Autor Zpráva
Filord
Profil
Ahoj,


Potkavam velmi často domeny, ktere nejsou volne, ale zaroven jsou na internetu prazdne. Respektivě na nich často vyskakuje staticka stranka s reklamou nebo reklamou na hosting. Jdou tyto domeny nějak zarezervovat nebo ziskat? Zatim to chapu tak, že tyto hostingy umyslně zaregistruji atraktivni nazvy domeny, aby je zarezervovali do budoucna a mohli vydirat vykupne od budoucich zajemcu. Chapu to spravně? Lze se nějak branit?
Taurus
Profil
Chápu tvé rozhořčení, taky nejsem z tohoto principu odvařený, ale není nelegální, dokonce ani v šedé zóně... Kup si taky pár dobrých jmen a pak je prodej.

Z jiného pohledu, když se mi nebude líbit obsah na tvé doméně, budu to považovat za plýtvání místem, což je to samé jako prázdná zaregistrovaná doména, o které mluvíš.
Joker
Profil
Filord:
Zatim to chapu tak, že tyto hostingy umyslně zaregistruji atraktivni nazvy domeny, aby je zarezervovali do budoucna a mohli vydirat vykupne od budoucich zajemcu. Chapu to spravně?
Ne.
Obvykle ty domény koupí různí spekulanti a ta „reklama hostingu“ je ve skutečnosti výchozí stránka webu, kde není žádný obsah.

Trestny čin?
Ne, je to úplně legální.
Prakticky je to stejné, jako když v krámě zrovna to nejlepší jablko, které chcete, si dřív koupí prodavač z místní večerky a pak ho sám prodává za vyšší cenu.

Lze se nějak branit?
Koupit si tu doménu za vyšší cenu, nebo si vybrat jinou.
Případně můžete u správce dané domény (u .cz je to CZ.NIC) lobbovat za zdražení domén, což by spekulanty omezilo. Na druhou stranu zas budete mít dražší domény.
panther
Profil
Filord:
Proc to nazyvas vydirani? Vydirani je neco trochu jineho, tohle je normalni trh a cena domenoveho jmena je tam, kde se protne nabidka s poptavkou. Nemas-li zajem o drahou lukrativni domenu, kup si nejakou jinou, zatim volnou.

Jdou tyto domeny nějak zarezervovat nebo ziskat?
napis jejimu majiteli a zkuste se na cene domluvit.

Chapu to spravně?
Ne.

Lze se nějak branit?
koupit domenu drive, nez bude atraktivni pro nekoho jineho. Nebo jinou.

0