Autor Zpráva
blast3r
Profil
Dobrý deň,

Zaujímal by ma váš názor na hosting v zahraničí - konkrétne v USA.

Jednalo by sa o VPS-ku so systémom Win2k8 R2, bude tam bežať náročnejšia aplikácia na výpočty.
Avšak samotný web nebude mať veľký traffic, možno tak 100 užívateľov.

Keďže sa jedná o nekomerčný projekt, každý cent(koruna) sa hodí.
Ročne sa tam dajú ušetriť nemalé peniaze.

Jedná sa mi však o dostupnosť:
Môže sa stať, že bude moja aplikácia nedostupná z európy prípadne komunikácia extrémne pomalá?

Ďakujem za vaše názory.
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
No a jak výkoná ta VPS bube a kolik za ní bude platit. Prosím cenu i s licencí windows.

Jinak ping do ameriky je přece jen menší, přece jen než ty elektrony přeplavou to nějakou dobu trvá.
blast3r
Profil
Ten hosting VPS bude "zdarma", keďže sa jedná o nášho partnera...
(Zadarmo dnes nič nie je, vyvíjame pre neho jednu aplikáciu ako protislužbu, ale stále je to lacnejšie)

Ako som spomínal, jedná sa mi o dostupnosť z Európy.
Viem, že dnes je trend opačný, firmy chcú mať čo najbližšie svoje servery k zákazníkom, a nie opačne ako to ideme urobiť my.

Ale je možné, že sa obávam úplne zbytočne...
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Já mám servery ve Francii, ping tam je kolem 20-30ms což je dost v pohodě. Jaký je ping do ameriky na ten Váš server si musíte vyzkoušet sám.

Co se týká VPS "zdarma", tak to je asi na Vás si spočítat jestli je lepší si zaplatit VPS/dedikač nebo se upsat někomu něco vyvinout. Otázkou ještě je kdo se o VPS bude starat a zda je tam nějaká administrace.
Someone
Profil
blast3r:
Jinak ping do ameriky je přece jen menší,
Spíš naopak né? čím jsou elektrony "pomelejší" tím je ping větší.
Michal666
Hosting web4ce.cz
Profil
Someone:
Máte pravdu, něco jiného jsem napsal než jsem myslel, ping je větší samozřejmě.
warman
Profil
ping z ameriky je okolo 100ms.
blast3r
Profil
Tak keď som to dnes podrobne testoval tak ping je priemer 90 ms, packet lost okolo 0,01 percenta.

Balík o veľkosti 100 MB bol stiahnutý priemernou rýchlosťou 178 kB/s (skoro 1Mb/s)...

Myslím si, že to bude dostačujúce :-)
warman
Profil
blast3r:
podle toho na co :) 178KBs je hodne malo, to se prumerna stranka nacita skoro 2 sekundy.

0