Autor Zpráva
Jakub Škorpík
Profil
Zdravím,

přišel jsem na pro mě zajímavou věc.

Wedos omezuje odesílání emailů z hostingu na 500 mailů za den. K odesílání používám třídu PHPMailer. Pokud odešlu mail standardne pomocí metody $mail->AddAddress(email), mail se odešle a ve Stavu webhostingu v zákaznické administraci se k odeslaným mailům za ten den přičte + 1.

Pokud ale zavolám metodu AddAddress několikrát po sobě s různými emaily (případně použiji AddBCC), tak mi maily dojdou do všech schránek (testováno na 5) a ve Stavu webhostingu se ale přičte zase jenom + 1.

Čili, laicky, to znamená, že takto můžu odeslat třeba 5000 mailů pomocí skrytých kopií a přes WEDOS to projde? Nebo je někde háček? Taky by mě zajímalo, jestli se těch 5000 mailů fakt odešle. Tuším, že ne, ale proto sem píšu, abych se dozvěděl více :)


Díky za odpovědi!
Joker
Profil
Jakub Škorpík:
proto sem píšu, abych se dozvěděl více
A proč sem a ne na podporu Wedosu? Tam by určitě odpověděli rychleji a měli přesnější informace.
Jakub Škorpík
Profil
Tak z WEDOSu mi napsali, zprávu, že tímto způsobem je opravdu možné poslat více než 500 emailů denně, že není až tak důležité kolik mailů se odešle, ale jaké ty maily jsou, čili pokud se nerozesílá SPAM, tak s větším množstvím odeslaných mailů WEDOS problém nemá.

0