Autor Zpráva
ato3
Profil
Dobrý den,

chtěl bych požádat o radu ohledně webhostingu. Doposud jsem byl zákazníkem C4. Byl jsem spokojen, ale jejich kapacity nestačí na můj provoz.
Moji doménu měsíčně navštíví v průměru 60.000 unikátních návštěvníků a provede se 600.000 hitů, jak uvádějí AWStats.

Tento trafic bude mít do budoucna tendenci ještě více růst. Možná i dvojnásobně.

Potřebuji PHP, MySQL, https, myslím, že nic velmi pokročilého.

Budu na tom provozovat aplikace v Nette, které budou používat FB API.

Doporučíte mi webhosting, který tuto zátěž zvládne bez problémů? VPS se trochu bojím, kvůli nastavování a správě serveru.

Děkuji.
jenikkozak
Profil
ato3:
Moji doménu měsíčně navštíví v průměru 60.000 unikátních návštěvníků a provede se 600.000 hitů, jak uvádějí AWStats.
Není návštěvník jako návštěvník a není hit jako hit. Má stránka má u C4 návštěvnost mnohem vyšší a s žádným omezením jsem se nesetkal. Bude lépe, pokud specifikujete, o jaký typ dat se jedná - jestli je problém s jejich přenosem, nebo zpracováním na serveru.
ato3
Profil
jenikkozak:
Nejedná se dle mého o nic příliš neobvyklého. V podstatě se využívá FB API a generování obrázků pomocí FW Nette a třídy Image. Popřípadě jednoduchá práce s databází.
jenikkozak
Profil
ato3:
Máte změřeno, kde je úzké hrdlo? Není třeba problém v odezvě Facebooku?
ato3
Profil
jenikkozak:
To bohužel netuším a ani nevím, jak to ověřit. Bylo mi pouze od provozovatele hostingu řečeno, že zatěžuji hosting příliš velikým provozem.
Keeehi
Profil
ato3:
Tak se ho zeptej, jestli se jedná o nějaký konkrétní script, nebo se to týká všech.
jenikkozak
Profil
ato3:
Zkuste se jich zeptat, kde je konkrétně problém. Pak se dají optimalizovat skripty, upravit dotazy na databázi, změnit databázové indexy, snížit datová velikost obrázků a videí, snížit počet dotazů na server...
A kdyby to nešlo nebo se Vám nechtělo, myslím, že by Vám mohl třeba vyhovovat webhosting od Wedosu, který má tady dole na stránce reklamu.
ato3
Profil
Keeehi, jenikkozak:
K databázi jsem příliš nepřistupoval. Jde asi spíše o zatížení generováním obrázků a přístupem k FB API, ale to oni stejně nezjistí, která část skriptu zatěžuje server nejvíce, ne?

Wedos jsem už viděl, líbí se mi. Snad to bude zvládat..
Keeehi
Profil
ato3:
Pokud to máte všechno v jednom scriptu, tak to asi nezvládnou, různé scripty by snad měli být schopni rozlišit.

O jakou zátěž vlastně jde? Příliš vytěžujete procesor, zahlcujete paměť, nebo se jim nelíbí objem přenesených dat?
ato3
Profil
Keeehi:
Obvykle je to jeden skript.
Bylo mi řečeno pouze doslova: "dnes dochází k přetížení serveru doménou". Nic víc a bylo mi doporučeno vlastní serverové řešení.

A došlo mi, že tu hodnotu 60.000 jsem spočítal trochu špatně, když tam proklikne nyní asi 1.600 lidí za hodinu. Za den tedy asi kolem 35.000. Tak za měsíc kolem 1.000.000 prokliků k aplikaci.
Keeehi
Profil
ato3:
Tak je požádejte o přesnější vyjádření. Jestli to chtějí nějak řešit, měli by vám ho poskytnout.
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
Můžete zkusit ještě naše VPS www.vas-hosting.cz/virtualni-server.html Máme servery zkonfigurované tak, že se o ně nemusíte v podstatě starat. Jsou kvalitně předinstalované, s webovou správou, běží na nich automatické aktualizace atd. Už v základu je na serveru nainstalovaný např. munin na jehož grafech vidíte vše I/O operace, CPU, RAM pěkně na grafu.. Takže podobné problémy lze lépe odhalit.
wedos
Hosting WEDOS
Profil
Dobrý den,

zkuste náš základní webhosting za 25,-Kč měsíčně bez DPH, který zvládá 10-15 tisíc návštěv za den na WordPressu, což není nějak optimalizovaný CMS.
Pokud by to bylo málo, tak za 100,-Kč měsíčně bez DPH máme NoLimit Extra, který zvládne cca3x tolik.

