Autor Zpráva
waran
Profil
Zdravím,
hledám co nejvýhodnější hosting na web těchto rozměrů. Potřeboval bych podporu nejnovějšího PHP (tzn. aby se vcelku rychle aktualizovalo), MySQL databází (stačí jedna), prostor nejméně 5 GB, na databáze min. 1 GB. Upřednostňoval bych i možnost zaregistrování domény.

Co jsem zatím hledal, velmi mě zaujal onebit.cz.

Máte někdo s ním bližší zkušenosti? Nebo používáte jiný hosting (s podobnými poměry/požadavky) a jste nadmíru spokojeni? Prosím dejte vědět. Už mi totiž lezou krkem "spolubydlící" na doméně (ostatní domény II. řádu na borec.cz, kvůli kterým je často i můj web (ač nezavirovaný a nespamerský) na různých místech blokován)

Předem díky za odpovědi
Luky
Profil
waran:
hledám co nejvýhodnější hosting
Wedos je bezkonkurenční ;)
Krakatoa
Profil
waran:
Mám asi trošku jiný podhled na věc.
Pod pojmem nejvýhodnější hosting si každý představí něco jiného.
Má odpověď je vytvoř si vlastní hosting na free vps od pipni.
a) zdarma
b) php si tam můžeš dát jaké chceš
c) mysql databází tam můžeš mít kolik chceš s parametry jaké si nastavíš (omezení jsou 1 GB RAM a 10 GB prostor na disku pro vps)
d) prostor je 10 GB (z toho asi 800 MB je systém)
e) využít můžeš doménu třetího řádu zdarma nebo na ip vps si můžeš nasměrovat jakoukoliv doménu druhého řádu zaregistrovanou kdekoliv.

Luky:
Pokud chce nejnovější php tak wedos myslím nemá nejnovější php
peteo
Profil
Krakatoa:
(vo verzii zadarmo, zdroj: http://web.pipni.cz/)
- nie je tam cron
- nie je tam databáza
- nie je ta antivir
- nepodporuje wap
- nie je technická podpora
- nie je zálohovanie

a 1.200 (najlacnejší platený hosting na pipni) za rok je viac ako na wedose.

takže, je pravda:
Pod pojmem nejvýhodnější hosting si každý představí něco jiného. [#3]
Krakatoa
Profil
peteo:
Já ale psal o vytvoření vlastního hostingu na free vps: http://www.freecloud.cz/
- cron je v základní distribuci debianu defaultně, pokud ho v distribuci mít nebude, dá se přidat... mimochodem, kde píše, že potřebuje cron?
- k databázi jsem se už vyjadřoval
- antivir si může přidat jaký chce, nechápu ale proč řešíš antivir a k čemu by mu byl, já antivir nepoužívám ani na svém pc, ani na vps, a nemám absolutně žádný problém... mimochodem, antivir nikde nezmiňuje
- myslím, že si tam může dát podporu čehokoliv
- ne, technická podpora opravdu není, tedy ne ta oficiální, myslím, že ani k osobnímu webu není nutná
- ne, zálohování není, jednak to nepíše, že by to potřeboval, jednak mi přijde, že to pro osobní web ani není potřeba

Takže...

A malá poznámka, jednak si nějak nepochopil, o čem jsem vůbec psal, a jednak se špatně díváš i na ten free hosting na pipni, jestli se dobře dívám, i ten free hosting databázi má (to ne u databáze je jen u přístupu z venku) - a raději to napíšu i u této věty, ne, o free hostingu na pipni (freehosting.cz) jsem nepsal, psal jsem o "vlastní hosting na free vps od pipni" (freecloud.cz) což je něco jiného .-)
ShiraNai7
Profil
waran:
Co jsem zatím hledal, velmi mě zaujal onebit.cz.

U onebit jsem již pár let a jsem maximálně spokojen. Dostupnost i podpora super. PHP tam mám nejnovější.
Davex
Profil
Luky:
Wedos je bezkonkurenční ;)
Jak pro koho. Od kdy rychle aktualizují a mají nejnovější verzi PHP?

Krakatoa:
Má odpověď je vytvoř si vlastní hosting na free vps od pipni.
a) zdarma
Ne každý se chce učit konfigurovat webserver a někdy od poloviny prosince 2012 už to není zadarmo. Teď to funguje jako sponzorovaný hosting výměnou za reklamu s podmínkou navštěvnosti minimálně 100 UIP denně.
breeta
Profil
onebit.cz používám cca 3 roky a spokojenost: možnost nastavení hostingu, podpora, atd... nemám důvod měnit vše jede jak má ...
Luky
Profil
Davex:
Od kdy rychle aktualizují a mají nejnovější verzi PHP?
Stabilní PHP verzi mají neustále aktuální. Takže od doby co existují ;)
Nejsem žádný programátor, ale nevím k čemu je neustále aktuální verze PHP? Když má hosting zpoždění týden, tak je to strašnej problém. Stejně ta aplikace je nějak napsaná a neupravuješ to s každou novou verzí PHP, kde byla přidána nějaká nová vychytávka.
Pokud je problém s aktuální verzí PHP, Apache, MySQL apod. tak ať jde do VPS.
Jen říkám, WEDOS je pro mě bezkonkurenční a po těch pár letech už mě o tom několikrát přesvědčil. Jako jedna z mála poskytovatelů hostingu se chová neuvěřitelně slušně, ochotně a nezažil jsem žádný výpadek nebo nějaké přetížení. Podle mě mají vše dostatečně nadimenzované.

