fóra.
Edit: Omlouvám se, nevšiml jsem si, že někdo odpověděl, než jsem to odeslal.
elbia
Hosting elbiahosting.sk
Profil
Radi by sme, i keď trochu oneskorene, reagovali na príspevok používateľa 'Tomkinss'.

Balík KLASIK má naozaj povolených 15 simultánnych požiadaviek avšak toto číslo je vcelku vysoké a pre bežné účely postačujúce. Ak by vybavenie jednej požiadavky trvalo 1 sekundu (čo je pri webových aplikáciach úplne bežné a možno aj vysoké číslo), limit teda znamená 15 (!) požiadaviek za sekundu alebo 900 (!) požiadaviek za minútu, čo je naozaj veľmi slušné. Na predmetnom webe bol problém v tom, že sa v pozadí využíval ako úložisko obrázkov pre X internetových fór, netreba sa preto čudovať, že limity nestačili. Limity je, mimochodom, možné za príplatok ľubovoľne navýšiť.
Väčšina poskytovateľov má zavedené takéto alebo podobné obmedzenia, bez nich to proste nejde. Nikto nemôže disponovať neobmedzeným výpočtovým výkonom a preto sa niektoré veci musia limitovať. Zároveň nie je pravda, že naše limity boli zavedené potichu zo dňa na deň a že o nich nikto nevie. Prevádzkujeme ich už cca 2 roky a každý klient má non-stop prístup ku grafom, ktoré znázorňujú ich aktuálne využitie (v našom administračnom rozhraní).

Čo sa záloh dát týka, väčšina tu už bola povedaná. Na webe máme uvedené, že vytváranie záloh je v cene služby avšak obnova dát je nieco úplne iné. Dokonca priamo v zmluve je napísané, že zálohy slúžia _výhradne_ pre naše potreby napríklad pre prípady zlyhania hardvéru.

Nakoniec by som rád dodal, že naša spoločnosť v súčasnosti hostuje vyše 4000 domén a sme 15. najväčší registrátor slovenských národných domén na svete. Označovať nás prívlastkom 'amaterizmus' je teda minimálne úsmevné :-)

Jozef Sudolský
ELBIA, s. r. o.
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Obnova ze zálohy za peníze je dost bězná věc, stačí si projít pár hostingů.
To omezení procesů je také standardní, co by takový hosting dělal v případě útoku na jeden web? Měli by to odnést i ostatní klienti na daném serveru? To je přece nesmysl.

0