To co píšete by měl zvládnout, ale vše záleží o tom jak máte udělané skripty. U nás je (v podstatě) jediným omezením počet současně běžících PHP procesů, který je 5 nebo 10 u té druhé verze.
jenikkozak
Profil
ato3:
Mohl byste nám, prosím, napsat, jak byla situace vyřešena, a především jak se k ní postavil Český webhosting?
ato3
Profil
jenikkozak:
Toto mi napsali:
problémy s Vaší doménou spíše řešili kolegové, kteří Vám pošlou doplňující informace. Za mě mohu říci: některé Vaše scripty se zpracovávaly velice dlouho a velmi často nebyly korektně ukončeny. Systémové procesy tak zůstávaly viset a čekaly na dokončení. Toto chování se dělo i přes nastavení příslušných direktiv v php.

Pro mě poměrně nicneříkající.. zkusím webhosting NoLimit u wedosu.
Jan Tvrdík
Profil
ato3:
zkusím webhosting NoLimit u wedosu
Pokud to, co ti napsali, je pravda, tak je bohužel dost reálné, že u wedosu bude situace o mnoho horší, protože wedos omezuje počet procesů. To v praxi znamená, že pokud v aplikaci máš nějaké déle běžící skripty (což může být klidně komunikace s FB nebo generování miniatur), tak při větším počtu požadavků bude web pro většinu návštěvníků krátkodobě nedostupný. Na druhou stranu pokud tam ten problém bude, tak od podpory wedosu se pravděpodobně dozvíš užitečnější informace, než od Českého hostingu. Osobně si myslím, že Onebit nebo tojeono by byly lepší volbou.
ato3
Profil
Jan Tvrdík:
No případně je u wedosu možné přejít na NoLimit Extra. A pokud by nestačilo ani to, tak VPS. Mám však trochu problém s tím, že jsem VPS ještě nikdy nespravoval a nevím, zda se toho bát. Základy linuxu mám, i nastavit webserver s php a mysql bych s trochou námahy zvládl asi. Problém by nastal, kdybych chtěl nastavit další subdomény, upravit DNS apod.
Jan Tvrdík
Profil
ato3:
Mám však trochu problém s tím, že jsem VPS ještě nikdy nespravoval a nevím, zda se toho bát.
Pokud se jedná o výdělečný web s daty, které potřebují nějakou ochranu, tak to není dobrý nápad. Odjedeš na dovolenou do zahraničí, na serveru se něco rozbije nebo ho někdo hackne a máš o problém postaráno.
ato3
Profil
Jan Tvrdík:
Jedná se o výdělečný web, ale ne tolik, abych si mohl dovolit administrátora VPS, takže bych to musel vzít na svá bedra.

Dle toho, co napsal Karel Dytrych, tak tyto servery www.vas-hosting.cz/virtualni-server.html se dají nastavit celé z administrace, což by nemusel být problém. Je to tak, že opravdu není potřeba nějakých velikých administrátorských znalostí pro vedení tohoto VPS?
wedos
Hosting WEDOS
Profil
Jan Tvrdík:
U nás sice neukončené procesy mohou zůstat "viset", ale zase máme kratší timeout, který to ukončí. Další možností je generovat co nejvíce věcí jako html, protože to se nepočítá do procesů PHP.
S něčím podpora dokáže poradit a tak můžete zkusit. V případě potřeby můžete službu zrušit.
Jan Tvrdík
Profil
ato3:
Je to tak, že opravdu není potřeba nějakých velikých administrátorských znalostí pro vedení tohoto VPS?
Obecně na běžné věci není potřeba moc rozsáhlé znalosti. I wedos má webové klikátko. (Nejlepší má dle mých informací websupport, ale osobně jsem ho nezkoušel.) Ten důvod, proč se „bát“ VPS jsou situace, kdy něco selže. VPS znamená plnohodnotný operační systém a ten může selhat v podstatě kdykoliv. A pokud to selhání neumíš řešit nebo nemáš někoho, kdo to za tebe okamžitě začne řešit, tak ztrácíš peníze.
Karel Dytrych
Hosting vas-hosting.cz
Profil
Naše aplikace systém nijak neohýbají takže např. fungují i automatické aktualizace, vše je nastaveno standardně, na standardních místech takže obvykle zásahy mimo VPS Centrum nijak nevadí a opačně nastavení domén apod. přes VPS Centrum nijak neovlivňuje OS. Když něco selže, tak je to velmi často nějaká prkotina co nezabere ani 5 minut, v tom případě normálně poradíme či rovnou opravíme... časově náročnější operace samozřejmě k doúčtování jsou....

0