Autor Zpráva
gromm
Profil
Chtěl bych si zaregistrovat CZ domenu, ale vadí mi že bude zveřejněné moje jméno, příjmení a adresa. Jak je to u domény EU? Myslíte že by to byl hodně závažný čin kdybych zadal falešné údaje? Hrozil by mi za to kriminál nebo pokuta?
Joker
Profil
gromm:
Jak je to u domény EU?
Záleží na podmínkách registrátorů, možná některé domény údaje nevyžadují, ale většina asi ano.

vadí mi že bude zveřejněné moje jméno, příjmení a adresa
Některé údaje jdou skrýt, aby nebyly veřejné. Ale nevím jestli zrovna tyhle.

Myslíte že by to byl hodně závažný čin kdybych zadal falešné údaje? Hrozil by mi za to kriminál nebo pokuta?
Porušení zákona to není, jen porušení podmínek registrátora.
Nicméně u domény s neplatnými údaji může registrátor zrušit registraci a prý tak i činí.
Takže by se mohlo například stát, že Vám někdo doménu sebere tak, že napráská registrátorovi že máte falešné údaje, ten doménu zruší a dotyčný si ji vzápětí registruje na sebe.
Str4wberry
Profil
Pokud si dobře vzpomínám, tak neveřejného vlastního jména a adresy lze snad docílit použitím služby mojeID.
DJ Miky
Profil
Str4wberry:
Jméno zřejmě pomocí mojeID skrýt nejde, reálně jsem to zkoušel a možnost skrytí jména se nenabízí. Lze skrýt DIČ, adresu, telefon+fax a e-mail, tedy ve whois výpisu zůstane pouze to jméno.
gromm
Profil
A znáte nějaký hosting kde se nezobrazuje adresa? Nebo jinou domenu třebas EU, nejlépe ale CZ... Děkuji
Joker
Profil
gromm:
Viz DJ Miky, při využití mojeID si lze u .cz domény skrýt adresu.
gromm
Profil
Joker:
Vy máte na mysli www.mojeid.cz/ ???


A já bych chtěl bez mojeID...
Rellik
Profil
No u domény je to celkem jednoduché bych řekl. Já mám registrované domény přes wedos a ve whois informacích moje jméno není.. ;)
http://whois.smartweb.cz/object/mmrspress.eu/
DJ Miky
Profil
Rellik:
Pořád tam ale ty údaje musíš zadat. To, že zrovna nyní EURid zveřejňuje u fyzických osob pouze e-mail, ti nezaručí, že v budoucnu opět nezačne zveřejňovat jména. (Dříve u .eu domén jméno zveřejněné bylo.)
gromm
Profil
takže když si CZ koupím přes wedos tak se nikde moje adresa zobrazovat nebude?


gromm:
ne to je hloupost
wedos
Hosting WEDOS
Profil
Dobrý den,

u nás to máte popsané zde:
http://kb.wedos.com/domeny/cz/skryti-udaju.html
http://kb.wedos.com/domeny/eu/skryti-udaju.html

Tak to funguje podle pravidel.

Pokud u domény uvedete nepravdivé údaje, tak se může kdokoliv obrátit na správce domény (např. CZ.NIC), aby doménu zrušil. Pošlou vám doporučený dopis na adresu, kterou jste udal a pokud jej nepřevezmete, tak je doména zrušená...

Některé firmy skutečně nabízejí tzv. anonymní registraci, kdy uvedou sami sebe jako držitele a vy tam tedy nejste vidět. My to neděláme. Proč? Důvod je snadný. Nechceme si přidělávat problémy. Po špatných zkušenostech v historii... nikdy úřadům nevysvětlíte, že máte smlouvu s nějakým klientem a že tedy za obsah moc nenesete odpovědnost. Potom je firma (nebo vedení) jednou nohou v průšvihu... to si nepřipouštíme. Pokud to dělá někdo, kdo doslova "honí" každého klienta, tak ať si to nabízí :-) .
gromm
Profil
wedos:
Já bych nedělal nic nelegálního, jen nechci aby někdo věděl celou moji adresu to je všechno. Můžete dát příklad jaké firmy to uvedou sami na sebe?


A je na wedosu i phpAdmin???


phpmyadmin
Rellik
Profil
gromm:
Je na wedosu phpMyAdmin, ostatně jako u všech webhostingů...

Jinak by mě celkem zajímalo, co je na tvé adrese tak závažně tajného, že ji nikdo nesmí vidět. Logické je, že když něco tajím, tak z důvodu, že dělám něco co není zrovna povolené nebo přímo legální...
Amunak
Profil
Rellik:
Jinak by mě celkem zajímalo, co je na tvé adrese tak závažně tajného, že ji nikdo nesmí vidět. Logické je, že když něco tajím, tak z důvodu, že dělám něco co není zrovna povolené nebo přímo legální...
Omlouvám se za off-topic, ale tohle je dost hloupé tvrzení. Když něco tajím, tak z toho důvodu, že mám rád soukromí. To je celé. Nemusí celý svět vědět, kde mě najde.
gromm
Profil
Amunak:
Přesně tak jak říká Amunak.
wedos
Hosting WEDOS
Profil
Jsou menší firmy, které to nabízejí. Některé i zdarma. Oni "loví" každého zákazníka a vůbec si neuvědomují rizika. Úřadům nevysvětlí to, že závadný nebo dokonce nelegální obsah na webu (nebo třeba rozesílání spamu z té domény) nemají na svědomí oni, ale nějaký zákazník, kterému byla nabídnuta služba anonymní registrace.
gromm
Profil
wedos:
Když si chci zaregistrovat s domenou EU tak tam zadávám telefon a mě to pořád ukazuje:
CHYBA
Položka má špatný formát - telefon
wedos
Hosting WEDOS
Profil
Dobrý den,
telefon musí být ve formátu: +420 XXXXXXXXX
gromm
Profil
wedos:
Jo, to souhlasí, a mě to pořád píše chybu :-)
jenikkozak
Profil
gromm:
Zkus se obrátit na chat Wedosu, tam ti mohou poradit efektivněji.
gromm
Profil
jenikkozak:
a co bymi měli poradit? kdyz to nejde tak asi nejsem lama nebo si myslíš že neumím psát čísla?
Rellik
Profil
gromm:
myslíš že neumím psát čísla?
čísla třeba jo a co mezery? ;)
gromm
Profil
Rellik:
aha jo.. já tam nenapsal to +420 páč sem myslel že stačí pouze to xxxx


