Autor Zpráva
Dědeček
Profil
Dobrý den,

Od 1.října je poviností mít na všech aplikací facebooku i https verzi. Chci se tedy zeptat jaký typ certifikátu doporučujete, pokud mám více subdomén a pokud subdomény tvořím často pro aplikace. Také jaký hosting nebo VPS doporučujete.

Děkuji za rady
wedos
Hosting WEDOS
Profil
Dědeček:
Od 1.října je poviností mít na všech aplikací facebooku i https verzi. Chci se tedy zeptat jaký typ certifikátu doporučujete, pokud mám více subdomén a pokud subdomény tvořím často pro aplikace. Také jaký hosting nebo VPS doporučujete

Dobrý den,
my zatím SSL u webhostingu nemáme, ale už se to brzo dostane "na pořad dne". Poptávka potom stoupá a tak to bude jedna z našich priorit pro další období.
Základní verze bude v ceně každého hostingu.

Nyní je jediné řešení VPS. Tam to není problém žádný. Na VPS je větší volnost a možnost si nastavit cokoliv co potřebujete, ale potřebujete nějaké znalosti operačního systému.
ninja
Profil
Dědeček: Pokud chcete SSL certifikát pro více subdomén, budete potřebovat wildcard verzi. Připoravte se že je 10-20x dražší než stejný certifikát jen pro jednu (sub)doménu.

Pokud jde o vlastní výběr konkrétního certifikátu, je potřeba zvážit důležitost (citlivost) webu, respektive uživatelů a jejich lokalitě. Dle toho zvolit poskytovatele. My používáme nejvíce Thawte, pro US uživatele je známější spíše Verisign. Pokud to není ritický projekt, postačí vám i RapidSSL.

gagi: Doporučit hosting, který ani nesplňuje základní požadavek (možnost SSL certifikátu), to vám těch 25 korun provize za to stojí?!
Dědeček
Profil
Ještě se zeptám .. můžu ušetřit když místo subdomény využiji složku v doméně .. tudíž míst http:/a.neco.cz využiji http://neco.cz/a/ .. nemusím v tomto případě kupovat wildcard a můžu koupit normální ssl certifikát pro neco.cz ?
ninja
Profil
Dědeček: Ano, tímto způsobem ušetříte.
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Zdravím

Co se týká výběru certifikátu, tak doporučuji www.startssl.com, který má certifikát pro jednu doménu zdarma. Pokud byste chtěl wildcard, tak to stojí 60 dolarů na 2 roky. Osobně mi běží jedna aplikace na FB a používám certifikát zdarma.

SSL nabízí hodně hostingů, viz například hostingy se SSL a vlastním certifikátem.
Dědeček
Profil
Já jsem na wedosu a jsem spokojen, radši si zaplatím za VPS 200kč měsíčně než za špatný balíček např. u gigaserveru který má už několik let stejnou neschopnou správu webu. Takže budu muset přejít z wedos hostingu na wedos VPS a zaplatit SSL na jednu doménu a místo subdomén používat jen složky v doméně. Děkuji za odpovědi :)

0