waran:
a jste nadmíru spokojeni?
Troufám si říct, že ano. Setkal jsem se s mnoha hostingy včetně Onebit, ale od té doby co znám WEDOS tak vše dávám jedině tam.
Jinak Onebit byl můj oblíbenec dříve - slušné ceny a parametry, též ochotná podpora a přehledná administrace.

Jak se rozhodneš je čistě na tobě, protože si musíš vybrat vhodné parametry.
Ale Ceny mezi Onebit a Wedos se rozhodně nadají srovnávat (pokud ti stačí nadstadartní WEDOS parametry, tak nad ničím neváhej).
jenikkozak
Profil
Luky:
nezažil jsem žádný výpadek nebo nějaké přetížení
To asi žiješ s krátkými přestávkami. :-)

Nejsem žádný programátor, ale nevím k čemu je neustále aktuální verze PHP?
Byla to podmínka zakladatele tématu. Pokud ji tebou preferovaný poskytovatel nesplňuje, měl bys na to upozornit. V opačném případě by totiž bylo možné úplně ve všech vláknech pět ódy na všechny webhostingové společnosti na trhu, což rozhodně není žádoucí.

Wedos je bezkonkurenční ;)
Není. Právě proto, že má konkurenci, je nutné tuto kategorii hlídat.
Luky
Profil
jenikkozak:
„Wedos je bezkonkurenční ;)“
Není. Právě proto, že má konkurenci, je nutné tuto kategorii hlídat.
Výborný argument, děkuji za objasnění. A konečně vím k čemu je neustále aktuální verze PHP :)

Jistě výpadky tam jsou cca 5 minut měsíčně, jak uvádí i na svých stránkách (moc společností o tom vůbec nedává vědět a je to smutné)
Možná to bude trochu troufalé, ale do testu dostupnosti by se hlavní stránka počítat moc neměla. Jak WEDOS sám říká na jejich hlavní stránku bylo hlavně v minulém roce (kvůli boji z konkurencí) směřováno několik ddos útoků, a přesto to zvládli více méně ustát. Co se však týká zátěže serveru a nedostupnosti, tak samotné weby a VPS jsou od webových stránek (systému apod) WEDOSu odděleny.
Doufám, že nevypadám jako jejich skalní fanoušek, který je všem jenom doporučuje :D
wedos
Hosting WEDOS
Profil
Pokud se tady diskutuje o výpadcích, tak i na zmiňovaném odkazu je vidět, že náš web měl naposledy výpadek 16. 9. 2012, tj. před 4,5 měsíci. Mezitím (a tehdy, stejně jako i předtím) jsme dělali několikrát úpravy sítě (například v lednu jsme navyšovali záložní kapacitu na 10 Gbps).
O jakýchkoliv problémech vždy poctivě informujeme.

Klientům slibujeme dostupnost 99,99%, což znamená maximálně 5 minut výpadku měsíčně. Dlouhodobě to dosahujeme u všech služeb a u naprosté většiny máme 100% dostupnost dlouhé měsíce. Máme přes 200 fyzických serverů a většina z nich jede bez restartu stovky dní...
waran
Profil
Krakatoa:
Použití cloudu je rozhodně zajímavé řešení, ale patřím spíše mezi ty, kterým (jak píše Davex) se nechce zbytečně spouštět vlastní hosting. (Zatím se v tom nevyzám, a pro tyto případy mi to přijde zbytečné).

---

Jak na to koukám, tak se budu rozhodovat mezi Wedosem a Onebitem.

Díky moc za věcnou diskuzi, až si nějaký ten hosting zařídím, asi sem hodím své rozhodnutí a taky pohnutky, které mě k němu vedly.
ONEbit_cz
Hosting ONEbit.cz
Profil
Pokud ještě váháte jaký webhosting si zvolit, vyzkoušejte u ONEbit hosting na měsíc zdarma a nemusíte tak kupovat zajíce v pytli. Stačí ke konci objednávky vyplnit tento kód QGQ65-VZQBU-KL6KN . Platnost kódu je 14 dní a v případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit přímo na www.onebit.cz .

Co se týče dostupnosti, považujeme ji za jeden z pilířů kvalitních webhostingových služeb a proto klademe velký důraz na to, aby byla u našich služeb dlouhodobě co nejvyšší.

0