Autor Zpráva
Nexus S
Profil
Ahoj všichni,

nejdříve řeknu, že se v tom moc nevyznám, lépe řečeno, mám guláš v tom, co lze a co nelze s doménami provést.


Tak tedy přečetl jsem si tu, že na freehosting 'pravděpodobně' nedostanu doménu ve tvaru "doména.cz", takže si musím pořídit webhosting. (Pokud je to u freehostingu na Endora.cz jinak, tak mě prosím upozorněte - když na jejich stránkách dám "ZAREGISTROVAT DOMÉNU", tak se mi nabídnou možné hostingy a je mezi nimi i free.)


Každopádně teď mám své stránky na jejich Free hostingu a dost mi vyhovuje, stránky tam mam chvíli a nijak jsem nesledoval, jaké jsou dnes nabídky na hosting. Ale dříve, když jsem registroval na ic.cz nebo webzdarma.cz, tak proti nim je Endora jak ráj pro Freehosting ;)

Teď tam mají akci na .eu doménu za 50,- (což o tu doménu mi ani moc nejde, klidně bych dal i ty 200,- za .cz doménu - jde o to, že pokud jde dostat tato doména tvaru "domena.přípona" (domena.cz/domena.eu) na jejich free hosting, tak bych to rád využil dokud na stránce není milión kvalitního obsahu (dobře zpět na zem... ) :D. A jelikož mi podmínky free hostingu vyhovujou, tak bych měl rád web na něm spolu s doménou. (Na placený bych konec konců mohl přejít kdykoliv, ne?)


A teď asi to nejdůležitější, zajímalo by mě, jak donutím, aby se zobrazovala doména "doména.cz"=hezká doména.... místo "doména.4fan.cz"=hnusná doména?
Když už mám rozjeté stránky s 'hnusnou' doménou a zakoupím 'hezkou' doménu, musím stránky přesunout na nový hosting s tou novou doménou nebo se dá nějak 'hnusná' doména předělat na 'hezkou'?
A pokud se musí stránky přesunout, stačí pouze překopírovat to co je na serveru a pojede to nebo je v tom další háček (háčky)?


Děkuji všem za přečtení, možná několikanásobné k pochopení, a zodpovězení otázek! ;)
AlastorM
Profil
U Endory si lze pořídít doménu druhého řádu a využívat pro ni freehosting. Ta možnost je hned na hlavní stránce. Po registraci domény - ta půjde určitě zaregistrovat i v administraci vašeho účtu, kde by pak měla být asi přímo přiřazena k vašemu účtu přesunete svůj web do patřičné složky (v závislosti na tom, zda na webu používáte nějaký redakční systém, apod) bude buď stačit pouze přesunout soubory, nebo bude třeba udělat více.

Nevím jak je to u endory, ale pokud se pro doménu vytvoří samostatná složka, tak tam pouze přesunete svůj web a na místě, kde jste měl soubory svého webu stačí vložit soubor .htaccess a přesměrovávat lidi na novou adresu. Ale to vám poradí i na foru podpory endora.cz mnohem lépe, takže je lepší se ptát přímo tam, kde je to vhodnější. Případně zde odpoví někdo, kdo Endoru používá.
Nexus S
Profil
Paráda, díky moc za odpověď ;) Určitě se tedy zeptám tam.

0