Autor Zpráva
fajnsmeker
Profil
Viete mi poradiť takýto hosting? Dôležité je aby si web nemohol nikto spojiť s mojim menom / firmou.
Joker
Profil
Nějaký freehosting, kde k registraci stačí e-mail. Dál už to záleží na požadavcích na míru „utajení“.

U normálního hostingu s doménou asi použít něco na způsob bílého koně, tedy přesvědčit nejlépe úplně cizího člověka se kterým nemáte nic společného, aby to napsal na svoje jméno.
To má tu zjevnou nevýhodu (krom toho, že v závislosti na požadované míře utajení je tam pořád ještě dost věcí, které by se musely vyřešit), že formálně bude majitelem ten bílý kůň a vcelku kdykoliv může web převzít a případně zrušit.
fajnsmeker
Profil
dakujem za informácie, kľudne môže byť napísaný aj na moje meno, nejde o nič nelegálne. web bude obsahovať mierne koktroverzný obsah a nechcem aby si cez whois mohol hocikto nájsť moje meno.
final
Profil
pre Slovensko existuje hosting(+domény) kde pokiaľ viem netreba zadávať žiadne fakturačné údaje. Platí sa to ale cez nejakú špeciálnu kartu. Stránka www.warta.sk

p.s. ale cena sa mi zdá zbytočne vysoká ;)
Joker
Profil
fajnsmeker:
nechcem aby si cez whois mohol hocikto nájsť moje meno
Ve WHOIS jsou údaje toho, kdo si doménu pořídil.
Hodně lidí to řeší jednoduše registrací domény na smyšlené kontaktní údaje. Ovšem teoreticky by registrátor měl po zjištění, že údaje ve WHOIS neodpovídají skutečnosti, měl vlastníka domény vyzvat k jejich aktualizaci a když to vlastník neudělá, zrušit registraci domény.
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
Joker:
Ovšem teoreticky by registrátor měl po zjištění, že údaje ve WHOIS neodpovídají skutečnosti, měl vlastníka domény vyzvat k jejich aktualizaci a když to vlastník neudělá, zrušit registraci domény.
Třeba CZ NIC tohle dělá poměrně běžně (i s tím posledním krokem - zrušením domény).
Keeehi
Profil
djlj:
A že si to někdo vymyslí zjistí NIC jak?
Joker
Profil
V [#5] jsem ještě zapomněl, že pokud by vadilo veřejné zobrazení třeba telefonu nebo e-mailu, tak ty se ve WHOIS výpisu dají skrýt.
Davex
Profil
Keeehi:
Pošle doporučený dopis s dodejkou.

Doplním Jokera, že od 1. června 2012 lze v kontaktu domén .cz skrýt i poštovní adresu za podmínky, že je majitel fyzická osoba s validovaným účtem MojeID.
Keeehi
Profil
Davex:
Pošle doporučený dopis s dodejkou.
Pokud mají podezření, tak následné ověření mi je jasné. Co mi jasné není je to, jak to podezření získají. Pokud tam zadám třeba Sládková Iva, Na Nivách 1050/18, Praha, Michle, 141 00 (vlastník domu který jsem si náhodně vybral v katastru nemovitostí) tak jak zjistí, že to mají kontrolovat? Pokud se moje stránka bude chovat slušně, tak si mě snad přece všímat nebudou a pokud naopak bude třeba porušovat zákony, tak mi ji zablokují tak jako tak ne?
_es
Profil
Keeehi:
jak to podezření získají. Pokud tam zadám třeba ... tak jak zjistí, že to mají kontrolovat?
Niekto im to podozrenie nabonzuje. Napríklad niekto, komu (trebárs konkurencii) vadí, ako je doména používaná.

Pokud se moje stránka bude chovat slušně, tak si mě snad přece všímat nebudou
Ak bude používanie domény „slušné“, prečo vymýšľať nepravdivú identitu? Čo ak potom nepravdivej, no skutočnej, identite pripadne na základe zadaných údajov doména?
Keeehi
Profil
_es:
Napríklad niekto, komu (trebárs konkurencii) vadí, ako je doména používaná.
Konkurence asi neví, že je to falešné jméno. A jestli je to běžná praxe, tak to se pak NIC ale udopisuje.

Čo ak potom nepravdivej, no skutočnej, identite pripadne na základe zadaných údajov doména?
Tak ta identita může být skoro skutečná. Pokud nechám skutečné příjmení a adresu a jméno si vymyslím, nápadné to rozhodně nebude a pokud se náhodou nestrefím třeba do jména dcery nebo sestry nebo tak něco, ani takový člověk existovat nebude.
Ivy
Profil
Zajisté by to mohlo vadit i paní Ivě Sládkové. Pokud s tím nebude souhlasit jak psal [#2] Joker.
jenikkozak
Profil
Ivy:
Zajisté by to mohlo vadit i paní Ivě Sládkové. Pokud s tím nebude souhlasit jak psal [#2] Joker.
Jenomže ona o tom ani nebude vědět. Je silně nepravděpodobné, že by šla každý rok na internet kontrolovat, jestli na ni náhodou někdo nenechal napsat doménu.
Joker
Profil
Keeehi, jenikkozak:
Ono záleží kolik práce si s tím dotyčný dá, adresa „X Y, Ulice 12, 11111 Praha“, asi nebude pravá.
Konkurence to může zjistit třeba tak, že se pokusí tu osobu kontaktovat (třeba ohledně prodeje domény) a zjistí, že to není skutečný vlastník.
djlj
Hosting subreg.cz
Profil
Keeehi:
A že si to někdo vymyslí zjistí NIC jak?
Přesně jak píšou kolegové. A pokud se neplatná adresa potvrdí (jestli posílají dopis, si nejsem jistý), pak posílají několik upozornění, aby držitel provedl nápravu - když tak neučiní, doménu zcela zruší.

0