Autor Zpráva
Eflyax
Profil
Ahoj,

chtěl bych se prosím zeptat, jak nastavit DNS záznamy u subdomén, už to řeším asi 4-5 dnů a jsem z toho úplně vyčerpaný.

Jaká je situace?
Koupil jsem si doménu (jméno).eu na Forpsi. Webhosting využívám na serveru Endora. Web normálně funguje - vše mám správně nastavené. Problém nastane ve chvíli, kdy si chci vytvořit subdomény a na ně si převést domény, například mail od hotmailu, blog z blogger.com, atd...

Převést si blog na "(jméno).eu" není pro mě žádný problém, když to ale chci na "blog.(jméno).eu" tak to je pro mě neřešitelná situace, i když postupuji podle pokynů daného serveru.

Vezmu například ten blogger - v nastavení účtu jsem uvedl svoji doménu i se subdoménou. Poté přidám DNS záznamy
-> tady si ani nejsem jistý, kam je mám přidat, mám je vložit na Forpsi (u registrátora) nebo na Endoru (na webhosting) ? -> mohu vkládat do obou...

V pokynech je toto:
Add two CNAME records. For the first CNAME, where it says Name, Label or Host enter "www" and where it says Destination, Target or Points To enter "ghs.google.com" . For the second CNAME, enter "3C5JX*****ZJ" as the Name and
"gv-7FL5VUNCFYB6XHTRTUPO6PZXFX*********UQ3J4VBVSU5DNQ.domainverify.googlehosted.com." as the Destination.

(pro utajení záznamu zde vkládám hvězdičky)
I když oba dva záznamy přidám, stéle mi to nefunguje. Otevře se mi Google error:

404. That’s an error. The requested URL / was not found on this server. That’s all we know.

Jako kdyby ta moje adresa nebyla nalezena
Děkuji za jakoukoliv radu či pomoc
Davex
Profil
Eflyax:
kam je mám přidat, mám je vložit na Forpsi (u registrátora) nebo na Endoru (na webhosting) ?
Má smysl upravovat DNS záznamy pouze na jednom místě, a to tam, kde jsou pro doménu delegované autoritativní DNS servery. Pokud jsi při registraci domény nic neměnil, tak to budou pravděpodobně DNS servery od Forpsi. Pokud jsi je změnil na DNS servery Endory, tak záznamy upravuj jen tam.

I když oba dva záznamy přidám, stéle mi to nefunguje.
Nějaký čas může trvat, než se zóna zaktualizuje na všech DNS serverech. Po zřízení nového záznamu to může trvat až hodinu a při změně záznamu až 24 hodin v závislosti na hodnotě TTL.
Eflyax
Profil
Davex:
„kam je mám přidat, mám je vložit na Forpsi (u registrátora) nebo na Endoru (na webhosting) ?“
Má smysl upravovat DNS záznamy pouze na jednom místě, a to tam, kde jsou pro doménu delegované autoritativní DNS servery. Pokud jsi při registraci domény nic neměnil, tak to budou pravděpodobně DNS servery od Forpsi. Pokud jsi je změnil na DNS servery Endory, tak záznamy upravuj jen tam.
>
>
„I když oba dva záznamy přidám, stéle mi to nefunguje.“
Nějaký čas může trvat, než se zóna zaktualizuje na všech DNS serverech. Po zřízení nového záznamu to může trvat až hodinu a při změně záznamu až 24 hodin v závislosti na hodnotě TTL.

Děkuji, nevím jak, ale podařilo se mi to zprovoznit. Zřejmě nejspíš stačilo pár hodin počkat. Na doméně to byla otázka pár minut a na subdoméně se asi musí čekat pár hodin.

0