Autor Zpráva
Grelek
Profil
Zdravím,
pohrávám si s myšlenkou, že bych si zakoupil vlastní VPS. Chtěl bych na tom provozovat pár webů a Facebook aplikace. Nebude to ale nic s extrémní návštěvností, ta bude spíš minimální. Hledám tedy nějaký levný, aby mě moje zkoušení nestálo moc peněz.

Našel jsem toto (http://www.vas-hosting.cz/virtualni-server.html), ale nevím, zda-li existuje nějaká ještě levnější varianta? Forpsi to má za 300 a to se mi zdá na moje blbinky dost.

Díky za odpovědi
Davex
Profil
Levnější varianta existuje, ale klíčová je otázka, zda se dokážeš sám postarat o chod operačního systému a řešit vzniklé problémy.

Záleží tedy na tom, zda hledáš Managed VPS (VMS) o které se stará poskytovatel a kde nebudeš mít právo správce nebo Unmanaged VPS nad kterým budeš mít absolutní moc a o které se postaráš vlastními silami.
Grelek
Profil
No, klidně i Unmanaged VPS, jednak mám po ruce vždy někoho zkušenějšího a jednak si to rád zkusím a naučím se to.
Krakatoa
Profil
Grelek:
wedos s vps začíná na 120 Kč na měsíc
http://hosting.wedos.com/cs/virtualni-servery.html

Vyzkoušet vps na neomezenou dobu si můžeš na pipni zdarma (nepočítám-li 30 Kč za aktivační sms):
http://www.freecloud.cz/
Davex
Profil
Je víc hostingů nabízejících levný VPS a v zásadě jsou rozdíly jen v použité virtualizační technologii s různým typem virtualizace, technickém zázemí a úrovní podpory.

www.4smart.cz OpenVZ
www.axfone.cz KVM
best-hosting.cz Citrix XenServer
www.finalhosting.cz KVM nebo OpenVZ
www.wedos.cz KVM
www.hukot.cz Xen
www.hostingsolutions.cz Virtuozzo
www.hexageek.com VMware
www.kimsufi.cz OpenVZ
www.az-servery.cz KVM
www.xel.cz OpenVZ
www.vpsfree.cz OpenVZ

Seřazeno od nejlevnějších. Osobně preferuji plnou virtualizaci VMware, Xen nebo KVM, kde lze spustit prakticky jakýkoliv operační systém, před kontejnery OpenVZ nebo Virtuozzo, kde běží VPS v izolovaném prostředí nad společným kernelem.