Autor Zpráva
xxx9955
Profil
Ahojte. Mám problém s kontaktným formulárom na ic.cz. Po odoslaní formulára vypíše "Could not instantiate mail function.". Zjednodušený kód:
<?php
$meno=$_GET['meno'];
if($meno=='')
    {$stav_odoslania=2;}
else{    

$prijemca = "x@x.x";
$predmet = "Test";

$text = "meno";

  require "class.phpmailer.php";
  $mail = new PHPMailer(); 
  $mail->IsMail();
  $mail->IsHTML(true); 
  $mail->CharSet = "utf-8";  
  $mail->From = $e_mail;  
  $mail->FromName = $e_mail; 
  $mail->AddAddress($prijemca); 
  $mail->Subject = $predmet;  
  $mail->Body = $text; 
  $mail->WordWrap = 50;   

  $mail->Send();
$stav_odoslania=1;}
?>
<meta http-equiv="Refresh" content="2; url=sprava.php?stav_odoslania=<?php echo $stav_odoslania;?>"> 
Davex
Profil
Ta chyba by měla znamenat, že se e-mail nepodařilo odeslat funkcí mail(). Mohlo by to být třeba tím, že používáš nedefinovanou proměnnou $e_mail a vznikne tak neplatná adresa odesílatele.
xxx9955
Profil
no pri zjednodušovaní kódu som to síce vyhodil ale je to tam...aj ak dám mail napevno, tak vypíše to isté
peteo
Profil
xxx9955:
ic-cz má nejaké problémy.
domény tym.sk nefungujú vôbec.
a zo správcov nikto nereaguje.
xxx9955
Profil
tym.sk mi funguje(phpmailer tam nie je) a tá kde to riečim je okamzite.eu...funguje okrem toho mailu...inak na ďalšej o mám na tym kedysi išiel klasický mail() bez phpmailera a teraz nič...tak neviem...tiež sa mi neozyvaju...neviete o nejakom dobrom(vzhľadom na free) free hostingu, kde môže byť .sk?
peteo
Profil
xxx9955:
na tym.sk som skúsil upload, nejde nahrať ani bajt.
e-maily z formulára mi to odosielalo v pohode (pokiaľ som tam ešte do 19.1.2013 mal stránky, ktoré sa mi podarilo uploadom zrušiť - všetky súbory zmenšení na 0 byte).
takže neviem.


pred tromi minútami po pokuse o upload: 552 Disk quota exceeded.

skúste si tam nahrať nejaký bezvýznamný súbor (na tym.sk) a uvidíte, čo vám to povie.
xxx9955
Profil
bez problemov ho aj spustim cez web...
peteo
Profil
xxx9955:
z ftp klienta na ic.cz:
Warning: ftp_put() [function.ftp-put]: /.htaccess: Disk quota exceeded in /var/www/ic/www/home/user/webftp/includes/filesystem.inc.php on line 1243

a pod tým:

Checking files:
Soubor .htaccess je v pořádku
Transferring files to the FTP server:
Soubor .htaccess nemohl být přenesen na FTP server

0