Autor Zpráva
Brain32
Profil
Jsem úplný začátečník ,jde o toto nedávno jsem se registroval na www.ic.cz a registroval jsme si doménu třetího řádu zadarmo a vytvořil si zdarma Databázy ... Na tuto doménu jsme si nainstaloval pomocí návodu přes FTP wordpress ... Teď si chci zaregistrovat svojí vlastní doménu preš WEDOS a to .cz stojí to 140kč tak se chci zeptat je to stejné jako u ic.cz ? Zaplatim si doménu a pak si nikde zprovoznim databázy a naistaluju wordpress ? Jde mi oto abych si to nezaplatil a pak nevěděl co dál jsme uplný zelenáč děkuji moc

Moderátor Joker: Titulek „Prosím o radu s webhostingem“ byl moc obecný.
Zechy
Profil
Podle ic.cz stačí svému registrátorovi říct, aby DNS servery pro doménu změnil ns1.ic.cz a ns2.ic.cz, pak jen stačí doménu aktivovat v administraci na ic.
Joker
Profil
Brain32:
Doména je jen jméno, pak je ještě hosting.
Pokud jde o registraci domény i s hostingem, není to nijak složité, stačí si objednat doménu a nějaký hostingový tarif, zaplatit a počkat až přijdou přihlašovací údaje k administraci.

Pokud jde o registraci samotné domény s tím, že se na ní má napojit hosting jinde (třeba stávající u ic.cz), je to trochu složitější, ale mělo by stačit se zeptat u toho registrátora.

0