Autor Zpráva
Sylar
Profil
Zdravím,
sháním vhodné VPS pro web s fulltextovým vyhledáváním + možnost si nastavit nastavení fulltextu (ft_min_word_len, ft_boolean_syntax a další), v databázi jsou tabulky i se statisícovými až milionovými zázanamy, ve kterých se hledá, návštěvnost webu stovky UIP / den, do budoucna jsou předpokládané tisíce UIP / den. Velikost disku stačí klidně jen pár GB. K VPS bych také potřeboval buďto administraci, ve které by se dalo vše nastavit, ideálně např. vč. aliasů, cronů atd. NEBO mít v ceně pronájmu VPS podporu 24/7, která by vše byla ochotna nastavit.

Na hosting.cz jsem našel přehledy různých VPS, ale nevím jaké parametry jsou pro výše popsaný web potřeba, aby rychle běhal a měl co největší možnosti v nastavení.
Našel jsem např.
- Procesor: 1x 2GHz jádro, 64bit, AMD Paměť RAM: 512MB ECC DDR3/1333 Pevný disk: 16GB SATA3
- * virtualní server * 15 GB prostor * 1x CPU 400 Mhz * 384 MB RAM * multihosting * neomezený počet domén 2. řádu
- 5 GB prostoru, 256 MB RAM, CPU XEON E5620/E5430 (1x jádro), konektivita 1 Gbps

Nevím jestli by to na popsaný web stačilo nebo by se naopak "vůbec nerozběhl". Mohl by mi někdo znalý poradit?
hexageek
Hosting hexageek.com
Profil
no potrbujete dle me v tomto pripade optimalne min 1GB RAM. Tim bych zacal. To co uvadite jsou nejjednodusi VPS
Sylar
Profil
hexageek:
1gb ram kvůli té návštěvnosti nebo rozsáhlé databázi nebo vyhledávání v databázi? a rychlost procesoru také hraje nějakou významnější roli při rychlosti stránek nebo na té tolik nezáleží?
hexageek
Hosting hexageek.com
Profil
kvuli rozsahle DB, a mnozstvi indexu a fulltextu co by se natahovalo dpo mati.. . Rychlost CPU ma vyznam pri indexacich a dalsich vecech..


muzu se zeptat co presne chcete realizovat ?? Pripomina mi to jeden fulltext search engine..
Sylar
Profil
nene nedělám další google :) jedná se o srovnávač zboží, jinak díky za info
hexageek
Hosting hexageek.com
Profil
a jo v tom pripade doporucuju zacit s http://www.hexageek.com/pages/vps-start nebo jinou variantou od konkurence, ale aby tam bylo min 1GB RAM, jakmile bude vetsi narocnost zvysovat CPU a RAM. Predinstaluje se tam MySQL+Apache+PHP a nastavi limity dle pozadavku na fulltext co mate

0