ted sem si zaregistroval tu eu, doufám teda ze moje adresa nebude nikde zverejnena
DJ Miky
Profil
gromm:
ted sem si zaregistroval tu eu, doufám teda ze moje adresa nebude nikde zverejnena

Pokud ses zaregistroval jako fyzická osoba nepodnikatel (bez IČ), tak se u .eu domény zveřejní pouze e-mail. Kdyby sis přečetl podmínky registrace, se kterými jsi musel souhlasit, tak bys ses to dozvěděl.
gromm
Profil
DJ Miky:
jj, díky...
Chamurappi
Profil
Reaguji na gromma:
Nejsnazší je zaregistrovat doménu na někoho jiného (existujícího a důvěryhodného), komu zveřejnění jména v souvislosti s ní nevadí.


Reaguji na wedose:
Jsou menší firmy, které to nabízejí. Některé i zdarma. Oni "loví" každého zákazníka a vůbec si neuvědomují rizika.
Mně to kdysi dávno na vyžádání nabídl P.E.S. Consulting, ten nebyl zrovna malý. Shodou okolností jsem si tenkrát psal s osobou, která je nyní na pozici technického ředitele WEDOS Internet, a.s. :-)
Jsem ale hodný zákazník, žádný průšvih jsem webhosterovi/registrátorovi nezpůsobil. Zatím.


Reaguji na Rellika:
Logické je, že když něco tajím, tak z důvodu, že dělám něco co není zrovna povolené nebo přímo legální...
To je docela nechutná logika. Tomu opravdu věříš?
Joker
Profil
wedos:
Některé firmy skutečně nabízejí tzv. anonymní registraci, kdy uvedou sami sebe jako držitele a vy tam tedy nejste vidět.
Chamurappi:
Nejsnazší je zaregistrovat doménu na někoho jiného (existujícího a důvěryhodného), komu zveřejnění jména v souvislosti s ní nevadí.

Nevýhodou asi bude to, že když ten na koho to je napsané bude neseriozní, může si doménu kdykoliv přivlastnit, respektive ona mu oficiálně celou dobu patří, tak jen odstřihnout „skutečného vlastníka“ od administrace.

gromm:
Když si chci zaregistrovat s domenou EU tak tam zadávám telefon a mě to pořád ukazuje:
CHYBA
Položka má špatný formát - telefon
Proč tohle řešíte tady a ne s podporou Wedosu?

Rellik:
Logické je, že když něco tajím, tak z důvodu, že dělám něco co není zrovna povolené nebo přímo legální
Je mi líto, ale mírněji to napsat nejde: Názor, že „Kdo nedělá nic nelegálního, nemá co skrývat“ je hovadina vhodná leda pro příznivce totalitních režimů.
Neberu ho jako argument pro diskusi inteligentních lidí.
wedos
Hosting WEDOS
Profil
Reaguji na Chamurappi:
„Jsou menší firmy, které to nabízejí. Některé i zdarma. Oni "loví" každého zákazníka a vůbec si neuvědomují rizika.“
Mně to kdysi dávno na vyžádání nabídl P.E.S. Consulting, ten nebyl zrovna malý. Shodou okolností jsem si tenkrát psal s osobou, která je nyní na pozici technického ředitele WEDOS Internet, a.s. :-)
Jsem ale hodný zákazník, žádný průšvih jsem webhosterovi/registrátorovi nezpůsobil. Zatím.


Určitě to je hodně, ale hodně dávno, protože už se to tam nedělá asi 8 let. Tenkrát jsme to tam krátce zkusili a dopadlo to pěknou katastrofou. Řešíte jen problémy, neustále něco vysvětlujete úřadům... a nakonec pro úřady jste škůdcem někdy vy. Úřady tomu občas vůbec nerozumí... Dnes už to větší firmy ví a podobné služby nenabízejí.
Z toho pohledu to za žádné podobné starosti nestojí... :-)
Jan Horak
Hosting g-hosting.cz
Profil
Doplnim, ze u .CZ domen lze skryt i adresu od 6.12.2012 i pro lidi bez mojeID ... staci udelat u CZ-NICu validaci kontaktu (pres PIN1, PIN2, PIN3 jako pri registraci mojeID) ... u takto validovaneho kontaktu muze pak registrator zadat skryti adresy.
hexageek
Hosting hexageek.com
Profil
V nasem pripade existuje moznost privatni/zastupujici registrace..

0