Autor Zpráva
Jiřík
Profil
Ahoj všem, mám hosting a doménu u station.cz vyskytl se mi nějaký problém a tak mi jej vyřešili přeunutím na jiný server, ale s tím přišlo spousta jiných problémů a na moje dotazy a připomínky reagovali jen velmi neurčitě se slibem že to bude v určitý den hotové, ale nic se neděje, nasledovalí další dotazy, ale bez reakce. napsal jsem jim i stížnost a také bez reakce.... jsem u nich 5roků a nic podobného za tu dobu nepředvedli. Máte někdo podobnou zkušenost z poslední doby se station.cz?

Moderátor Davex: Titulek „station.cz“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Plaváček
Profil
Jiřík:

Popravdě musím konstatovat, že i dva mí větší klienti zaznamenali v poslední době nějaké potíže s funkčností a podporou, což vyřešili přestěhováním několika projektů k jinému webhostingu.
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Pokud jste nespokojen změnte poskytovatele.
Joker
Profil
Jiřík:
Můžete uvést o jakou doménu se jedná (viz i pravidla)?
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Jo a ještě jedna věc, před pár měsíci byl station.cz prodán viz.

Jinak u nich na webu se dozvíte, že měli nějaké problémy s db servery a že to celé migrují na nové. Možná by stálo i za to napsat co máte za problém.
Jiřík
Profil
Začalo to tím, že jsem začal zkoušet wordpress (wp) a nějak na to nestačil memory limit, tak jsem požádal o navýšení tohoto limitu. Na to mi převedli účet na jiný server. Jenže po převodu se mi v administraci nezobrazují mnou dříve založené databáze, databáze založená na současném serveru s názvem Localhost lze sice založit db, ale na tu db nelze instalovat cms ani jiné, nefunguje připojení přes ftp. Tch. podpora mi slíbili, že ve čtvrtek bude vše ok. Je neděle a stav trvá a to bez odezvy.
Že je koupil někdo jiný vím, ale to snad není důvod, abych to měl brát jako omluvu. Celých pět roků bylo vše ok a cokoliv jsem potřeboval nastavit či poradit tak byli vždy ochotní a reagovali téměř okamžitě a to i v noci a toto co tu popisuju za problém se stalo poprvé a proto nechci hned házet flintu do žita. Ale pokud se toto stalo i jiným uživatelům a děje se to dýl, pak mám důvod jit jinam, kde si platícího klienta váží.
Jiřík
Profil
www.jirikovovideni.eu
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Naopak, to že je někdo koupil, může klidně znamenat to, že tam změní celý tým lidí a nebo se to budou snažit převést na svůj vlastní hosting. Tím nechci říct, že se toto stalo.

Pokud však máte takovéto problémy značí to jen jediné, jejich podpora stojí za nic, protože není přece možné převést web na jiný server a nepřevést to i s DB. Nehledě na to, že nechápu proč kvůli navýšení memory limitu vás museli převést.
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
Jiříku, kolegové Vás přesunuli na s07, který jste si vybral, ten však funguje jako "VIP" server, a funguje trochu jinak, než zbylé servery (a to kolegové nejspíš nevěděli). Tento má databázi MySQL lokálně, ostatní jej mají na vyhrazených databázových serverech. A s tím si administrace neumí poradit. Vím, že jsem ty Vaše emaily před týdnem nebo dvěma četl, ale nevím, jestli bych je znova našel. Jestli můžete, napište ještě jednou email, já Vás přesunu někam mezi ty "normální" hostingové servery, kde to bude fungovat a kde je vyšší paměť v php ;).

Michal666:
Michale, databáze se nepřesunuje, protože nejede na stejném serveru jako weby. Může tedy zůstat tam, kde je. Máme separátně několik databázových strojů. Kvůli memory_limitu se přesunuje mezi servery proto, že některé servery už naplnily svou kapacitu a na jednom z nich (to bude asi ten, kde běžel Jíříkův web) je paměť 64 MB, na zbytku 128. To tak nastavil původní provozovatel a my to tak necháváme, protože toto je zrovna jeden z těch serverů, který již naplnil svou kapacitu. Nové hostingy se na něj nedávají a nechceme riskovat nestabilitu případným navýšením paměti. Proto to řešíme přesunem na jiný server, který je hotový během několika sekund. Michale, ještě tě i můžu ubezpečit, že se Station nijak nikam převádět nebude a bude žít dál svým vlastním životem. Ale díky za tvou brilantní analýzu ;).

Plaváček:
S převzetím hostingu jsme museli provést různá bezpečnostní opatření, protože stav serverů, když jsme je převzali nebyl zrovna... ideální. Proto bylo třeba v php zakázat některé funkce (exec a podobně) - ty sice na Stationu všude zakázané byly, ale php to nějak nepobralo a šly normálně spouštět. Tak je to teď zakázané ještě přes suhosin. Kompletní popis změn a jejich odůvodnění je napsáno v administraci. Drtivé většiny klientů se to nijak nedotklo a hlavně to zcela minimalizovalo nějaké budoucí problémy. (P.S. vím, že existuje řešení, kdy ty funkce nemusejí být zakázané a není to žádné bezpečnostní riziko, ale to by znamenalo absolutní překopání celého již zavedeného funkčního hostingu, čímž bychom asi udělali víc škod než užitku.)
Jiřík
Profil
djlj:
Dobrý den, jen škoda, že to řešíte po tak dlouhé době a až na foru a ne osobně e-mailem, který byste jistě našel ve vaší db pod doménou kterou jsem uvedl výše. Jen uvedu na pravou míru Váš výrok
kolegové Vás přesunuli na s07, který jste si vybral
Já si jej nevybral. Já požádal o řešení, bylo mi nabídnuto na výběr a já poprosil, aby vybrali server podle svého tak aby to fungovalo, protože v tomto nemám zkušenosti.. Nicméně se tedy s váma spojím e-mailem a zkusíme to dořešit a snad už se mi konečně dostane odpovědi a řešení.. Děkuji vám za odezvu.
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
Aha, už jsem se ptal kolegy, přesunul Vás tam prý omylem. No já to předtím neřešil, protože Vám na to odpovídal kolega. Teď vidím v mailech, že Vám slíbil, že se na to podívá, ale to už neudělal :). Já na tom řešil jen to, proč ta administrace ty databáze nezobrazuje, ale už jsem nevěděl souvislost, proč tam vlastně jste. Teď jsem Vás přesunul na s14, tam je 128 MB memory_limit, tak by to mělo být ok. A omlouvám se za pozdní vyřešení. Už jsem odepsal i emailem na původní tiket.

0