Autor Zpráva
moom
Profil
Lidi zlatí, mám prosím dotaz. našel jsem na webu článek, kde se píše, že zahraniční
webhosting je o několik tříd jinde. Už mně to říkal i kamarád, ale nějak jsem to moc
neřešil. No je to slovo do pranice, bez nějakých podrobnějších specifikací...

No a včera z dlouhé chvíle jsem tedy koukl na nabídku z daného článku.
Konkrétně se tam doporučuje webhosting Site5 (možná jde o nějakou reklamu
s osobním profitem), ale když jsem viděl ceník, tak jsem si uvědomil, že musím něco změnit.
Že jsem asi typická česká knedla a dělám něco špatně...

Já tady v ČR využívám webhosting u nejmenované firmy, doporučuji ho i lidem, když chtějí udělat
webové stránky, takže ona firma, má už asi deset webhostingů z mé strany. Většinou cena stojí
plus mínus cca 1200 Kč. Nepotřebuji nikdy nic složitého. Jenom nějaký prostor, možnost ovládat
.htaccess, PHP, nějakou tu databází, domény třetího řádu atd. možnost nainstalovat Wordpress,
Joomla, Indexhibit, nebo Drupal. Dokonce mám jenom jednu databázi a když testuji šablony
tak jsem si redakční systémy nainstaloval s jiným prefixem :)

No, ale když si chci udělat další doménu, tak jsem si myslel že musím mít další webhosting.
Dokonce teď přišel klient, že má zaregistrováno pět domén a chce je mít všechny funkční.
No a na Site5 koukám, že za cenu cca 190 Kč měsíčně mám neomezený počet domén.
Jsem vůbec netušil, že něco takového funguje. Já mám zaregistrováno pár domén, ale nemám
k nim webhosting, protože jsem nechtěl platit dalších 1200 Kč za další jeden hosting.

Otázka tedy zní, jestli máte prosím nějakou zkušenost s touto firmou (Site5).
Asi rychlost odezvy PING nemá smysl, protože půl sekundy nikdo nepozná.
Leda z pohledu SEO, jestli neexistuje nějaká priorita pro webhostingy na daném území,a
ale to je asi taky blbost... Koukám, že mají server v Holandsku, takže to není půl
světa.

Omlouvám se, ale serverům vůbec nerozumím, pohybuji se spíše v grafice
a ovládám jenom HTML, CSS, jQuery a nějaké fičury okolo.

Co mně prosím můžete doporučit? Možná by byl lepší rovnou nějaký VPS virtuální server,
ale to bych asi nezvládl rochodit, tedy respektive vůbec netuším co to obnáší.
Mám tedy přejít do zahraničí, nebo existuje v ČR nějaká firma s dobrou referencí,
kvalitním rozhraním služeb jako je třeba zmiňovaná Site5 s cenou do 200 Kč měsíčně.
Mike8748
Profil
savana.cz nabízí multihosting (neomezeně domén) ke všem tarifům
Active24.cz nabízí multihosting (pro 5 nebo 10 domén)
OneBit má pro tarify WebProfi a WebCool možnost 3 a 5 domén
LosFilipos
Profil
Používám wedos.cz - mají "neomezený" webhosting za celkem rozumnou cenu. A s programem pro neomezený počet aliasů se vejdeš do těch 200 Kč bohatě. Administrační rozhraní mají podle mého velmi přehledné a nikdy nebyl problém nic nastavit (domény, ftp účty, databáze atd...)

Zajímalo by mě, co si o tomto hostingu myslí ostatní.
moom
Profil
Paráda, děkuji za linky na české webhostingy.
Kouknu na to. Savana i Active působí dobře.

Kurňa jestli já dneska zjistím, že platím nesmyslné částky
a nesmyslné služby.... a to jsem zrovna zaplatil webhosting
příští rok. Mně asi klepne :)

Má někdo zkušenosti se zahraničím? Jestli může být někde
problém. Zmiňovaný webhosting má nekonečně domén druhého
řádu a neomezený prostor. jestli nebude někde háček :)
wedos
Hosting WEDOS
Profil
Dobrý den,
SEO je otázka. Podle všeho se v mnoha směrech přeceňuje vliv IP adres a dalších věcí. Každý na to má jiný názor. My máme naše projekty (delší dobu provozované) projekty na prvních nebo druhých místech ve všech vyhledávačích a nějaké kouzla s IP adresami neřešíme. A máme to na docela obecná slova... (například http://search.seznam.cz/?aq=-1&oq=poji%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD&sourceid=szn-HP&thru=&q=poji%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD nebo http://search.seznam.cz/?q=pr%C3%A1vn%C3%ADk&sId=3NSsy4nrwmhQT197XGfB&aq=-1&oq=pr%C3%A1vn%C3%ADk&sourceid=top&thru= nebo https://www.google.cz/#hl=cs&output=search&sclient=psy-ab&q=pr%C3%A1vn%C3%ADk&oq=pr%C3%A1vn%C3%ADk&aq=f&aqi=g4&aql=&gs_sm=3&gs_upl=1605l2910l0l3253l7l7l0l0l0l1l265l1340l0.4.3l7l0&gs_l=hp.3..0l4.1605l2910l0l3253l7l7l0l0l0l1l265l1340l0j4j3l7l0&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.,cf.osb&fp=6ca63a614fbce6ee&biw=1101&bih=711 )

Pokud jde o webhosting, tak třeba u nás (www.wedos.cz) neomezujeme:
- velikost prostoru
- počet subdomén, počet ftp účtů
- počet mailů
- počet databází (tam je omezení na velikost 1GB)
- přenos dat a ani rychlost
Máme Memory_limit 128MB pro každý z 5 současně běžících PHP procesů. Jen pro PHP tedy máte 640MB RAM plus další RAM pro html, maily, databázi...
To vše pro 2 domény za 25 měsíčně bez DPH.
Pokud chcete více domén, tak si lze přikoupit Neomezený počet aliasů za 55,-Kč bez DPH měsíčně. A tam si potom můžete dát domén kolik chcete.
K tomu všemu máte skutečnou nonstop podporu přes chat, e-mail a telefon. Kompletně automatizovaná administrace. Vše běží na značkových serverech FUJITSU. Vše je spolehlivé a výkonné.
Každý takový hosting zvládne 10-15 tisíc návštěv na WordPressu za den.

Díky všem těmto parametrům jsme za poslední rok jednoznačně nejrychleji rostoucí hosting v ČR.
VPS máme také, ale pokud nemáte speciální požadavky na nastavení, tak určitě použijte webhosting. Za menší cenu máte méně starostí a lepší výkon.
Medhius
hosting.blueboard.cz
Profil
moom:
jestli nebude někde háček

Háček je většinou v pomalém načítání stránek, přesněji řečeno dlouhých odezvách. Servery zahraničního hostingu jsou umístěny daleko v zahraničí, ale vy na ně potřebujete přistupovat hlavně z ČR. Takže není výjimkou počkat si i několik sekund na zobrazení stránky.

Samozřejmě to tak také být nemusí. Ale bývá to tak neuvěřitelně nepříjemné, že to naštve návštěvníky vašich stránek a nakonec i vás.

Platit nový hosting pro každou další doménu je dnes opravdu nesmysl, bohužel v ČR se toho pořád hodně hostingů drží a ždímají zákazníky.

My (Hosting Blueboard.cz) jsme mezi prvními nabídli více domén na jednom hostingu, tedy tzv. multihosting.

Za 95 Kč měsíčně (včetně DPH) si umístíte až 5 domén, na každé je možné mít vlastní emaily. To vše s bleskovou odezvou a hlavně (!) ochotnou českou podporou.

0